Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8, Samsung galaxy S5 neo или А5 2016
#1

Здравейте колебя се между тези три телефона. В момента съм с HTC one mini и освен, че вече е стар, писна ми и се поизноси, ми върши идеална работа. Тоест като характеристики всеки от тези трите в заглавието би ме устроил, затова и не мога да реша. S5 neo е най-евтин, но ме притеснява като НЕО версия на С5 дали ще има поддръжка от към софтуер както обикновените С-серии. Отделно не ми харесва, че е пластмасов и май-няма gorila glass, но като цяло бих го носил.
А5 ми харесва много на дизайн, също ми харесва и скенера за отпечатъци който има, но спрямо НЕОто е 1към1 като процесор, памет и хардуер изобщо. Камерата е по-слаба, 13МП и не е водоустойчив, няма и индикатор за известия. Като цена е около 100лв над НЕОто. И накрая P8 ме устройва като дизайн и форма, като цена е малко по-евтин от А5, камерата също е 13МП, като не знам как ще е в сравнение с тази на НЕОто, което с 16МП. Не ми харесва интерфейса, не знам дали ще свикна всичко да е на едно меню, майка ми има Y625 и като меню не ми допада, също и като марка Huawei не знам дали си струва да взимам. Знам, че са голям производител и по-качество не отстъпват на "големите" марки, но някак си не мога да свикна да имам Huawei.
Кой според вас е най-добрия избор? Като цяло С5 НЕО ме устройва, но външно не ми харесва много, също и като бюджетен С5 не знам как ще се представя. А5 ми е почти същия и не ми се дават +100лв само заради дизайна. Хуауейя е най-добра комбинация между двете, но пък не мога да си представя да имам Хуауей като марка и интерфейс.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тези неща решават ли проблема с недоверието към HUAWEI:

Philips, Samsung, LG и Huawei са заявили най-много патенти в Европа през 2015

Huawei отчете 37% ръст на приходите за миналата година

Huawei предлага апетитна сума на Меси, за да изостави Samsung

Очаква се през тази година Huawei да достави 120 милиона смартфона

През 2015 Huawei е доставила 108 милиона смартфона

През 2015 приходите на Huawei от смартфони са скочили с около 70%

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#3

Абе друго си е Самсунг...

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Ами то реално не съм фен на самсунг, имал съм galaxy mini преди години, но просто тези модели най-много ме устройват като цена. Huawei знам, че не отстъпват на останалите като марка, затова и го имам като вариант, но ако срвняваме напълно еднакви телефони бих избрал Самсунг. Отделно touchWiz ми изглежда най-добре и най-удобен за работа поне за момента. Лесно ли се свиква с EmotionUI? Също така всичко ли работи за него както за Самсунга? Примено на ХТЦто в началото имах приложения които не се поддържат, въпреки че харуера беше достатъчен. Има ли индикатор за известията и с един пръст като дръпнеш лентата веднага ли излизат иконите или само известия? Винаги ме е дразнило на ХТЦ, че ако сваля лентата излизат само известия и трябва да натискам, за да излезнат иконите, не че е нещо но дразни.
Цитирай
#5

Има си всичко P8 и всичко дето мога да се сетя от маркета си върви Smile Има си и известия и индикатор.. Аз бих избирал между А5 и П8, понеже за мен визията има голямо значение.Просто С5 не ми харесва като дизайн, но това е субективно.Иначе почти всеки телефон в този ценови клас ще ти върши идеална работа.Ако не си геймър или запален фотограф.Ако си и искаш най-доброто, тогава вече е различно.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#6

А камерата на Неото по-добра ли е от на двугите два?
Цитирай
#7

Еми честно не знам.Самсунг според мен най-добре се справят с камерите при телефоните.Аз мога да говоря за П8.За човек като мен, който снима чат пат прави страхотни снимки.Оптичната стабилизация се усеща и като цяло снимките са детайлни и цветовете са реални.След ъпдейта до 6.0 имаме и професионален режим с някакви функции, които аз не разбирам Smile Снима видео "само" 1080р, това е като минус.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#8

И аз не се занимавам с фотография, така че сигурно няма да усетя разлика. В момента съм доволен и от 4 ultrapixel Big Grin
Цитирай
#9

Oт трите аз бих предпочел Самсунг А5 2016,най-нов,страхотен телефон с уникален дизайн и отлична камера.Като фен на Самсунг те съветвам да избягваш Мини и Нео версиите им,доста орязани са от към функции.Камерата на С5 нео също е страхотна и може би единственият му плюс е водоустойчивоста.Но ако ще е С5 да е без Нео отзад Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#10

Аз пък не съм фен на Самсунг,но не знам защо нещо ме привлича във A5 2016.Страхотен дизайн и си има всичко,от което ще имаш нужда.Просто наистина телефончето е изпипано.Аз залагам на него. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

С5 без нео ми се струва стар, а цената му е по-висока от на останалите. Между С5 нео и А5 и аз бих предпочел А5, но какво е орязаното на Неото, след като по спецификации е 1:1 с А5? Абсолютно идентични са, с изключение на камерата и някой глезотии като сензора за отпечатъци. Ако се държат различно в полза на А5 съм склонен да го избера, но ако е само С5 нео с стъклен панел, тогава се замислям струва ли си само заради дизайна да го взимам. Като цяло м/у двата самсунга има ли разлика в работата или само в дизайна?
Цитирай
#12

Galaxy A5 2016 има Gorilla Glass 4,Оптична стабилизация на камерата,Пръстов отпечатък,Бързо зареждане  и 100 mA повече батерия.Да не забравя и дизайна,който е 15 пъти по-добър от на С5 НЕО.Ти вече си преценяваш.Повярвай ми,Gorilla Glass стъклото не е за подценяване,както и оптичната стабилизация на камерата.За мен лично това са огромни плюсове за един телефон. Smile
П.С-Пропуснах и металната рамка,с която е обвит Galaxy A5,която също не е за подценяване.Пластмасите на S5 НЕО ще се олющят след време и ще седи като далматинец.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Сравнявал съм S3 neo срещу S5 neo и петицата има един необясним лаг. Анимацията е напълно изключена. Това на два различни апарата. Щерката има Р8 вече четири месеца и засега всичко е перфектно. Ъпдейтите са изключени ползва се чист сток.

Nokia 8
Цитирай
#14

Добре, а ако изллючим НЕОто, между П8 и А5, кое да избера? И двата са с много добро качество на изработката и като дизайн ми харесват и двата. П8 е по -евтин и по-мощен, докато А5 е по-нов като модел. Батерия, камера и дисплей при кой са по-добри?
Цитирай
#15

Подозирам, че камерата на Самсунг-а ще бъде по-добра, за предната направо съм сигурен.
Избери си който ти харесва повече, не вярвам да има голяма разлика в пърформанса.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#16

Благодаря много на всички за отговорите, ще помисля и някога другата седмица ще взема.
Цитирай
#17

Аз сравних преди седмица-две моята камера на п7 с тази на а5 2016 и тази на п7 ми се видя по хубава. Не защото е моя телефон, а казвам каквото видях, безпристрастен съм. Следователно на п8 ще е по-добра.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#18

Предполагам, че на A5  камерата ще е по-добра, но на живо не съм го виждал, така че само гадая.
Иначе P8 е супер телефон, всичко си има: дизайн, хардуера е ок, камерата е доста добра. Един приятел има вече половин година, супер доволен е човекът. Глас за P8

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай
#19

Разликата между А5-2016 и р8 е повечето рам и процесора.Ако е с Exynos-са бива,но с Snapdragon 615 за нища не става.Грее като за взетовно,при 1080р видеото кляка при нужда от висока производителност. HiSilicon Kirin 930 е доста над двете чипа с който се предлага А5-2016.Като сложим и 3гб рам/все пак става въпрос за телефон с аднроид/ избора е ясен-Huawei P8.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#20

Аз давам гласа си за Samsung A5 2016.Успех със покупката!
Цитирай
#21

Да ако е А5 ще е с exynos. A нещо за което се сетих сега е как се държи стъклен телефон относно надраскването? Сегашния ми примерно е метален и за двете години в които го нося има най -много следи от употреба от всички останали телефони които съм имал. Пазя го както си пазех и пластмасовите преди години, а има телефони които съм ги носил и по повече от 2г. Та лично от себе си заключвам, че металния корпус е по-слаб на надрасквания и при най-леките изпусканя се драска. Стъкления ако е още по-нежен май няма да е удачен за мен.
Например при падане от маса или от нивото на джоба върху плочки не би трябвало да го надере и повреди, поне на металния ми му няма нищо, всичките драдкотини са станали от по-сериозни паданя. Ако му сложа калъф се губи целия смисъл от дизайна според мен. Ако взема А5 да не стане така, че от дреболии, като стотинки например, да се драска?
Цитирай
#22

Що не си купиш CAT или Moto X Force?Ориентирай се към по-здрави екземпляри,защото ако е така както описваш,нито един от тия които си изброил не е за теб.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)