Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Номера по подразбиране
#1

Здравейте, ужасно ми пречи това, че не работи опцията за избор на предпочитан номер на даден контакт. Всъщност номера може да бъде маркиран като предпочитан, но при опит за набиране на въпросния контакт, отново трябва да посочиш, кой точно номер от наличните да бъде набран. Не виждам никой друг да се оплаква от подобен проблем, само при мен ли е така?
Поздрави

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен си работи, след зададен 'предпочитан'. Smile
Пробвай да изтриеш кешираните данни (Настройки - Памет - Памет на у-вото - Кеширани данни).

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#3

Аз имам съмнения, че колегата има контакти в сим картата и за това телефона се  чуди какво да прави.
Цитирай
#4

Трябва да проверя сигурно имам, но основно са ми в паметта на телефона. Със същата sim карта на s4 тази функция си работеше без проблем. След това минах на s6 и там вече не работеше, както и сега на s7.
Пробвах с изчистване на кеша но няма разлика

ПС Проверих - няма контакти на sim картата

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
#5

Да и при мен си работи, не. Пита. Набира този по подразбиране. Телефоните ми са само в гугъл скрият акаунт

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#6

При мен ставаше следното:
На един запис имах номер, адрес, фирма, мейл...
системата явно разпознаваше всичко като номера и не даваше да направя тел номер по подразбиране.
добавих втори такъв несъществуващ , примерно 0000
и тогава ми позволи да направя истинския номер по подразбиране и всичко си дойде наред.
Може и при теб да сработи. Бъг в указателя който трябва да се отстранява, но кога ли...? както и това че не може да откажеш повикване да излиза в прозорец отгоре вместо на целия екран...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#7

Аз също имам доста контакти с телефон мейл и т.н, но имам предвид следната ситуация:
Контакт с два телефонни номера и без никаква друга информация. В контакти избирам единия от двата номера като предпочитан, но при набиране на същия този контакт, продължава да ми дава и двата му номера и трябва да избера желания ръчно.
Пробвах и с s6 на един колега - същата работа.
Не разбирам - как така на някои телефони си работи нормално, а на други не

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
#8

От къде набираш контакта.

и като го избереш като предпочитан , остава ли зелената отметка?

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#9

(2016-04-10, 22:43:52)thedeivis написа:  От къде набираш контакта.

и като го избереш като предпочитан , остава ли зелената отметка?

От стоковия дайлър, с умното набиране.
Да, след избор на предпочитан номер, зелената отметка остава, проверявах го много пъти

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
#10

На кое му казваш Умно набиране?
слайдването надясно или нещо друго.

Погледни контактите през компютър - уеб интерфейса на гугъл . Виж дали няма някаква метадата или как там му беше името при контакта.
В смисъл по другите полета да няма нищо друго, дори и самите клетки с телефона и другото съдържание ги редактирай отново със същото съдържание - просто да има някаква редакция която сървъра да презапише записа.
На мен ми направи впечатление че имам контакти при който само с един номер и мейл също иска номер по подразбиране. Друг контакт със сходно съдържание един тел и мейл си го набира направо. Явно устройството създало записа има намеса. Помня че НТС добавяше разни неща към записи създадени с техен апарат.
Още една идея - типа на номера /основен, мобилен/ пробвай да са различни. Не би трябвало това да оказва влияние, но знаеш ли... къде е бъга в системата.

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#11

thedeivis умното набиране е когато гледаш някой контакт от лога, като вдигнеш телефона към ухото си, да започва да набира. Или пък гледаш смс от някой, или просто  разглеждаш контакт. dench, При мен си помни приоритетите, които съм дал. Явно в твоите контакти нещо куца. Провери и за дублирани контакти...
Цитирай
#12

@vladdark знам че не му е тук мястото но да не отварям нова тема в други раздели да попитам нещо свързано с това за друг телефон, после изтрий коментара ми. На предния ми телефон - хтц като ми звъннат и допра телефона до ухото автоматично приемаше повикването без да натискам нищо, сега при С6 а предполагам и С7 не е така. Има ли такава опция да го включа от някъде или го няма?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#13

Аз съм намерил моя начин за точно това нещо, както и за доста други удобства с програмката Smart Answer Call : https://play.google.com/store/apps/detai...answercall
Вдигане с жест, вдигане до ухото, автоматично управление на високоговорителя и т.н.
Цитирай
#14

При мен пък се получава друг проблем, когато влезеш в телефон и отидеш на предпочитани на s6 ми оставаха номерата които използван най-често а сега на edge7 вече при 6 дни употреба не показва нищо
Цитирай
#15

Прескочих S6, но при самсунг предпочитани бяха тези които са отбелязани като такива / да е активна звездичката/ а не тези на които най-често звъниш.
При моторола и другите почти чисти андроиди - там най-често използваните стоят отгоре, до колкото помня...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#16

Преди последния ъпдейт имах под предпочитаните номера тези на най-често използваните, сега ги няма...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
#17

Мммдааа значи не е само при мен проблема
Цитирай
#18

(2016-04-11, 22:26:26)thedeivis написа:  На кое му казваш Умно набиране?
слайдването надясно или нещо друго....

Умно набиране е следното - искаш примерно да набереш контакт с името Petar, отваряш стоковия дайлър и набираш следните бутони:
73827
На бутон 7 е буквата p, на 3 е e, на 8 е t и т.н.
Изключително удобен начин за набиране, ползвам кажи речи само него.
Ако на контакта Petar са записани два тел. номера и е избран предпочитан такъв, при набиране на горната комбинация, телефона ти дава предложение да набереш контакта и с натискане на слушалката го набира. При мен обаче, пак ми дава избор от двата тел номера на контакта. Не че е болка за умиране, но преди работеше и си беше удобно

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
#19

И при мен след ъпдейта често използвани номера изчезнаха. Опитах почти всичко да ги активирам пак нооооо  без успех.

Xiaomi 11T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)