Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1 преместване на SD карта
#1

Здравейте!

След като изчетох сигурно всички подобни теми, които намери търсачката, не ми стана ясно дали всички описани начини (руутване + App2sd например) зависят от устройството. Имам таблет Wink Contact с Андроид 5.1, който е супер, но, разбира се, нямам опция за преместване на приложенията на SD картата. Пробвах с 10-тина програмки от store-a и с никоя не става - някои казват, че производителят "не е разрешил", други нищо не казват...

Ако се опитам да го руутна дали ще заработят тия програмки и каква е целта след руутването - просто да се разреши преместването или след това да се опитвам да маунтна SD картата все едно е вътрешна памет?

Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Без да си руутнал няма как да работят изброените от теб програми и няма,как да местиш приложенията.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Да, след руут и с помощта на приложението Link2SD + patcher например маунтваш външната SD карта като като вътрешна и през него прехвърляш приложенията. Но преди да инсталираш Link2SD първо ще трябва да разделиш SD картата на два дяла като единия дял ще бъде само и единствено за приложения които искаш да са на SD картата, а другият обикновен които ще можеш да използваш като MTP или Mass Storage. Разделянето може да стане с приложението AParted, като дяла за приложения трябва да е във формат ext4, а другият както до сега - Fat32.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#4

ОК, благодаря много! Мисля, че ще го дам в сервиз някой да го руутне, че никога не съм го правил и ме е страх.
Цитирай
#5

@redchampions, в сервиз ли? Мисля, че това не от тяхна компетенция, не предлагат такава услуга, а и при root ще отпадне гаранцията на устройството, така че едва ли...

 
Цитирай
#6
Wink 

Имам предвид някой "гаражен" майстор, така да се каже, който го е правил.
Цитирай
#7

За какво ти е да даваш пари в сервиз за root, като ще ти цакнат 10-15 лв. поне.
Аз съм пушач и за единия root дето става за 5 мин. няма да дам 3 кутии цигари, ха-ха.

Теглиш Kingo Root ( https://www.kingoapp.com/ ), инсталираш .apk - то на телефона с произволен файлов мениджър като от настройки>сигурност трябва да са ти маркирани "неизвестни източници" и това е цялото нещо. Цъкаш root, палиш една цигара и след 5 мин. си свиркаш. Всичко е напълно автоматизирано. Изисква интернет или от картата, или от WiFi, като потреблението е под 10MB.

Kingo root-ва идеално китайски таблети и телефони с марки и без марки. Ако не се получи нещо с .apk - то има и програмка за компютъра-също автоматизирана, само свързваш телефона с кабела и това е. Нищо сложно. Най-много да те накара от developer options да пуснеш USB Debugging.

Не си давай парите на сервиз, а се пробвай. След root с app2sd и root unistaller ще можеш да местиш дори и вградените приложения, или да ги триеш, ако не ги ползваш (Google Plus, Hangouts, Newstand и т.н. които повечето дори не отварят).
Цитирай
#8

Ще се пробвам, благодаря!
Цитирай
#9

Вчера рутнах моето Lenovo A536 с Kingroot но ми направи впечатление като че ли телефона стана по бавен повече мисли и днес махнах рута.
Цитирай
#10

И да се маха ли може? Преместените по време руута приложения остават ли си на SD картата и работят ли след махане на руута"?
Цитирай
#11

Не знам за приложенията не съм ги местил но в програмата kingroot имаше опция отказване от рута или нещо такова.
Цитирай
#12

Телефона със сигурност не е станал по-бавен от root-а, а след него можете да махнете kingo-то (но не махайте SuperUser, това ви трябва).
Иначе може да се прави unroot (махане на root). Общо взето root-вате с Kingo, местите каквото искате с App2SD, триете каквото не ви е нужно с Root Unistaller и после ги триете като обикновени приложения. С Kingo има опция unroot-директно ще махне root-а. После триете и Kingo-то и това е. Приложенията си остават преместени като са. Обаче ако ги обновявате може пак да ги сложи не където искате, случвало ми се е да местя, да обновя и понеже мястото им не е на SD и след обновяване пак си се инсталират във вградената. Затова изтрийте каквото не ви е нужно, вместо да местите, освен ако няма да обновявате. Не съм сигурен дали при всеки е така, просто при мен стана.
Цитирай
#13

Незнам на мен ми се стори че стана по бавен даже като махнах рута му дадох едни фабрични настройки щото без да се махне рута и да да дадеш фабрични мисля че рута няма да изчезне сам. Незнам само остават ли някакви следи след махане на рут и след това връщане на фабрични настройки
Цитирай
#14

Все си мисля,  че фабричните настройки нямат общо с премахването на руут правата.
Смисъл, имаш наличен руут върху устройството, връщаш фабричните настройки, руут правата остават налични.
Имай го в предвид и това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

Преди фабричните махнах рута нали има такава опция в програмата kingroot махане на рут
Цитирай
#16

Да, това е било достатъчно по принцип, докато фабричните са просто формалност, която в случая не играе роля и е излишна процедура, без допълнителен резултат за теб.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

В Kingo има опция за unroot и тя е достатъчна. Не ви трябват фабрични.
Цитирай
#18

Забравих да кажа че като го рутнах не излезе възможност да изтрия което приложение искам а само определени.
Цитирай
#19

Това kingo root за всякакви телефони ли става и ако не как да разберем за кои става за кои не.
Цитирай
#20

Понеже на тъча му се случи случка и го смених сам, вече няма гаранция и го руутнах смело. Направих на картата 2 primary дяла ext4 и fat32, но Link2SD така и не успя да ми качи първия като втори дял на вътрешната памет. След всеки рестарт му давам наново Пресъздай скриптове за качване, давам му файловата система на качвания дял да е ext4 и всеки път не го качва.

Отказвам се  Smile
Цитирай
#21

Не знам какъв може да е проблема. Аз съм си разделил картата с приложението АParted като първата част ми е fat32, а втората - ext4. Ето едно клипче на което се вижда. А ако не стане и по този начин не пречи да се изпробват и другите формати ext3 ext2.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#22

Благодаря, стана най-после!
Аз пък съм един стриктно спазващ инструкциите... само това не бях пробвал, първия ми дял да е fat32, а втория ext4. Досега беше обратното. Направих го така и май стана, защото като отворя от настройките Хранилище, пак ми показва само вътрешната и след нея като външна SD карта само този дял на картата, който е fat32, обаче като отворя Link2SD там ми показва ext4 дяла на картата като SD 2-ри дял и вече мога да инсталирам нови приложения, досега пискаше, че няма място.
Цитирай
#23

Видях, че темата тук е: "Android 5.1 преместване на SD карта" и реших да попитам - пробвал ли се е някой да ползва приложението Link2SD, както и платената му версия на телефон SAMSUNG GALAXY S5 NEO SM-G903F, който е с Андроид v5.1.1? 
  Къстъм ромове, както руут и рикавър инструментариум за него има тук:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...o-t3298654
 Който се пробва ще остане с голямо НЕудовлетворение, когато установи, че Link2SD не работи коректно, инсталиран на Андроид v5.1.1 Не коректността е в това, че след всяко рестартиране на телефона, веднага трябва да се прави второ, бързо рестартиране, иначе линкнатите приложения ще са невидими. Но това е малкия проблем. По-големият е, че ако сте си направили пряк път на линкнатите приложения, след бързия рестарт те ще се появят в чекмеджето, но на екрана няма да се появяват... Не помага и руутването с KingoRoot... Приложението Android Partition Tool(AParted на sylkat.com) не е съвместимо с Андроид v5.1.1, но това не е проблем - с boot-ващия диск GParted 
https://sourceforge.net/projects/gparted...e/0.7.1-5/ форматирането е бързо и лесно.
 И още нещо - програмата Mobororbo "вижда" S5 NEO SM-G903F, като не руутнат, въпреки, че със сигурност е ! Тук, според мен има някаква връзка - има нещо в Андроид v5.1.1, както и в  S5 NEO SM-G903F, което пречи и не дава достъп за пълноценна работа на засегнатите тук приложения и програмата Mobororbo...
 И така, ако някой знае нещо, като например - какво може да се направи така, че след рестартиране на телефона, приложението Link2SD веднага да опознава създадения втори дял на microSD картата, форматиран с файловата система ext4 ???
 Питах разработчика на Link2SD, комшията от Истамбул, Bülent Akpınar
 https://www.xing.com/profile/Buelent_Akpinar3 (не съм сигурен дали е той) , но въпросът ми си остана висящ...
 Отговорът на този въпрос тук ще е от голямо значение за доста притежатели на въпросния телефон, както може би и за други марки с Андроид v5.1.1 и нагоре !
 Същото важи и за Андроид v6.0.1 за SAMSUNG GALAXY S5 NEO SM-G903F , който вече е наличен в СамМобиле:
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G903F/ , но за него все още няма къстъм РОМ в 
http://forum.xda-developers.com/




Цитирай
#24

Нищо не е станало и при мен, се оказа впоследствие, но се ядосах и се отказах, и затова забравих да пиша.
Цитирай
#25

@redchampions Жалко. А какъв е точно е проблемът? Не можеш да linkваш приложенията, или нещо друго?

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)