Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефектна бройка или нормално поведение ?
#26

Здравейте колеги, дано да не е офтопик, но аз също имам подобен проблем за втори път: при някаква работа с телефона, последно в галерия, изведнъж започва да променя размера на снимката, да превключва различни папки и т. н. При опит да изляза в по горно меню прави разни включвания на каквото си иска и сменя картинките на скрийн сейвъра....след рестарт всичко се оправя, но си задавам въпроса дали не е някакъв вирус примерно. Благодаря ви предварително за мненията и ви моля да са на по достъпен език, като за непрограмисти  Smile

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз бих посъветвал хард ресет.
Ако това беше някоя лумниа, вероятно щях да кажа, че е нормално, но за андроид устройство не е.
Много хора казват, че андроид и линукс нямат нищо общо, вероятно това са хора които не са запознати с линукс.
Андроид е вид олекотен и орязан линукс, а ъптайм на една линукс дистрибуция, може да е с ГОДИНИ !
Разбира се това все пак е телефон, и когато има системни обновления и промени, е хубаво да се рестартира, но не и фатално и задължително.
Какво друго бих посъветвал, провери системната памет, все пак да не е на 99%
Провери за приложения товарещи процессора.

П.С Ако правилно си спомням, имах подобен проблем с Galaxy S6 edge, но този лаг се състоеше в 15 20 секунди.
И в крайна сметка, ако е гаранционен, носиш го в оторизиран сервиз на Самсунг за пълни тестове и диагностика.
Ако искаш можеш и ти самия
Antutu benchmark примерно. Има и тест за стресс и стабилност на системата.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#28

Благодаря за помощта колега. Искам да доразвия описанието: забелязах, че се появява при входящо обаждане, когато явно при взимането на телефона натискам нещо и се появява едно меню отдолу с предложение да изпратя смс и не мога да вдигна със зелената слушалка..... после следва натискане на стрелка назад, но нищо не се случва, докато човека не престане да звъни.... След това рестарт и всичко се оправя.....Описвам всичко това за да е от помощ евентуално на някой друг колега. Предполагам, че под хард ресет имаш предвид задаване на фабрични настройки? Както споменах не съм специалист и неща от сорта като бенчмарк и ресети са ми на суахили...

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#29

Като ти се появи това меню за смс, дръпни го обратно надолу Wink
Цитирай
#30

Колега мисля, че не е тук мястото да се бъзикаме до такава степен.... Може би и аз не обяснявам добре, не знам. Говоря за изолирани случаи, при които след това което описвам ми се отварят разни други приложения или примерно скрийнсейвъра се върти неадекватно, веднъж в галерия започна да ми отваря разни снимки, т.е. телефона лагва за определено време и след рестарт се оправя.... Честотата е да речем три пъти за два месеца, не е системно.... Такива ми ти работи, аз мисля, че може да е свързано с чувствителността на допир

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#31

Колега vbbnes прдлагам ти да си смениш софтуера демек да го преинсталираш с друг. Ако не знаеш как можеш да пишеш в тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#32

(2016-06-29, 07:35:22)vbbnes написа:  Колега мисля, че не е тук мястото да се бъзикаме до такава степен.... Може би и аз не обяснявам добре, не знам. Говоря за изолирани случаи, при които след това което описвам ми се отварят разни други приложения или примерно скрийнсейвъра се върти неадекватно, веднъж в галерия започна да ми отваря разни снимки, т.е. телефона лагва за определено време и след рестарт се оправя.... Честотата е да речем три пъти за два месеца, не е системно.... Такива ми ти работи, аз мисля, че може да е свързано с  чувствителността на допир

Колега, с количеството информация, която ни предоставяш на малки порции, човек не може да разбере какви ги говориш. От предишния ти пост, читателя който го чете, би си помислил че си успял да установиш точно кога го прави, като това се повтаря почти винаги. В следващия обясняваш че е веднъж два пъти на месец, демек ти го е правил 3-4 пъти... Сега пък изречение написано с усмивка става "бъзик" до незнам си каква степен...

Както и да е. Според мен това няма да се оправи с преинсталация. Ако след хард ресета ти (който би трябвало да си го направил вече) го направи пак, може би е добре да помислиш за сервиз.
Цитирай
#33

Здравейте колеги. При мен проблема е следният. Както си работи телефончето и си пиша в месънджъра, започна сам да си натиска клавишите. Влиза и излиза от менюто за езикови настройки. Забелязах че сам се "активира" в долната част на дисплея. Опитах с рестарт и с хард ресет и нищо. Телефона е почти неизползваем. Някой с подобен проблем и евентуално с решение?
Цитирай
#34

Ако си с S7 edge и не си го ъпдейтвал, това е добра причина да го направиш. Ранните версии на софтуера имаха бъг с чувствителността на дисплея около еджовете. Тогава се случваше да се самонатискат крайните клавиши (Q и P най-често) от клавиатурата.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#35

Там е работата, че винаги щом излезе нов update си го инстралирам. Преди около 10 дни беше последния. До снощи всичко беше цветя и рози и изведнъж .... До колкото чета тук и търсих в нета, това май не е чест проблем. Днес в магазина ми казаха, че ще го приемат за ремонт, но можело и да не го отремонтират.доста се изнервих и не мисля да го приема ако не е отремонтиран. Така или иначе ако до 30 дни не ми отстранят проблема са длъжни да ми го заменят с нов.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)