Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неясен проблем с SD карта на Z3
#1

Добър ден! От няколко дни (може би около 10ина) периодически ми изкарва съобщение, че вътрешната памет е пълна (започнаха съобщенията, когато стигна 75%) и ми дава предложение да премести на картата снимки, клипове, музика и приложения, но когато му дам разрешение да го прави и ми казва, че прехвърлянето е прекратено  Sad Sad Картата не е "локната" (заключена). Интересното е, че този номер го направи с две карти. Първо при старата (SanDisk, 16Гб, SDHC, Class 4), след което аз копирах съдържанието на картата в папка на лаптопа, форматирах и пробвах отново - същата работа, пак не иска да прехвърли от вътрешната памет на картата информация никаква. Тъй като имах чисто нова, неразпечатвана карта (32Гб, SDHC, Class 10), отворих я, сложих я в телефона и нищо... бях загубил надежда, но все пак копирах папката от компютъра (от старата карта сваленото) на новата карта и отново опитах, е ... пак нищо. Поради този и един малко по-дребен и несъществен проблем съм решил да върна фабричните настройки, но ми се иска да направя бекъп преди това, така че да си запазя файлове, програми и настройки в максимална степен, за да свалям и настройвам след това по-малко. Въпросът ми е това ще ми реши ли проблемите или отговорът е някъде другаде?

П.С. Вторият ми проблем се появи съвсем като на шега... Въведох си веднъж фигура за отключване на дисплея и после се оказа, че не мога да си върна обикновеното "Плъзване" като вариант за отключване. Мога да избирам само между PIN, Парола или Фигура... (за този проблем, макар и да не мога да си го обясня, съм почти сигурен, че с връщането на фабричните настройки ще се оправи).

http://i.imgur.com/aPpy9Ww.jpg
http://i.imgur.com/katWQBs.jpg
http://i.imgur.com/Bu0ml23.jpg

Sony Xperia Z5 Graphite-Black / Android 6.0.1 / 32.2.A.0.224

ASUS PadFone 1 + PadFone Station Dock / Android 4.1.1

Ex. Sony Xperia Z3 Black / Android 5.1.1 / 23.4.A.1.264
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитвал ли си да копираш отделните опции една по една, смисъл, първо да маркираш снимки, а след като се копират на картата, тогава маркираш видео и т.н. Дали тогава въобще приключва с поставената цел или тотално отказва, независимо, че ги копираш отделно, снимки, музика, видео?
По въпроса с ограничението и метода на заключване:
Настройки/ Защита/ Изтриване на идентификационни данни - След това си задаваш заключването по твое желание.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Аз ще започна отзад напред... Първо, искам да благодаря за решението на проблема със заключването. Второ, до сега не се бях сетил да пробвам едно по едно да ги копирам. Резултатът е, че приложенията се прехвърлиха без проблем, докато снимките и музиката не иска да ги премести и изкарва същото съобщение.

Sony Xperia Z5 Graphite-Black / Android 6.0.1 / 32.2.A.0.224

ASUS PadFone 1 + PadFone Station Dock / Android 4.1.1

Ex. Sony Xperia Z3 Black / Android 5.1.1 / 23.4.A.1.264
Цитирай
#4

Просто влез с файлов мениджър във вътрешната памет и си копни/премести всички желани файлове/папки на външната памет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)