Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор-Xiaomi Redmi 3Pro или Huawei P8.
#1

Xiaomi Redmi 3Pro-плюсове за мен -OTG,32Gb,батерия,двусимов  .
Huawei P8- full HD, GorillaGlass 3, stereo звук , камера Sony imx278    -цена 570лв.
Няколко въпроса от ,които зависи изборът.
1-Huawei-я 441 ppi v.s. Redmi 3 ppi 291-гаранция ли е  по-големият ppi за качеството на дисплея ,особено видимост на слънце, четах в gsmarena , че Redmi 3 има по-добър sunlight ratio от Huawei-я ,който е с по-висок ppi. Важно ми е да се вижда навън прилично .Амолед дисплея има ли предимство в това отношение.Със старият телефон навън е зле.
2 - Huawei-я е с Андроид-5.0.2 , Redmi 3 е с 5.1.1-значи ли ,че при 5.0 може да има приложения ,които да липсват в сравнение  с 5.1.1-колега със Сони  версия 5.0 андроид искал да ползва нещо и му казали че с 5.0 няма да стане , т.е. важно ли е да е 5.1  .
3- Xiaomi или Huawei имат по-добър ,лек и лесен потребителски интерфейс-ползвал съм Самсунг ,LG много малко  и IPhone 5.
 4-Кой по-бързо обновява софтуера – и имат ли двата модела официални ъпдейти за Андроид 6.
5-Мислите ли ,че 16 gb са вече малко или минимума.
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

P8 има официален ММ 6.0.16 GB е, но си има слот за карта памет до 128GB.Дисплея е отличен.Мюи е по-добре от Емуй, но като цяло имат доста общи неща и функции ( Хуауей са копирали доста ).Абе като цяло сравняваш два телефона от различен клас...
Цитирай
#3

Няма място за сравнение и според мен. Redmi-то ще струва 300-350лв., пък другия 550лв.

Не съм ползвал нито една от двете марки, но на хартия Xiaomi си заслужава повече. Има големи предимства: батерия, finger print .. и тук сравнението няма нужда да продължава.

Относно дисплея обаче всичко е относително .. Моят Moto X2 е с Amoled и не е особено видим на директна слънчева светлина.  Просто си пусни ревю на P8 и виж какво казват спецовете за екрана ..

И ако не си ползвал китайски телефон досега, който реално не е за европейския пазар, внимавай да не се разминат очакванията ти с реалността. Мен лично точно това ме спира да рискувам - да си продам моя веднага и да чакам Redmi 3 Pro. Имах едно Lenovo Vibe X2, което беше разочароващо, въпреки високите характеристики. Може би е възможно да се нагласи по вкуса с някакви ROM-ове, root-ове и т.н., но аз просто не се занимавам с тези неща и просто го продадох, като влязох 100-150лв. вътре. Шанс ..
Цитирай
#4

Не  съм имал китайски телефон .Искате да кажете ,че софтуерните подобрения са задължителни.
Цитирай
#5

Няма такова нещо.Точно обратното.Имаш си всичко out of the box.
Цитирай
#6

Само влез в темите за Xiaomi да видиш какво чудо е out-of-the-box. Китайски приложения, няма такъв ром, няма онакъв, отключване, СМС-и, флашване, префлашване...
С две думи - ако разбираш от тези неща и ти се занимава с телефона - Xiaomi, защото е по-евтин. В другия случай - HUAWEI.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#7

Само влез в темите за Xiaomi да видиш какво чудо е out-of-the-box.
 A-така сега , не идват ли -отваряш ,слагаш картата и работи. Иначе трябва да търся някой да помага .Още два такива коментара и ще си купя Самсунг. Лошото е че нямам личен познат с Xiaomi за да помага.Изцяло ли са оптимизирани за азиатските пазари - имам в предвид Xiaomi-то .Нямат ли официални интернационални ромове.
Цитирай
#8

Еми аз по-скоро визирах Huawei в случая, в момента не ползвам Xiaomi...Но да, при MiUi си трябва да можеш поне един ром да флашнеш...
Цитирай
#9

https://www.youtube.com/watch?v=dJOxynk3JSo 

Хора това истина ли е . Гледах и за Xiaomi Redmi  Note 3  подобно чудо , пуска го няколко пъти на дисплей, а синът ми си изпусна Айфона 5-ца в една бензиностанция на плочките пред касата ,сещате се какво стана .Възможно ли е тези тестове да се манипулират. Ако е истина веднага поръчам едно Redmi 3  , аз съм асансьорен техник , и затова не ми се купува телефон от 600- 700 лева нагоре . Не го ползвам в офис .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)