Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 4 или S7 / S7 Edge
#1

Здравейте, фирмата ни има бюджет от 1000 лв и трябва да си избера телефон (от виваком). Около тези пари са Note 4 и S7, a S7 Edge ще трябва да се доплати малко. 

В момента съм с LG G2 и като големина ми е удобен, поради което се насочих към S7. Видях, обаче че самсунг са премахнали IR контрола, който е доста полезна екстра понякога. 
Освен това ми харесва и писалката на Note - по професия съм архитект и се занимавам и с фотография и поне си мисля, че това би било удобно за моята работа. 
Минусите на Note за мен :

1. Стар модел
2. Не е водоустойчив
3. Голям
4. Камерата не е толкова добра

Минусите на S7 
1. Екрана е малко по-малък от на G2, макар и много по-качествен.
2. Няма писалка
3. Малко ми се струва крехък с това стъкло отзад, но аз ще ползвам калъф за него така или иначе.
4. Няма IR 

За S7 edge - малко ми се струва, че това огънато стъкло не е толкова удобно за работа и ще имам проблем и с намирането на калъфи, като при падане стъклото ще е изложено на удар почти винаги. Голям е, но няма писалка като Note.

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай
Аксесоари
#2

Писалката е просто незаменима, ако свикнеш с нея. Голям плюс е ако я ползваш. Въпроса е да свикнеш с нея. Аз редовно си рисувам по снимки, копирам текст от снимки, което е доста полезно.
Камерата на ноте 4 е много добра. Да, не е толкова добра, колкото на с7, но за мен е страхотна. Има OIS и снима доста бързо.
Въпроса е искаш ли по-голям телефон, защото нота е наистина големичък. Правия страничен ръб същот го прави сравнително неудобен за държане. Вчера започна да получава 6.0, но това ще му е последния ъпдейт, имай го в предвид.
Аз лично трудно ще живея без IR бластер, при положение, че съм вързал всичко в нас с приложение на телефона и само през него работя с техниката. Не знам защо някой гений от самсунг е решил, че не ни трябва.

Choosing...
Цитирай
#3

Писалката е заменима, особено когато си бил с Note 4 и не можеш да изкараш деня с един заряд. Не знам дали във виваком още предлагат LG V10, но ако искаш голям екран може да гобпогледнеш. Има си IR бластер, много добра камера, много здрава конструкция. Единствения недостатък му е слабата батерия, но не е по-слаба от Note 4, даже мисля, че е по-добра. Ако пък искаш Самсунг, S7 или S7 Edge. Note 4 го изключи от избора.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Note 5

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

Note 5 го няма във виваком. До колкото знам въобще го няма за европейския пазар, освен в онлайн магазините.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Нека да не влизаме в безумен спор, но батерията на ноут 4 със сигурност ще изкара цял ден може би 80% от всички потребители.
Със сигурност в10 ще ме изкара по-малко, а е огромен.

Choosing...
Цитирай
#7

Задължително ли е да е от виваком?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#8

Не виждаш ли първия пост? Ще се купува с бюджет от Вива.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#9

Пише фирмата има бюджет. Не пише че фирмата е виваком а че ще се купува евентуално от там. За това питам дали е задължително

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#10

Написал съм всичко ама кой да чете.
LG не искам изобщо да чувам. Има и някаква моторола X force която е голяма колкото note но няма писалка. Чакам още мнения от реални ползватели на note 4 / S7 и S7 edge . В никой магазин нямат мостри без пищялка и е страшно тъпо - не мога да ги пробвам...

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай
#11

Moto X Force е много добър, практически нечуплив и с чист и бърз андроид, както и бърза и качествена камера.
Цитирай
#12

Като ползвател на S7 Edge - няма да сбъркаш ако си го вземеш устройството. Единствения недостатък му е високата цена - ако можеш да я преглътнеш това е Телефона.
Камерата и дисплея няма и да ги коментирам - страхотни са. Бързия автофокус, плюс double-tap to launch опцията правят тази камера една от най-надеждните слагана в смартфон до днешна дата. Веднъж не ми е направила лоша снимка или да ми е крашнала.
Батерията - със средно ползване може спокойно да ти издържи и 2 дена. Със по-сериозно ползване и игране на игри издържа целия ден, като на вечерта трябва да го зареждаш. Въпроса е че като станеш за работа в 7, знаеш че ще имаш телефон докато не се прибереш у вас в 20:00 (примерно).
Сфотуера - много пумия се лее по TouchWiz. Ама много. Истината е, че вече далеч не е толкова грозен или толкова тромав. От време на време се забелязват frame drop-ове, но с лагове или забивания все още не съм се сблъсквал. Поне за мен TouchWiz отдавна не е недостатък. Granted, след някой и друг месец може да си покаже рогата - обикновено така се слува със Самсунг устройствата, но за момента наистина нямам забележки. А към софтуера бих казал, че обикновенно имам големи изисквания.

Аз място за сравнение с ноута не виждам. Единствения плюс на 4-ката е ако ти трябва стилуса - иначе е морално стар телефон, получаващ последния си ъпдейт. Да се наливат не малко пари в нещо старо при наличието на доста по-добри алтернативи ми се струва неразумно.
Но имай предвид, че сдобиеш ли се със S7/ Edge ще трябва да се обзаведеш и с някви калъфи, щото няма толкова хлъзгав телефон. Както си го държиш няма и да разбереш кога си го изпуснал.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#13

Изчакай да излезне и M10 от HTC дават сериозни обещания за него, да видим дали обаче ще са реални.
Цитирай
#14

Най-добре изчакай и HTC M10 и тогава избирай тъкмо до тогава ще се разберат и бъговете на S/edge

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#15

Ами не знам дали ще мога да чакам толкова, а и за какво? Като гледам параметрите е същия... Може би като дизайн ще е по-добре.

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай
#16

Като цяло S7 е по-добър очевидно, но Note 4 не е кой знае колко по-различен. Имаш писалка, по-голяма *сменяема* батерия, IR blaster и още няколко дреболии, с които Note сериите идват. Но повярвай ми и архитект или какъвто и да си, едвам ще ги използваш. S7 Edge ти препоръчвам. Заслужава си доплащането, според мен.
Цитирай
#17

Според вас ще имам ли някалва полза от S7 edge спрямо S7 - до колко е използваема извитата част на екрана и как стоят нещата с калъфи и бъмпери (предпочитам минималистичните решения).

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай
#18

Разлика има една и то съществена - по-голямата батерия. И тези доъплнителни 600мах батерия в Еджа определено се усещат.

Проблеми с кейсове, бъмпъри, скрийн протектори и т.н. няма. Аз съм с Crystal clear протектора на Samsung и е точно това което търсиш - минималистично решение. Не добавя никаква дебелина към телефона и подобраява захвата малко от малко. Не предлага никаква протекция от изпускания, ама аз телефоните не си ги изпускам, та не ме притеснява.
Иначе има и други решения - Spigen ThinFit пак е много добро решение. Малък кейс, без да прави телефона много обемист.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

(2016-04-08, 12:24:28)XeLiX написа:  Moto X Force е много добър, практически нечуплив и с чист и бърз андроид, както и бърза и качествена камера.

Дори не си и близо до истината, само за чистия андроид позна...

Камерата е скапана (за този клас и цена), чарковете са му от миналата година ама цената е почти като на С7 и Г5. Единствените му хубави черти са чистия Андроид, голямата батерия и здравия дисплей, но те не стигат да го избере някой пред С7. А, да- дисплея е здрав, но като го изтървеш корпуса му става на гъз и пак си е нужен кейс...
Цитирай
#20

Колега, явно и толкова разбираш. Доцентът ми по физиология има такъв и ми е споделял хиляди пъти колко здрав и бърз е.
Цитирай
#21

Аз мисля да се спра на кейсовете на cruzerlite - Малко популярни в БГ, но са много добри - на G2 съм с такъв и ми го е спасявал многократно. Аз си изпускам телефона - не много често, но го изпускам. И мен ми допада идеята за по-голямата батерия ...

Чудя се само дали ще ми е удобен edge - вярно е малък за диагонала си, но ми се стори леко некомфортен за работа с една ръка.

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай
#22

Телефона е 5.5"... боравенето с една ръка определено не трябва да ти е приоритет ако си се насочил към телефон с подобен размер екран.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#23

Отдавна не е имало толкова възторжено (при това единодушно) посрещане на телефон като на HTC 10. Според мен изчакай ВИВА-та да го предложат, мисля, че ще бъде много скоро.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#24

Да, възторжено и единодушно посрещане от тримата върли фена на марката. Не чакай никого, вземи Edge

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#25

Само се чудя какъв цвят да е.

Sony CMD J5 ->  Nokia 3510i  -> Siemens M45 > Siemens M65 -> Samsung i600 -> HP IPAQ 614c -> Htc G1 -> Samsung GT I9000, ROM -> Samsung i9305 (SGS3 LTE) -> Iphone5 16ГБ -> LG G2 16GB (WHITE)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)