Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на батерията с оригинална такава. Покупка-откъде?
#1

Здравейте. Смятам темата за важна, понеже телефона поостаря, и всеки в един или друг момент ще се сблъска с това. Нека тук да се споделя кой и откъде си е взел читава батерия. Самата подмяна не е от най-простите, но има достатъчно клипове в youtube, и мисля, че всеки може и сам да си я смени. Тук е въпросът обаче откъде да се закупи батерия, та да се знае, че е със същите качества като оригиналната, и все пак, без да се налага да се заплати космическа сума. 
Аз самия, ще се наложи да си сменя батерията. Остава ми един месец гаранция, а не ми се появява жълто петно. Така че, няма как да се надявам гатанционно да ми сменят дисплей, дигитайзер с рамка и батерия(както чета, че процедира офиц.сервиз). Поради, което ще трябва да намеря подходяща алтернатива за батерия. Смених вече няколко рома(и къстъм, и стокови), кернели и т.н.....еми, заминала си е. С моето потребление, вече се налага по два пъти да го зареждам на ден. А със същото използване, в началото поне, вечерта бях на 20-30%. Благодаря

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#2

Глас в пустинята…… баси Smile Вашите батерии все добри ли са! Май само моята се скапала… пак съм взел от торбата с таковата-онаковата Smile Както и да е? Ще изчакам да ми свърши гаранцията, ще си поръчам някоя батерия на симпатия, че на препоръка трудна работа, и ще споделя, все пак, за други лутащите се. Лека вечер Дами и Господа.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#3

Споко, и нашите почнаха да сдават багажа... Даже скоро ще взимам като гледам... А от къде.... На посоки Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#4

@veso99 ето какво намерих за теб - http://www.ebay.com/itm/100-Original-Bat...SwymxVLbxd
Надявам се да съм бил полезен .Моето мнение е да я поръчаш точно от тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

И аз да питам от любопитство. Не, че някой ги брои, но на колко цикъла почва да се е'ава?
Цитирай
#6

Супер. Благодаря на Ганчев за препоръката. Лошото е,че в сайтовете има много описани като оригинални, но не се зане какво точно ще дойде.
П.С. Моята допреди два месеца все още издържаше поносими. Но, отскоро, взе никак да не държи. Имам телефона от две години, като за този период вечер винаги ми е бил на малки проценти, просто такова ми е потреблението, и съм го слагал на зарядното(вечер). Само веднъж или няколко пъти съм го зарязвал, без да го поглеждам почти, и е изкарвал повече от по три дни

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#7

Аз мисля от тука -
http://m.emag.bg/originalna-rezervna-bat...DQRJSMBBM/
Или от тука
http://www.citytel.bg/battery-for-lg-g2

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#8

Вариант 1 - може да пробваш да идеш в Мост да го оставиш с оплакване, че ти загрява батерията много (току виж са ти сменили дисплей+батерия).
Варинат 2 - пак в Мост да си питаш колко струва смяната на батерия (там си имат оригинални).

Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Siemens C55 -> Siemens SX1 -> Siemens S65 -> Motorola MPX200 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 -> Nokia C7 -> HTC EVO 3D -> Prestigio 5044 -> Nexus 5 -> LG G2 -> Galaxy S8 -> Mi 10 -> S23U
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)