Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зловреден софтуер
#1

Привет колеги мъчи ме следният проблем. Ползвам Redmi Note 2 от известен период нещо налазва телефона ми и не мога да се отърва от него. Симптомите са следните декстопа ми се изпълва с икони от един и същи тип и ми излизат спам собщения с цел реклама. Зададох няколко пъти заводски настройки + форматирах сд картата си не помогна ресетнах телефона от хардуерните бутони и пак нищо. Помощ колеги

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
Аксесоари
#2

@neychev, пробвай AdGuard - може да помогне за проблема.

 
Цитирай
#3

Здравейте. Благодаря, но проблемът е по скоро във фабричния браузър, който не може да бъде изтрит и следователно продължава да заразява телефона. Прилагам видео, за да видите точно как изглежда десктопа. Плюс самите икони, които излизат по време на ползване на телефона, не само на браузъра, но и при звънене и така нататък. [img]
https://www.dropbox.com/s/x6gkfeq474r8sf...1.mp4?dl=0[/img]

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
#4

Да не си с някой ROM от продавача?
Цитирай
#5

Да ползвам го от половин година но от преди месец започна с тези глупости

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
#6

За помощ :
1. напиши версията на рома с който си
2. гледай да не е 66.77.66.00 или еднакви двойни числа
3. ако е от т2. го смени
Цитирай
#7

Няма как след ресет и изтриване на сд картата да не се оправя
Сигурно имаш някое вградено спамърско приложение от търговеца и се е ъпдейтнало или активизирало
Цитирай
#8

Това ще свърши ли работа
   

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
#9

Да. Определено си жертва на ром от търговец. И най-лошото е че още си с миуи 6, което означава че в момента телефонът ти е по бавен и му кара по малко батерията.
Ако държиш на Българския език в менюто трябва да си сложиш ром от xiaomi.eu, smiui.net или каквото препоръчват колегите от този раздел. Чиста инсталация задължително и внимавай какво връщаш в картата памет от бекъпа.
Android/data/com.android.browser е едното място където стоят причините за рекламите
Цитирай
#10

Еми те имат глобален стейбъл,и там ли няма бг
Цитирай
#11

Глобал стейбъл никога не е имал бг
Цитирай
#12

А е крайно време!
Цитирай
#13

Това с рекламите наскоро го има при доста андроид модели ...За последния месец поне 10различни модела дойдоха при мен за ремонт с подобен проблем ...Проблемът е в един вирус (по скоро апк файл) който най често се самосваля на тел от фейсбук и се почват реклами , спам и т.н.
Префлашваш наново или ползваш защитна стена , с която спираш интернета до зловредните програми
Цитирай
#14

Най добре смени Рома алтернатива за рекламите и на други колеги е Adaway аз така си спирам всякакви реклами изисква рут права

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#15

Колеги послушах вашият съвет и реших да сменя рома но уви.. бъркам ли някъде? Изтеглил съм Version: V7.1.3.0.LHMMICK (MIUI7) като съм го поставил рар файла в паметта на телефона  след това през настройки актуализации на системата през choose update package зареждам изтегленият файл . Телефона се рестартира и започва инсталацията стигаме до 33% и изписва следният  ерор. Качвам снимков материал


Прикачени файлове Миниатюри
   

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
#16

През флаштул си го флашни. С рековъри явно не става
Цитирай
#17

(2016-04-01, 23:38:35)neychev написа:  ... Телефона се рестартира и започва инсталацията стигаме до 33% и изписва следният  ерор...

При мен се получаваше същото нещо, успях чрез "Fastboot Update":

http://en.miui.com/a-234.html
Цитирай
#18

Имах подобен проблем с Galaxy S3. Пробвах какво ли не и не се оправи. Постоянно излизаха реклами на началния екран в горната част на дисплея. Направих фабрични настройки и се оправи.
Цитирай
#19

Oще в пост 1 пише че е правен ресет.
Или е от софтуер на търговеца проблема, или при ресета не се трие каквото трябва - например Dalvik cache, така че или трябва да се флашне наново ром през фастбуут, който трие всичко, след това да се root-не и да се сложи нещо от рода на Adaway, или да се руутне, да се почисти и пак да се сложи нещо, което маха рекламите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)