Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

(2016-04-21, 13:44:01)rosco написа:  Top one от Алито, този път си го пуснах през DHL. Не ми се чакаше. Иначе и нормалният шипинг им работи но може да се забави и не мина митница. Поръчах си Redmi 3 преди това. С телефона пристигна и Хард шилд скрин протектор. Двата телефона са почти еднакви, външно се различават единствено по гладкия гръб и фингърпринта. Като работа забелязах лек лаг при обикновеното Redmi, на Proto сканера не ми сработи веднъж, може да не съм натиснал правилно. Понеже не виждам отделен раздел за Redmi 3 Pro в miui, дали ромовете за нормалното Redmi 3  пасват.
Това не знам, колегите може би знаят. Ще се радвам след ден два да споделиш впечатленията си от телефона, може и няколко снимки да качиш да видим как снима. Smile

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
Аксесоари
#27

Не можах да намеря и аз ром - не знам дори официално с коя версия пристига и дали има ъпдейти вече.
При руснаците дори още няма тема за прошивки, но не мога изчета и техния спам, за да разбера дали е изтекъл някъде линк...
Цитирай
#28

На дали, няма начин. Различни са.
Цитирай
#29

Цитат:Вот вам обзорчик:
Никакие прошивки от Redmi 3 кроме 7.2... не ставятся на про.
То есть они ставятся через Miflash, потом можно даже и через adb накатить, но
НЕ РАБОТАЕТ радиомодуль (нет сигнала) и fingerprint.
Попробовал штук 6 оригинальных и модифицированных.
В итоге поставил обратно 7.2.7.0 и все заработало.
И то хорошо)

P.S.Может быть есть где-то 7.2... мультиязычная с рутом?
PP.S. 7.2.4 от слона тоже не работает

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=48935460

Цитат:Прошивки подходят начиная с 7.2.6.0 и 6.2.18

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=48975816
Цитирай
#30

Сега се порових в форума на  en.miui.com, там  също всеобщото мнение е че няма фастбут ром за Rrdmi 3 Pro. Тези ромове за Redmi 3 не стават, с тях не работи фингърпринта, разпознава само два гигабайта рам, вътрешната памет е 16 GB. 
Пускам видео с разопаковането, бях обещал, първо такова ми е надявам се да е забавно.  Smile

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#31

честито, със здраве да го ползваш Smile
би ли споделил каква марка е LCD екрана му
Цитирай
#32

И сензорните бутони май светя тука вече...при Redmi 3 - не

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#33

Според мен и на Редми 3 трябва да светят. Да не е от рома нещо?

Как са нещата при теб в това меню:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#34

Не светят. Явно на про-то са ги направили да светят.
Цитирай
#35

Последно, тествайте в инженерното меню. Все си мисля че от първия редми 3 ноте нататък вече няма несветещи бутони
Цитирай
#36

    Дисплея мисля е същия както на Redmi 3.
Не виждам опция за включване на подсветка на сензорните бутони за сега. Единствената разлика е добавеното меню за фингърпринта. 
Версията на софта е...

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#37

Mисля да сменя телефона си с 5", компактен, до 400лв.

Спрял съм се временно на Samsung A5 (тук съм описал изискванията си).
Редмито и Mi4 ме заинтригуваха, но... ако съдя по тази таблица, нивата са доста по-високи от на Samsunga (~0.3W/kg)

Някой собственик, може ли да каже какво пише относно SAR на двата модела (Redmi 3 Pro и Mi4) , ако изобщо присъства в книжката.


http://www.gsmarena.com/compare.php3?&id...hone3=6802

През Али-то - каква е вероятността да не мине през митница?

gyro-то, за какво може да се ползва?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#38

@hakama, вероятността при Али да не мине митницата, доставката да е от европейски склад. По проблема ти  - книжките са изцяло на китайски, ако телефоните са внесени отвън и нямат тази информация, която те интересува.

 
Цитирай
#39

Бяхте питали за дисплеите на Redmi 3 Pro срещу Redmi 3.
Оказа се че подсветката на Pro свети осезаемо по слабо от Redmi 3.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#40

(2016-05-01, 10:15:08)hakama написа:  Спрял съм се временно на Samsung A5 (тук съм описал изискванията си).
Редмито и Mi4 ме заинтригуваха, но... ако съдя по тази таблица, нивата са доста по-високи от на Samsunga (~0.3W/kg)

Някой собственик, може ли да каже какво пише относно SAR на двата модела (Redmi 3 Pro и Mi4) , ако изобщо присъства в книжката.

На твое място не бих се притеснявал особено за SAR стойностите. Като цяло самата методика на тестване е толкова счупена, че е почти невъзможно да се направи адекватено сравнение между два различни телефона от два различни производители. 

Стойностите, в посочената от теб таблица, за Redmi телефоните са нормални, под допустимия праг и далеч от това да доведат до евентуални увреждания. В книжката на моя Redmi 3 Pro пише, че нивото на SAR е под прага от 2 вата на килограм (за глава и торс по европейски стандарт). Пише също така, че се покриват изискванията на държавния стандарт GB21288-2007. Какъв е той обаче не е ясно, тъй като достъпът до документа се заплаща. 

Ако не греша за Redmi 3 (non-Pro) рейтинга е 1.33 W/KG EU SAR. Тъй като Pro версията е на практика същия телефон, разликата в рейтинга едва ли ще е голяма, ако има такава изобщо.

В общи линии, аз не бих се филмирал прекалено много покрай този рейтинг. И на Iphonе 6-цата радиацията изглежда висока (1 W/Kg) спрямо Samsung-a, но хората се избиват да ги купуват Huh 

Ако се интересуваш повече от темата разгледай този документ: https://www.itu.int/dms_pub/itu-t/oth/06...24PDFE.pdf Описано е какво означават различните стойности, каква е стандартната методика на тестване и как трябва да се тълкуват правилно праговете заложени в стандарта. Също така, ако SAR рейтинга е важен за теб, се поинтересувай по-задълбочено от това при какви условия различните производители правят тестовете си, защото точно в тези обстоятелства се крият и най-съществените разлики.
Цитирай
#41

Друг минус на талефона е че като му отключиш bootloader'а, фингърпринта става неизползваем.
Ама пък силно се надявам че подръжата от към Miui да не секне.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#42

Защо да става неизползваем?
Цитирай
#43

(2016-05-06, 14:18:31)rosco написа:  Друг минус на талефона е че като му отключиш bootloader'а, фингърпринта става неизползваем.
Ама пък силно се надявам че подръжата от към Miui да не секне.

И на мен ми е интересно защо става неизползваем. А поддръжката едва ли ще секне току така. След няколко дни дори представят MIUI 8, та дано и ние с по-бюджетните телефони бъдем облагодетелствани с някой свеж ъпдейт.

Иначе искам да се включа с въпрос относно синхронизирането. Доколкото разбирам проблемът е доста често срещан при MIUI. В общи линии през определени периоди от време приложенията просто отказват да се синхронизират автоматично. Така например Gmail не известява за нови мейли в момента на получаването им, Viber не реагира навременно при ново съобщение и т.н. 

Дайте съвет как да се преборя с тази досада. Всички приложения, които използвам, имат разрешение за ползване на Background data (както WLAN, така и mobile), всички са заключени в паметта, на всички е разрешено да работят в Background и са изключени от списъка на приложения, които MIUI иначе спира в състояние на покой... Два дни се боря с това нещо и ми се изчерпаха идеите. 

Поздрави.
Цитирай
#44

Това го установих като тръгнах да отключвам bootloader'a,  на програмката с малки черни букви така пишеше. Спрях и не продължих, все пак имаше вероятност и след това да продължи да функционира.
 Да има го това с неактулизирането на нотфикаците от приложенията, става когато е неактивен телефона. Друг проблем е че котайските истории си изкарват нотификации. Проблема е тези от Плей'я. 
Дру проблем е с GPS'a, ползвам Endomondo и като пусна да ме траква стои на първоначална точка. После при приключване чертае една приблизителна линия по маршрута , която няма нищо общо с това което си изминал. Такъв проблем имах и при Sony M4 Acua Dual, там по същия начин започна да губи сигнал и тя е с Android 5.1. 
Затова ще попитам по разбиращите колеги, дали има лек и.какво да направя .
Благодаря предварително.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#45

@totto и @rosco, проверете дали сте дали разрешенията на приложенията с проблеми, описани в този пост http://xiaomi.eu/community/index.php?posts/290810

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#46

(2016-05-07, 07:50:42)krassiy написа:  @totto и @rosco, проверете дали сте дали разрешенията на приложенията с проблеми, описани в този пост http://xiaomi.eu/community/index.php?posts/290810

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

Благодаря за линка. Направил съм всички тези настройки, дори си занулих гугълския профил и всички данни на Play Store-a, Google Framework, Services и Download Data. Странното е, че синхронизацията спира предимно през вечерта, без да има зададен профил за Do Not Disturb. Дано се намери някакъв фикс. Странното е, че днес беше пушка, докато вчера беше мъка...

Иначе като цяло съм много доволен от телефона. Най-вече от батерията. Преди, когато паднеше под 20 процента, тичах за кабел, сега обаче ми е спокойно Smile 

С версия 7.2.7 съм, всичко работи плавно, най-вече интернет браузването. Няма зависвания или лаг. С 3GB рам превключването между приложения вече е песен. Дисплеят не е най-добрият, но нямам големи забележки, а подсветката става доста силна като се изключат настройките за адаптивен brightness и контраст. Екранът е EBBG (Foxconn) уж е от нискокачествените, но ще видим как ще се държи занапред.

Скенерът за отпечатък работи много бързо, въпреки че все още ми е доста неестествено използването му, не ми харесва позиционирането на гърба. За една седмица не съм имал проблеми с обхват, както Wi-Fi, така и на мобилна мрежа (Теленор в София). При разговори всичко се чува силно и ясно. Камерата може би не е най-добрата, но тя е последното нещо, което гледам в един телефон. Все пак снима прилично.

Ако някой се интересува от нещо, нека да пита, та да заформим дискусия.
Цитирай
#47

Здравейте дали има начин да променя локалозацията на телефона, в менюто няма такава опция.
Другият ми проблем е да накарам хрома и плей да са приложения по подразбиране.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#48

google play не можеш по подразбиране, а хром би трябвало да става през Applications-default
Дефинирай локализацията на телефона, че не разбирам въпроса
Цитирай
#49

Благодаря за съвета Хрома го направих по подразбиране. Благодаря и на totto за Endomondoto, почна пак да смята разстояние и да записва маршрути. Smile
За локализацията има предвид, дали ако има някакъв начин да му задам България да ми изчезнат китайските предложения за теми, музика в музикалният плеър, търсачката да заработи с Google.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#50

Root, more locale и китайските неща ги freeze-ваш с titanium backup,
Стоковия браузър просто му правиш началната страница google и не търсиш през лентата за адреси...
Може да изчакаш да видиш дали ще има глобален ром за този телефон и да го сложиш като му дойде времето
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)