Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zenfone серия - особености, бъгове, проблеми и решения
#1

Макар че телефоните от серията Zenfone са в някаква степен различни хардуерно, позволявам си да направя една обща тема, в която да споделяме особеностите, проблемите и възможните им решения на нашите устройства - хардуер, фърмуер, софтуер, приложения...
Малко по-късно ще опиша някои мои наблюдения, а който има желание, нека се включи с въпроси, отговори или и двете Smile

И така, да започна аз. Малко отзад напред.

Проблем с неизключващ се звук при снимане с камерата
С последния ъпдейт на камерата PixelMaster 2.0.60.3 имах (и не само аз) следния проблем: При изключен звук на камерата (щракването при снимане), въпросният звук не се изключва напълно. Т.е. при снимане отново се чува въпросното щракване, но някак частично... Трих кеша, деинсталирах актуализацията и отново я инсталирах - без резултат. Тогава последвах един съвет от форума ZenTalk: рестартирах телефона в "Safe mode", разцъках камерата, включих и изключих отново звука; направих няколко снимки - въпросният звук го нямаше. Рестарирах телефона в нормален режим, пробвах - проблемът беше решен.

Относно силата на звука (високоговорител)
Едно от слабите места на телефоните Zenfone е ниската сила на звука на високоговорителя. При двата модела, с които съм си имал работа (Zenfone 5 и Zenfone Laser), най-добрите резултати (най-силен звук) се постигат, когато:
-Zenfone 5 - приложението AudioWizard е включено и е избран Музикален режим
-Asus Zenfone Laser - приложението AudioWizard е изключено



Zenfone Go и местене на приложения на външната памет
Наскоро, по молба на един колега, се поразтършувах из форумите заради невъзможността за местене на приложенията на външната памет, което съчетано с малкия за Lolipop обем от 8ГБ на вътрешната памет, се оказва доста съществен проблем.
Това, което разбрах: Телефонът се рутва успешно с KingRoot (дадената версия е NewKingrootV4.80; прочетох, че с по-новата v5 не става). По-нататък има метод за премахването на KingRoot от вече рутнатия телефон и инсталиране на SuperSU. За пренасянето на приложенията на външната памет се използва хакната версия на Link2SD. Директно с помощта на Link2SD при рутнат телефон на външната памет може да се пренесе само кеша на програмите и игрите. За пренасяне на самите приложения е необходимо външната памет да се раздели на два дяла с помощта на TWRP. Всички тези стъпки мога да ги преведа и опиша, заедно с необходимите линкове, но не знам дали си струва, тъй като според "показания на очевидци", пренесените на външната памет приложения не работят добре - има лагове, зависване, спиране на приложенията, замръзване на целия телефон. 
Мога да посъветвам собствениците на този телефон две неща:
1. Да продадат телефона възможно най-бързо и изгодно Smile
2. Да рутнат телефона и да деинсталират ненужните им предварително инсталирани приложения, липсата на които не би застрашила работата на телефона, с подходяща програма (аз съм ползвал System App Remover) - така ще освободят известно количество памет.

Ако някой е открил нещо друго, моля да сподели.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

При задаване на икономичен режим който спира мобилните данни и Wi-Fi когато екрана заспи,спирането не се получаваше.След ъп на приложението това вече си функционира но за да се случи минават около 10 минути след заключването на телефона.
Цитирай
#3

Asus Zenfone Go ZC500TG - Проблем с местенето на приложения на външната памет - решен с последния ъпдейт ZC500TG_ WW_V12.1.0.47
Потвърдено от колегата Airwalkerr.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

С последния ъпдейт на клавиатурата, бутона за темите винаги го дава с N все едно има нещо ново.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#5

Искам да попитам има ли опция, с която да направя изтеглените файлове да ми се запаметяват във външната сд карта, а не в телефона? На старият ми телефон опцията беше в меню хранилище и от там запиши файловете в сд карта. Но тук не намирам никъде такава опция... със Zenfone 2 съм.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#6

Здравейте!

Имам Zenfone 5 и днес ходих до Виваком да си сменя сим-а с най-новите им, които поддържат 4G (LTE). 
Интересува ме, има ли някаква настройка на самият телефон, което да бъде отметната или със самото слагане на сим-а вече си върви 4G?

Благодаря!
Цитирай
#7

Устройството поддържа ли ти 4G?

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#8

Засега Виваком имат 4G май само в София. Пишеше, че до края на август щели да имат покритие на 70%.
А Zenfone 5 не поддържа 4G, така че няма настройка, която да промени нещата.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Извинявам се телефонът ми е -  Asus Zenfone 2 ZE551MLAsus Zenfone 2 ZE551MLAsus Zenfone 2 ZE551MLAsus Zenfone 2 ZE551M
Цитирай
#10

Е...поддържа - то си го пише. Smile

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#11

Настроки>>Кабелни и безжични мрежи - Още>>Клетъчни мрежи>>Предпочитан тип мрежа - 2G,3G,4G

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#12

Помогнете, колеги. Не ми излиза часовник на заключен екран, два дни си играя и не мога и не мога да го накарам да се появи. Спрял съм приложение Време от системните настройки, дали има някаква връзка. Макар че като го активирах, пак същата история. Излизат ми само трите приложения за бърз достъп, часовника просто липсва. Става въпрос за Asus Zenfone Max.
Цитирай
#13

Пробвай след като активираш приложението "Време", да рестартираш телефона.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Получи се, мерси. Но не може ли само часовник Smile. Много ме дразни това време, никаква нужда нямам от него, използвам икона на Синоптик на другия телефон. Налага се веднъж в седмицата, макс Smile
Цитирай
#15

Мисля че не може. Все пак, за да не ти хаби ресурси, можеш да зададеш обновяването на времето да става само ръчно.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#16

Да, така и направих. Ще се задоволим с това. Иначе от телефона съм много, много доволен. Взех го основно заради батерията и последния клас защита на Горила и засега първото се оправдава напълно - трети ден и батерия на 25 %. Дано не се налага да се тества и стъклото на дисплея ?. На стария телефон имах приложение  Greenifi за запазване на батерията, бях много доволен. Инсталирах го и тук, но дали не влиза в конфликт с това на Asus, вграденото? Кое според теб е по - добре да оставя или и двете?
Цитирай
#17

Ако не си пречат - ползвай и двете. Можеш да зададеш и кои приложения да стартират автоматично (примерно Вайбър) и кои - не (например PC Link). Това би помогнало и на процесора, и на RAM, и на батерията (според мен)...
Прилагам скрийншоти с моите настройки:


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Tummenupp    Ще ги оставя засега и двете, ще тестваме.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)