Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3,5/4G - сравнителни тестове при операторите

(2016-05-07, 20:17:31)pepy1 написа:  Покритие на какво? Самочувствие, клиенти, мрежа? Бил съм им клиент едновременно с друг оператор, затова задавам тези въпроси. Лично за мен те са на дъното на операторите в България във всяко едно отношение!

Ами покритието им в България е вече доста добро, и смея да твърдя, че са на един кантар с Виваком, които също ползвам. 4G-то им е стабилно навсякъде, докато днес приятелката ми си смени чипа при Мтел от тия новите и неможа да се закачи за по-бързата мрежа. Телефона и поддържа лте (Sony Xperia Z), а проблема е в кв. Хладилника. Открихме всички 4G мрежи, само не и м-телската.

Ето един тест от преди малко, от вкъщи в кухнята.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
Аксесоари

Незнам дали Вие точно сте представителна извадка да добро 4г покритие и голяма скорост. Всички знаете, че скоростта зависи от много фактори, както и това дали има покритие и дали го отчитате. Всеки си е избрал оператор по свои собствени критерии. Аз лично съм ползвал всичките 3, от които Мтел от самото начало. Не мога да кажа, че не съм имал проблеми, но такива като с глобул никога не съм имал. Ползвал съм заедно Мтел и глобул, в момента ползвам Мтел и вивата! Не е като да нямам наблюдения от първа ръка за покритие и скорост. Всичко е субективно и няма смисъл да спориме повече по темата "кой е по най" от 3 оператора. Тук ако няма лют спор ИОС срещу Андроид, спориме кой оператор е по от другия!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А с какъв телефон е правен този тест? Аз във Варна най много 30MB да вдигна не повече... И може би телефона ми до толкова може.

Send from my HTC One M8 running ICE 8.0.6 using Tapatalk
Цитирай

@pepy1, Telenor не е Globul! Аз също бях отвратен от гърците навремето. Скапан нет, дропващи разговори и почти ги бях разкарал, но не съжалявам, че продължих с норвежците. Извинявам се ако съм Ви обидил с нещо.

ПС. До колегата накрая - телефона е iPhone 6S Plus, но това е без значение. Важното в случая е, клетката да е ненатоварена. При мен явно е така.

Хубава вечер на всички!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Мтелски тест днес-първи тест 23 втори 26, но не си пазя снимките. Слабичко, но пак си е Ок. Важното е да държи поне някаква скорост, защото 3G-то на МТел доста си играе-както теглиш с 700kbps, после си с 900, после с 200 и така (на торенти най-вече), и тия разлики са между секунди. Трудо може да определиш колко време ти трябва да свалиш определено нещо, щото скороста е променлива.
Теленорското го пробвах после-54. Втори тест не правих, но пак е ок. Днес гледах някой със 109 на Мтелско-браво. Зависи къде си, с какво си...
Цитирай

Аз на моето устройство във Варна правя около 50-60 download (Говоря за Теленор). На едно място пак в същия град достигнах 76,6 Mbps. И да, зависи от телефона и неговия модем. Ако телефона поддържа LTE Cat3 или Cat4 (Cat4 поддържа моя) и оператора е направил максимално достижимата скорост да е 100 Mbps, ще постигаш поне до 70-75, докато ако телефона е с LTE Cat6 или Cat9 (iPhone 6S/6S Plus поддържа Cat6, а Galaxy S7/S7 edge - Cat9), ще достигаш 96-97 както е на скрийншота от iPhone-а.
Цитирай

Моя S4 е Cat3, но без проблем достигна:

[Изображение: 2j14y3b.png]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Ето го и моя тест направен на моето Lenovo P'70 на улица в София.На Теленор съм
[Изображение: 2b9b1342168dc9ac290222465b3efc50.jpg]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

(2016-05-07, 20:40:58)mefistoreyon написа:  Често ми се налага да пътувам и мога да кажа, че имам покритие навсякъде + 4G. Вивакома и ментела дали могат да се похваля с това?  В някой села ментел дори нямат обхват.. Какво остана за Интернет Big Grin докато аз си ползвам 4G то. Ментел просто се получиха какви планове да пуснат за да зарибят някой... До там са стигнали, че ми звънят през ден да ми предлагат договори...Мизерията е пълна просто. Имам и познати които работят като консултанти и изрично да ми казали, че лъжат за доста неща и да не им се връзма. Всеки си преценява на кой оператор услугите да ползва.

Send from my HTC One M8 running ICE 8.0.6 using Tapatalk

Това за консултантите няма да го коментирам, тъй като съм бивш такъв и това, че някой лъже си е неговият начин да покрие таргета и/или другите изисквания, които имат от него (което е нормално, компанията да изисква от теб резултати). Никой не ти казва "ела тук и лъжи хората", казват ти "искаме резултати", което е съвсем нормално и няма компания, която да не иска резултат от дейноста си, то иначе няма смисъл да я развива. А това , че повечето превеждат "искам резултат" като "лъжете хората" си е тяхна преценка.

А за мрежата им съм съгласен-вярно,че преценката за покритието е субективна, понеже всеки живее на различно място, а и на различна улица (по селата това има значение, при това огромно, дори в коя стая си-личен опит). Но и аз смятам,че МТел никакви ги няма по селата (повечето), направо са трагедия. Поне при мен резултата е- 4 черти Теленор, 4 Виваком и една на промоция от Мтел.
Цитирай

По-високата скорост е на 4G, по-ниската на 3G. Мтел.
                   
      

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Telenor LTE, пуснал съм го рутер към лаптопа.

[Изображение: 5309593604.png]

Е, не е рекламираните 100mbps, но пък не пада, което е по-важното. При МТел-а набюдавам някакви големи засечки-ту тегли с 200, ту с 800, после с 20, после с 900, някакви големи разлики през секунди и реално не можеш да прецениш до колко време ще свалиш даденото нещо, докато Теленорската си тегли в момента с около 1-2 и пада най-много до 900, което не е таква брутална разлика като с Мтелското.
Цитирай

Samsung Galaxy A5 4G Telenor
[Изображение: Screenshot_2016_05_08_17_45_16.png]
Цитирай

Уж казват че на виваком има вече 4г сигнал, но при мен няма никой Sad. С нова карта съм ...със включена опция за 4г от опциите и телефон самсунг ноут 3. Днес където и да бях в люлин нямаше 4г ...
... знам че след тунела е друго :Smile  ама все пак....
Цитирай

Виваком
Цитирай

(2016-05-08, 17:30:54)VichoD написа:  Уж казват че на виваком има вече 4г сигнал, но при мен няма никой Sad. С нова карта съм ...със включена опция за 4г от опциите и телефон самсунг ноут 3. Днес където и да бях в люлин нямаше 4г ...
... знам че след тунела е друго :Smile  ама все пак....

тамън се оплаках и взеха че след половин час го пуснаха Smile
Цитирай

Тестват и натаманяват мрежата - напълно е да има прекъсвания.

Sent nt from my MI4W

 
Цитирай

[Изображение: dd5d3be73f5a43385fde5c286185ff52.jpg]
Още първия ден, Младост 2, доста обградено.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Цитирай

Това на кой оператор е? Виждам, че отгоре ти пише AT&T?  Big Grin

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Vivacom. AT&T ползвам в момента, но не и за нет.... 24,99 лв/мб


Sent from my iPhone using Tapatalk


Цитирай

Имам едно питане относно 3G връзката на Telenor. Имам Galaxy S3 neo, от няколко месеца ми прави впечатление че връзката с интернет е Н+, телефона поддържа 3G, но скоро не съм го виждал да е с такава връзка. Според мен проблема е че не поддържат едновременно 3G, 3.5G и 4G, или има някакъв проблем с настройките. става въпрос за гр. София.
Цитирай

Виваком: http://www.speedtest.net/my-result/a/1923262463http://www.speedtest.net/my-result/a/1923261870http://www.speedtest.net/my-result/a/1923261244

София, кв. Хаджи Димитър


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

(2016-05-09, 08:49:03)vandu написа:  Имам едно питане относно 3G връзката на Telenor. Имам Galaxy S3 neo, от няколко месеца ми прави впечатление че връзката с интернет е Н+, телефона поддържа 3G, но скоро не съм го виждал да е с такава връзка. Според мен проблема е че не поддържат едновременно 3G, 3.5G и 4G, или има някакъв проблем с настройките. става въпрос за гр. София.
H+ се води 3.5G
Тоест си си бил на 3G през цялото време.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

А по-точно дори е 3.75G.

Sent from my MI4W

 
Цитирай

[Изображение: 76708ffa123c5a1f0385a94e3528cb04.jpg]

Виваком сега

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Някаква идея защо още съм на H+

Нещо настройките ли цял ден се опитвам да се свържа имам и SIM ?
   

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)