Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос: според вас да разменя ли Samsung S6 за Nexus 5x и защо?
#1

Въпрос: според вас да разменя ли Samsung S6 за Nexus 5x и защо?
Моля за обективни мнения.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
Аксесоари
#2

аз съм на кантар
НЕ - защото S6 е достатъчно нов и добър телефон, за да го сменяш след по-малко от година
ДА - защото за мен чистия андроид си е най-доброто, а S6 е натоварен с всякакви ненужни неща
аз лично, не бих сменил, защото не ми се дават толкова пари за смяна на добър телефон, с още по-добър. но ако разполагам с неограничен брой средства, задължително ще мина към чистия андроид. така че всичко зависи от парите Smile
Цитирай
#3

@mirost1, ако пуснеш въпроса в раздел "Кой телефон/таблет да избера", ще могат повече колеги да се включат и да получиш повече мнения. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

(2016-03-29, 17:39:23)yo_asakura написа:  аз съм на кантар
НЕ - защото S6 е достатъчно нов и добър телефон, за да го сменяш след по-малко от година
ДА - защото за мен чистия андроид си е най-доброто, а S6 е натоварен с всякакви ненужни неща
аз лично, не бих сменил, защото не ми се дават толкова пари за смяна на добър телефон, с още по-добър. но ако разполагам с неограничен брой средства, задължително ще мина към чистия андроид. така че всичко зависи от парите Smile

Аз имам S6 и един ми предлага чист бартер за неговия Nexus 5x, мен ме блазни чистия андроид колкото и премиум да е с6.

(2016-03-29, 18:02:41)ronnie72 написа:  @mirost1, ако пуснеш въпроса в раздел "Кой телефон/таблет да избера", ще могат повече колеги да се включат и да получиш повече мнения. Smile

Благодаря за идеята, но тук сте ползвателите на nexus 5x.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#5

Чист бартер е силно набутвация за теб. 5х не е на нивото на S6 за чист бартер. С доплащане - ок, но чист - не.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#6

Ако и двата телефона са в перфектно състояние, аз бих се съгласил веднага - чистия андроид за мен печели.
Но както каза колегата по-горе, самсунга е много по-скъп от нексуса, така че може да си изпросиш някой лев горница Smile
Цитирай
#7

Много зависи от моментното състояние на двата телефона. Аз лично бартер, дори и с доплащане не бих избрал. Нож с две остриета, незнаеш как е ползван другия телефон
Цитирай
#8

Абсолютно чист бартер-НЕ.И аз съм фен на чистия Андроид,обаче без доплащане за S6-цата си е набутвация колега..Продай си телефона,хем ще си вземеш Nexus 5X,хем ще ти остане някой лев.Не се набутвай с подобни мишкарски оферти.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

За мен с6 е по добрия вариант
Цитирай
#10

Ако Нексусът е 32GB е ок. Също и ако не си доволен от батерията на Галаксито.

Иначе, S6 е на по-високо ниво като мощ, камера, изработка..

Ако искаш чист андроид, ъпдейт до Android 7 и си ок със супер евтината изработка на 5X, става.

Но гледай да е 32 GB..
Цитирай
#11

Колкото и да не харесвам Samsung, ако не ми се доплатят едни 100-150 лева отгоре, не бих го дал - просто е по-премиум и въпреки ужасния софтуер се справя чудесно.
Цитирай
#12

Аз не бих сменил, Самсунг е по-доброто.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Азь бих се изразил така:
В конкретния случай, моделът на самсунг превъзхожда некса

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#14

Аз съм против смяната ! Както казаха по горе , няма ли доплащане, няма смисъл

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#15

Аз никога не правя бартери, искам ли нещо друго, продавам каквото имам и с парите вече си търся каквото си искам.

При бартер винаги едната страна е ощетена, по- принцип тази на която се предлага бартера.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#16

виж характериските на двата телефона
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php
http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5x-7556.php
S6 е по-добър не го разменяй, не знам какво не му харесват другите колеги на софтуера, виж S6 с 3GB RAM и процесор exynos octa, а 5X с 2GB RAM и бавещия snapdragon, ако е примерно qualcomm snapdragon или exinos snapdragon като S7 добре, ама иначе... S6 е по-добрия избор не си го давай заради някакъв си чист андроид
Цитирай
#17

А бе не е точно така .. то и Айфоните са 2-ядрени и с по 1,2 GB RAM, а пък 5S вървеше по-бързо от Galaxy S6 като излезе ..

Но и аз съм по-скоро "не" за смяната. Просто Галаксито е супер примиъм ..

Има и нещо друго обаче .. ако потребителят е като мен - т.е. просто като му скимне, че иска да смени даден телефон, го прави .. значи рано или късно ще разкара Галаксито .. Big Grin

Ето аз сега съм с Moto X2, който за тази цена в момента просто няма равен .. но пак мисля за смяна, така че ..
Цитирай
#18

Не бих казал, че си струва Нексус за С6. Дори към момента по-старият с няколко месеца самсунг държи цена от около 300 лева повече спрямо 5X. Аз лично симпатизирам на LG, няма да лъжа, от скоро съм и собственик на G4, но лично за мен батерията на Нексуса е МНОГО голям минус, хората масово се оплакват, че заминава за друго време. Да, чистият Андроид е предимство, да, камерата е способна на чудеса заради огромните пиксели, но въпреки това има неща, които просто не са доизпипани. Отделно, 16GB заключена версия е просто пародия. Аз с 3 приложения и 5 песни на телефона + ОС-а вече имам над 11 гигабайта заети, прави си сметката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)