Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3,5/4G - сравнителни тестове при операторите

Най-вероятно няма добро покритие и затова те оставя на H+. Ако толкова държиш... От Network Mode си избери да не е Auto, а директно 4G. И те така.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
Аксесоари

От кой град си?
Защото за момента, Вивата имат само в София, Перник и Враца...

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Не, че е толкова важно, но в Плевен все още няма днес пробвах на двама колеги G3 и P8 Vivacom Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Ама взехте ли си нови карти?
Без нова 4G карта не става.
П.С.
Видях, че колегата има и СИМ.
Аз вчера взех картата, веднага се върза към 4G и почти само на него си стои. Бил съм в центъра, централна гара, Сердика, Дианабад, няма проблем. Но е по-бавно от това на Теленор, поне в центъра. Все пак преди това беше 2-4 mbps, сега е 17-18.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Да казах, че имам, с edge 7 съм преди 2 седмици го взех и още тогава ме подготвиха като ми я сложиха. В София съм по - конкретно в Студентски град.
   

Само че как да го сложа само на 4G ?

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Предполагам не може, и на моя не може. Сега съм в метрото пак на 4G.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Telenor в центъра на Ямбол с Huawei P8

[Изображение: attachment.php?aid=11021]

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

(2016-05-10, 16:47:09)Alien94 написа:  Само че как да го сложа само на 4G ?

Пробвай *#0011#.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2016-05-10, 17:19:11)centur написа:  Пробвай *#0011#.

Почнах с процедурата - http://forums.androidcentral.com/samsung...-root.html стигнах до "0000" нищо не стана реснах го влязох пак и видях, че вече бях с 4G сигурно един рестарт му е бил достатъчен. Благодаря все пак Smile

Малко данни от Студентски град
3G и 4G
   

Взех си и 4GB-та бонус Smile .
   

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Е ти не му ли чукна един рестарт, преди да обгрижиш форума...
Цитирай

(2016-05-10, 15:46:19)bgbore_96 написа:  От кой град си?
Защото за момента, Вивата имат само в София, Плевен и Враца...

Sent from my Moto G using Tapatalk

Перник, не Плевен!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Теленор
Разлог
[Изображение: 4daa13ac744202a102dd4b3178de2a51.jpg]

Sent from my D5803 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

тези които са на Виваком и искат да имат 4G нет трябва да си сменят сим картата ,безплатно е,на сонито ми пише LTE а на S7 edge ми пише 4G

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

При всички оператори е така.

Sent from my MI4W

 
Цитирай

Не на всички!!! Моята карта (М-Тел) е на почти година.
При старта на 4G мрежата (25.04.2016) единственото което направих, е да настроя телефона да работи в LTE мрежи.

(2016-05-14, 16:00:00)Sokolchev написа:  .....,на сонито ми пише LTE а на S7 edge ми пише 4G


На Сонито ми пише 4G Wink


Прикачени файлове Миниатюри
   

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

@Naidenoff, при кой от операторите се изисква заплащане на нова карта, че не разбрах?

 
Цитирай

Явно четеме и двамате между редовете... Тук не говоря за финансовата страна на въпроса, а за превантивната.
Единствено М-Тел изисква заплащане карта, независимо дали е стара, нова и тн.
Макар че обявиха в сайта си че смяната ще е безплатна, познавам доста хора които си заплатиха такса от 20 лв.
Но единствено те не ме накараха, да се втурвам по офисите за смяна на карта (макар и безплатно) при старта на 4G мрежите.
От 2 години се говори за LTE честотите за БГ операторите и старта на мрежата.
Аджеба.... толкова ли не можаха да стартират картите предварително....?
Миналата година Теленорци.... пускаме 4G.... ама бегом до офиса да си смениш картата...
Сега ВаваКомците.... повторната гимнастика....
Еееее безплатно ама времето също е пари, готов съм аз да и дам 20 лв. а да не ме занимават с глупости....

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

^Не е вярно. Моята SIM карта е на повече от две години (Глобул/Теленор) и при стартирането на 4G, нямах абсолютно никакъв проблем да го използвам още от самото начало.
Цитирай

Моята Теленорска... беше още от зората, наречена Козмоте/Глобул.
Но на съпругата ми, нямаше и на 2 месеца карта.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Да, но това в никакъв случай не е масова практика. В къщи всички сме на Теленор със сим пластики получени през различни периоди и не се е налагало на никой да я подменя. В това число и никой от моите познати не е споменал за подобен проблем. Напълно е възможно операторите ни да не работят с еднакви сим стандарти в различните градове, през годините.
Цитирай

@cinizam
Не ми хвали нито Теленорци.... Нито Ментелци, а камоли ВиваТролци.
И трите оператора са един дол-дренки...
Три чужди фирми... дошли тук не да дават....  а да взимат, ама многоооооо.
Говоря за корпоративен бизнес план... с 27 карти. Целия офис. Тарифа и план на карта - майка си и баща си....
Общо на месец с разговори и такси....   няколко К лева...
Корпоративни абонати на Глобул... от самото начало.
Викаш.... еденичен случай, абе щом не си ухажваш корпоративните абонати, що ли иде реч за масовия потребител.
А за моите „убавци„ от Ментел да не ти разправям... чакам да ми свърши договора, и минавам към Зинзибарски мобилен оператор.
Колко и да е зле, пак ще е по-добре.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Аз ходих да сменям SIM карта на Мтел, и стана безплатно.
Цитирай

Naidenoff, пишеш пълни глупости и подвеждаш хората. Пробвах и на двата оператора 4G Мрежата и при пускането на съответната бях със стари карти. Първо пуснаха Теленор и картата ми беше несъвместима - отидох и ми я смениха безплатно. Ползвах си 4G и си свирках. Сега обявиха новите скорости и МТел и понеже картата ми беше около 10 годишна не ставаше и отидох, и ми я смениха пак безплатно.
Мисълта ми е, че нито един оператор не е мислил, че ще пусне 4G преди повече от 5 години и картите са несъвместими. Тоест, ако си нов клиент и имаш СИМ карта от година е нормално да е съвместима и да не я сменят - просто от един момент операторите минаха на новия стандарт, където картата поддържа повече екстри. Та, ако имаш карта от скоро е вероятно да не се налага подмяна - съвместима е с новите стандарти. Ако е стара почти сигурно изисква подмяна и се прави безплатно и от двата пробвани от мен оператора. И от много мои приятели също.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

При теленор вече не е безплатна смяната до колкото знам Smile
Цитирай

[Изображение: ba22eb72fce68d98578bf6ada143cf67.jpg]

Виваком от тази сутрин. Явно съм близо до клетка, която е ненатоварена, след като достигам 80% от потенциала ли 75/25мбпс.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)