Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт S288
#1

Тъкмо си мислех, че вече сме забравени от всички, и ето днес преди час дойде тоя ъпдейт S288_160224_ROW.  Довечера ще го сложа, че сега нямам батерия и не съм вв нас. Но, ако някой ме изпревари, нека сподели как е ъпдейта. :-)

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ехее, браво...., кво ли са променили? Нека който първи го сложи да сподели!

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай
#3

при мен сега се сваля, става бавно че е 338Mb а скоростта от Wi-Fi-то в офиса не е кой знае каква, но като го кача ще споделя впечатленията си

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#4

338мб... че това си е сериозен ъпдейт...
Цитирай
#5

Добавени нови икони, тъча е по чувствителен......, това на първо четене....

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай
#6

И при мен излезе преди малко, сега се инсталира, ще пиша дали се забелязват разлики. Надявах се на адроид 5.1 с този размер ама май няма да го бъде.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#7

Вече час съм с новия ъпдейт. Първо - попиля ми хоум екрана. Всички шорткъти на сайтове ги направи огромни и супер грозни като икони. Това се оправи триене и запомняне наново на преките пътища. Има голяма разлика в начина на цветонасищането, и не знам за добро или лошо. От файловия мениджър не може да се зададе изображение за фон. Това сега може да стане само през галерията. Има промени в UI-то. Изцяло променено е то при менютата на работни екрани - добавяне на widgets, менюто на екрана както и BackUp Homescreen опциите. Това само визуално. За бързина не мога да кажа още нищо. Работи си както и преди - супер бързо. Основно това ме ядоса, че даже и с рестор на екрана пак не се оправи и трябваше едно по едно да слагам всичките неща. В иконите на програмите нямаше промяна. Темите, които бях изтеглил от една тема тук работят на половината. Едните икони се променят, а други - не. Не съм тествал качество на разговор и обхват. Нито дали и двете сим поддържат вече 3G, или е както преди. Функцията "събуждане с попучкване"  не е върната. Ами това е от мен. За батерията как е, не мога да кажа.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#8

При мен се запази всичко едно към едно - бях с една от вградените теми, същото си остана и след ъпдейта, не виждам разлики в икони или каквото и да било. Тъча определено е променен, преди имаш ghost touch като тръгна да скролвам понякога все едно натискаше позицията, сега това го няма. Лаунчера е леко променен - анимации има нови, менюто му е малко по-различно. Това засега, предполагам, че ако се направи factory reset ще се види най-добре какви са разликите. Интересно е дали има разлики в батерия/обхват/чуваемост, за съжаление не погледнах коя е версията на модема преди ъпдейта.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

(2016-03-29, 12:50:06)emofilew написа:  Вече час съм с новия ъпдейт. Първо - попиля ми хоум екрана. Всички шорткъти на сайтове ги направи огромни и супер грозни като икони. Това се оправи триене и запомняне наново на преките пътища. Има голяма разлика в начина на цветонасищането, и не знам за добро или лошо. От файловия мениджър не може да се зададе изображение за фон. Това сега може да стане само през галерията. Има промени в UI-то. Изцяло променено е то при менютата на работни екрани - добавяне на widgets, менюто на екрана както и BackUp Homescreen опциите. Това само визуално. За бързина не мога да кажа още нищо. Работи си както и преди - супер бързо. Основно това ме ядоса, че даже и с рестор на екрана пак не се оправи и трябваше едно по едно да слагам всичките неща. В иконите на програмите нямаше промяна. Темите, които бях изтеглил от една тема тук работят на половината. Едните икони се променят, а други - не. Не съм тествал качество на разговор и обхват. Нито дали и двете сим поддържат вече 3G, или е както преди. Функцията "събуждане с попучкване"  не е върната. Ами това е от мен. За батерията как е, не мога да кажа.
И аз имам един пакет стеми от старата голяма тема на форума , само чче не си спомням ка се инсталират , можеш ли да ми обясниш. Благодаря предварително .
Цитирай
#10

Дали е оправено отвратителното замръзване и крашване на Facebook приложението? И това когато телефона понякога пощурява и почва да изрежда наред, че всичко е спряло да работи и няма край?

Edit: Не знам така ли ми са струва, че има разлика в цветовете към по-добро и е една идея по плавно разхождането из менютата
Цитирай
#11

Пичове,все си мисля,че цветовете са по наситени,но кажете и вие...

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#12

Мислех, че са го отписали вече. А има ли в настройките настройка на цветовете както в 4.4, или няма? Аз съм с Г4 от няколко месеца, но от носталгия влизам тук да видя какво става... Smile
Цитирай
#13

Има настройка за цветовата температура и Saturation в настройките, при 4.4 мисля, че имаше и слайдер за контраст.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

Това което и аз забелязах е че тъча определено е по-чувствителен на допир, не откривам разлика по време на операции, телефончето и преди това си работеше също толкова бързо. Нямам проблеми с разместени икони или уголемени такива като колегата emofilew. Но нещото което ме дразни много е, че като задържа за да отворя task manager-a и винаги първо отваря edt menu-то на home скрийна и чак тогава работещите в момента приложения, което е супер дразнещо! Някой някакви идеи? Относно въпросното замръзване и крашване на Facebook-а при отваряне на галерията на даден профил или ъплоуд на снимка към някой коментар дано наистина е оправено, защото е меко казано изнервящо. От както съм ъпдейтнал не съм имал проблем с FB-то. А колкото до съобщението "Спря да работи..", вчера след обед ми го направи непосредствено след като качих новата версия, след рестарт се оправи и за сега не съм имал проблем.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#15

Яркоста и цветовете продължават да са зле, оставам си на четворката, явно това ще си остане най-добрия ром за този телефон.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#16

Нещо друго променено, интересно?

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай
#17

Забелязвам следния бъг. Освен този, при който за да се отиде в меню работещи приложения и чистене на памет от намален екран, първо минаваш през настройки, има проблем с файловия мениджър. Ако влезете в него и изберете от някоя папка картинка и дадете на опции, първо ви казва, че няма такъв файл, малко след това, че отварянето на файла е невъзможно! А сте го отворили вече. До опции на файла /картинката през самия файлов мениджър не можеш да се стигне. Излизат тия двете съобщения. Ако решите да редактирате /изпращате снимката от приложение Галерията, проблеми няма. При мен е така. И май е време да попитам колегата Ивайло: Може ли линк и някой и друг съвет как да върна безопасно онази версия на рома, с която телефонът беше прекрасен? Андроид 4.4, ама коя версия на рома?

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#18

Емо,сега Пробвах това с файл мениджъра,но всичко е наред.А за чистенето на отворените приложения,като натисна еднократно левият бутон във формата на решетка,отваря настройките, а като го задържа отваря отворените приложения.Така ми беше и преди този ъпдейт

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#19

То и при мен ги отваря (отворените приложения) при задържане на левия бутон, но първо вади настройките за Home screen-a(без значение дали задържам или натискам веднъж по 'решетката') и чак тогава task manager-a. Което е супер дразнещо.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#20

(2016-03-31, 06:15:55)sebulba1 написа:  Емо,сега Пробвах това с файл мениджъра,но всичко е наред.А за чистенето на отворените приложения,като натисна еднократно левият бутон във формата на решетка,отваря настройките, а като го задържа отваря отворените приложения.Така ми беше и преди този ъпдейт
Това е опция в настройките и си избираш, аз съм си го направил с еднократно докосване да отваря task manager, а със задържане настройките на лаунчъра - и без другио не са ми необходими.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21
Shocked 

Аз актуализирах вчера, и веднага направих връщане на фабрични настройки, но Bu като зареди телефона имаше папка с нещата на гугъл (ютуб, карти и тн), като си влязох в профила се върнаха и останалите приложения и изненада сега имам две иконки за ютуб и две за карти. И от двете се отварят приложенията и си работят, но дразнят.Моля за помощ ако някои знае как да ги махна, при задържане няма опция деинсталирай а информация за приложението.Рестартирах и пак си стоят.
Цитирай
#22

(2016-03-31, 10:32:17)stenlius написа:  Това е опция в настройките и си избираш, аз съм си го направил с еднократно докосване да отваря task manager, а със задържане настройките на лаунчъра - и без другио не са ми необходими.

Колега, коя е опцията?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#23

(2016-03-31, 05:42:37)emofilew написа:  Забелязвам следния бъг. Освен този, при който за да се отиде в меню работещи приложения и чистене на памет от намален екран, първо минаваш през настройки, има проблем с файловия мениджър. Ако влезете в него и изберете от някоя папка картинка и дадете на опции, първо ви казва, че няма такъв файл, малко след това, че отварянето на файла е невъзможно! А сте го отворили вече. До опции на файла /картинката през самия файлов мениджър не можеш да се стигне. Излизат тия двете съобщения. Ако решите да редактирате /изпращате снимката от приложение Галерията, проблеми няма. При мен е така. И май е време да попитам колегата Ивайло: Може ли линк и някой и друг съвет как да върна безопасно онази версия на рома, с която телефонът беше прекрасен? Андроид 4.4, ама коя версия на рома?

https://yadi.sk/d/efIsF2bZc8fsS/%D0%9F%D...1%8B%D0%B5

Сваляш най-долния - 143, копираш в телефона и флашваш. Преди това си прехвърли каквото ти трябва от телефона някъде.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#24

Иво, а hard reset-тите кога? След флаша, преди него? :-)

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#25

След като флашнеш, нека запали един път.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)