Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Windows или хардуерен ?
#1

Здравейте колеги :Smile От доста време лаптопа ме измъчва с 2-ве основни неща и ми е интересно дали можете да ми кажете за какво иде реч, понеже не съм на ти с PC-тата ... 
1- Както си стоя на лаптопа и изведнъж се появява ето ТОВА. Зарежда до 100% рестартира се и 2-3 мин. (не винаги) след като използвам лаптопа пак същото. Понякога нон стоп се върти това докато не му тегля X-са от бутона. Oбаче ако му тегля Х-са като го включа, в повечето случаи ми седи черен екран. Трябва да го спра, да го изчакам 15-20 мин. и ако имам късмет като го включа ще покаже някаква картина. Ако не, когато самичък си реши. Може и няколко часа да минат, че дори и ден.
2- Този проблем е от доста повече време. 
Отново както си стоя на лаптопа изведнъж спича и до там. Като го включа може и след 10мин. да го направи, може и след ден. Тук също го има гореспоменатия проблем с черният екран. Сменях хард понеже предишният се прецака, но не е от това.
Надявам се да има някой който може да хелпне Smile

Само българин може да пропие парите си, заедно с човека, от когото ги е взел назаем!!!
Samsung Galaxy S9 
Аксесоари
#2

За черния екран и бавното зареждане, някой казваше, че е от драйвърите на видеото. Склонен съм да мисля, че и 1-вия проблем е от някой драйвър, но нз кой.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#3

Driver Booster 3 и ще разбереш дали е от драйвърите.
#4

За мен е хард диск. 100%  Седи на черен екран защото не ти буутва харда.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#5

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/window...h-3624863/
направи си чиста инсталация на windows

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
#6

(2016-04-12, 19:25:49)MaTaR. написа:  ...
Надявам се да има някой който може да хелпне Smile

Не колега, никой не може да ти помогне при така зададен въпрос. Има нужда да се учим как да питаме, че да ни се отговори? Разбираме че имаш лаптоп и че си сменял диск но нищо повече за него. В случая това не е важно защото проблема ти е софтуерен, но е редно като питаш за възможен хардуерен въпрос да споделиш и какъв е хардуера. Разбираме също и че ползваш windows ама кой от всичките много различни ... тайна. Разбирам от скриина че имаш грешка irql not less or equal, която в 99.9% е софтуерна и определено е драйвер. В зависимост от версията на windows (която ти упорито пазиш в тайна) може да е няколко неща. Разширен лог от грешката също би бил полезен, ама и той е тайна неразбулена, а е нещото което ще каже директно какво без нужда от множество безрезултатни манипулации ...
Та колега на така зададения въпрос ... многозначен отговор. Продукти като Norton и производни, самия Essentals на микромеките може да го причинява, продуктите на IOBits, някои програми за мониторинг и контрол на дъното, драйвера на мрежата, видео драйвера особено ако е nvidia или просто някой milware който ти се гаври с драйверите.
Малко общо и доста всеобхватно ама с толкова информация ... 
Извинявай/те (поста ми е насочен към всички които питат така че да не им се отговаря) ако звуча остро, но Вие сте с проблем за решаване а губите времето на хората които могат да помогнат като те почват да питат ...
Като за начало последното файлче в windows\minidump сподели и ъпдейтни всички драйвери ръчно от сайтовете на производителите.

#7

Имаме си тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=41027

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)