Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фалшиви карта памет!
#1

Искам да споделя с вас как щях да се опаря с фалшива карта памет!
Реших да мина тънко и да си взема 128 гб. карта за да си събера снимките направени през годините и да си ги нося в джоба (телефона)
Разрових обявите в ОLX  се спрях на тази обява и почти я поръчах!
Човека ме убеждаваше, че ги продава с малка печалба и няма никакви разходи и затова цената е такава! Вземал ги от дистрибутор, който зареждал и магазините и веригите. Правил им е тестове и си отговаряли напълно и не били менте като Самсунг.
Оказа се, че SanDisk никога не са произвеждали карта с такава абривиатура и с правописни грешки на опаковката "microsDHC" vs "MicroSDHC"  или "MB/s" vs "Ma/s"
Два дни преди това се обаждах на  тази  обява но ги бяха свършили! Представете си колко народ е изгорял! Днес ми върнаха обаждане и ме информираха, че вече са заредили нови карти и то още по хубави - ultr+ на съшата цена Rolleyes   Зададох стандартните въпроси за размер, скорост, менте и т.н. а женичката полу грамотно и сричайки ми прочете надписите на опаковката и толкова.

Ето на този САЙТ са описани елементите по който може да се разбере без тестове, на пръв поглед дали е менте избраната от Вас карта.

Дано да съм бил полезен и да съм помогнал на някоя наивна душа (като мен) да не стане жертва на новата циганска далавера!

П.П. Моля модераторите да направят така, че темата да стигне до възможно най-много хора! Благодаря!

Samsung S8+  - no root




Цитирай
Аксесоари
#2

Накратко, купувайте запаметяващи устройства (вкл. и microSD карти) САМО от магазини, за предпочитане големи вериги, които могат да предоставят касова бележка, фактура и/или гаранция за качеството на продукта, който ви продават. Не е лошо и да се използва малко разум - трябва да ви светва червената лампичка, когато карта, която струва поне 100 лв., се продава само за 30 лв.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

И аз това щях да кажа, аз си взех Кингстън 64ГБ за 59лв, но скоростите са други...90/80

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#4

Каква карта препоръчвате за С7 едге, искам да е 64гигабайта, ще се поръчва от Ебай, нямам претенции за цената, просто искам да е истинска.

Тези на Самсунг хубави ли са?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Препоръчвам A-DATA, клас 10.

 
Цитирай
#6

Самсунг PRO версията, Sandisk extreme, дори тази от подписа ми! Може и на Lexar 633X

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#7

може ли някои линкове от Ебай, за да станат нещата по-ясни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

(2016-03-31, 15:50:24)viki72 написа:  ...

Ето на този САЙТ са описани елементите по който може да се разбере без тестове, на пръв поглед дали е менте избраната от Вас карта.

...

Колега този сайт добре, но и производителите си имат сайтове. Та от този вид EXTREME с тази червено златиста разцветка се призвеждат само 16, 32 и 64гб карти. Още от там трябва да светне лампичката, че тези 128гб са ментаци ...
https://www.sandisk.com/home/memory-card...me-microsd

Второто което вади очи е НС надписа вместо ХС ...
Цитирай
#9

Дайте препоръки от къде да си поръчам  карта памет.

Xiaomi 11T
Цитирай
#10

vspc.bg аз си взех преди 2 месеца със 6 години гаранция,много коректни.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#11

За такива неща просто не минавай тънко. Това е дълготрайно нещо, не виждам смисъл да се вкарваш в приключения. Това е моето мнение.
P.S.
В амазон пускат чудесни оферти на карти за петък 13ти, коледа, великден и от време на време. И като цяло са по-евтини отколкото в технополиси и хендита.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#12

Да така е, ама ако се прецака като моят случаи? ! Пляскаш с ръце. Според мен нещо от тук, за малко повече пари, но гаранционно .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#13

Ами не знам. Аз лично имам 3 карти от високия клас на самсунг( червените) и работят и до ден днешен с пълна сила. Даже едната е оранжева май. Става дума за 4 5 години най-старата. Тая на таблета 64 гб мн я товаря всяка вечер свалям на нея разни филми и т.н. Не мърда. Пише че са устойчиви и на огън не само на вода и електромагнитни смущения и каквото още..

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#14

Мисля, че ако ще се чака за доставка, по-сигурен (от aliexpress и ebay) е амазон. Просто следете за lightning deals. Поръчах си тази карта на 11-ти за 26 паунда и с доставката ще ми излезе под 70 лв., a никога не съм имал драми със стоки от амазон.
Цитирай
#15

От сайта,който препоръчах са на същите цени,с тази разлика,че наистина са качествени и с дългогодишна гаранция....още повече,че идва на другия ден с гаранцията при теб.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#16

Аз си имам опит от няколко години от този сайт https://www.jmt.bg/flash-karti-idc=113?order=2 . Имаха в налично почти винаги само да попитате дават 60 месеца гаранция и цените им са без мярка за конкуренция. Много съм доволен страхотна коректност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)