Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Lg g5 и lg v10
#1

Чудя се м/у 2 модела кой ще е по добре lg v10 или lg g5 мнения?
Цитирай
Аксесоари
#2

Човека пита за G5... Като излезе официално и се огледа тогава може да се каже кое си заслужава повече.
Цитирай
#3

Ах как спя още  Bu Но въпреки това, разликите, които са в плюс за V10 са почти същите като с G4. Гледам, че и батерията според тестовете ще държи малко повече от тази на V10, но във времето за браузър V10 ще издържи с почти 1 час повече - ако се вярва на тестовете.

Аз като видях представянето на G5 и не грозноватия гръб ме отказа от него, а това, че намалиха дисплея. И въобще не се замислих, веднага си взех V10.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

V10 кърти с дизайн качество от всякъде. Има може бе най-добрата камера пазара заедно с С7 и Г5, бутоните са си отзад, за разлика от Г5, сензор за отпечатъци си има, има си всичко. Вярно хардуера е една идея по-слаб, но в действителност при употреба разлика едва ли ще има. Освен това няма да си налага да си купуваш някакви модули или там както ги наричат при Г5, ако искаш максимума от телефона.
Цитирай
#5

и на мен в10 ми е много по красив ,но нека излезе и да видим г5,може пък да впечатли
Цитирай
#6

G5 се предлага вече в някой онлайн магазини. Според мен G5 е по-добър от V10. Хардуера е много по-добър и са на една цена.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#7

Той може да е по-добър, но дали има нужда от толкова мощен хардуер? Отговорът е категорично НЕ. Щом с хардуера на Г3 подкарвам над 90% от всички тежки игри на максимални графични настройки и работя едновременно с 5-6 приложения без лаг, а имам само 2 ГБ РАМ...Когато излязат приложения, които наистина ще се нуждаят от такъв хардуер, времето на Г5 отдавна ще е минало. Така че автора да си решава. Тия модули освен, че са неудобни за използване, струват една камара пари и в крайна сметка Г5 с модулите става с около 250-300 лв. по-скъп. Освен това бутоните на задната част на V10 са адски удобни и се комбинират идеално при работа с една ръка, а това е едно от нещата, които правят ЛГ различни от другите марки. Но най-добре ще е да се изчака LG V20 или там както ще се казва следващият модел на ЛГ. Ако е толкова сполучлив колкото V10, когато излезе на пазара, определено няма да има конкуренция.
Цитирай
#8

Прав си. Аз използвам Galaxy Alpha и до сега не съм имал проблем с никое приложение и си работи идеално. За мен LG G5 просто е по-красив и компактен от V10 и отзад камерата ми изглежда доста атрактивна. Сигурно при заснемане на изглед ще стават уникалник снимки.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#9

Хардуерно само с процесорът G5 бие V10. И двата модела са с по 4гб рам. Предимство на V10 е версията с 64гб което за мен си е голям плюс. Най-добре да се сравнят на място двата модела когато G5 e наличен в магазините. Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#10

Не е само процесорът.При g5 ram lpddr4 1866mhz тоест два пъти по-бърза.Вътрешна памет ufs също значително по-бърза.По-ярък дисплей.Изобщо значително по-съвременен телефон.Кой каквото и да говори скоростта има огромно значение.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#11

И къде е това огромно значение, след като при употреба са еднакво бързи или имат някакви стотни разлика при отваряне на приложения...Силно се съмнявам някой да си купи телефон и да почне да засича с хронометър за колко десети/стотни от секундата е по-бърз спрямо друг. И с това изречение "Изобщо значително по-съвременен телефон'' какво искаше точно да кажеш, не успях да разбера. Но ако става въпрос за това с модулите, е по-скоро пълен провал, отколкото подобрение. Ако бяха безплатни бих се замислил, ама те оскъпяват телефона с около 200$, че и повече и с тях цената му в България ще мине 1500 лв., която за телефон според мен е неоправдано висока. Вече всеки си преценява бюджета, но с тоя грозен дизайн и намален дисплей Г5 изобщо не ми допада.
Цитирай
#12

"Според мен" - трябваше накрая това да напишеш. Според теб е провал, но според мен е интересен и различен. Какво е по-добро според теб? S7 ли? Ми той е по-скъп, а е със същия хардуер. Относно допълнителните модули - никой не те кара да ги купуваш. И така си е ОК телефона. На практика G5 е по-добрия телефон от V10. Въпроса опира до лични предпочитания за дизайн.
На мен ми е интересно какво ползваш, Металика? Имайки предвид, че плюеш всичко различно от Самсунг, сигурно това.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#13

Не става въпрос за засичане с хронометър.Пусни файл 1-2 gb да се архивира или разархивира и ще видиш sd808 каква скръб е.Пусни и клип 4к от youtube и виж разликата.Има още мноооого ситуации в които си личи разликата.Който не е сравнявал,не може да го оцени.G5 от всякъде е по-добър.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#14

Г5 няма кво да се чудиш Smile
Цитирай
#15

IMHO от естетична гледна точка G5 e трагедия. За мен лично е важно нещата, които ме заобикалят да са приятни и галят окото. Затова, когато видях на какво прилича 5цата, реших че предшественикът му ще е моят ъпгрейд.
В очакване на 6цата... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

Не видях да съм се заяждал някъде с теб (Металика) или да съм ти слагал епитети, но ти сметна за необходимо да се направиш на отворен, та...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#17

Между V10 и G5 разликите са минимални като се замисли човек. Основния проблем е дали 10ката няма да ти е прекалено голяма - ако не, тогава аз бих препоръчал нея. Дизайна е в пъти по-красив от тазгодишния им флагмен. Втория им екран също е доста по-полезен от *cough* Edge UX *cough*.
Пък и 10-ката е ще е по-евтина от 5-цата, което също не е за пренебрегване.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)