Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(MТК) Температура/XRN3
#1

Здравейте колеги, пускам една любопитна за мен тема.

До какви температури ви е достигал телефона?

Аз съм със Stable China и съм достигал до 45-46°С и то в процес, когато телефона се зарежда, яркостта е сложена на мах., споделяне на интернет точка за достъп и голямо натоварване от съвкупност от  отворени приложения. Това всичко взето заедно + факта, че не съм включил производителността на телефона, въобще ако има значение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ми аз да си взема яйца, докато правя пробата,че да няма толкова голяма загуба на енергия.МТК явно се държи като ,АМД Атлон, при мобилните процесори! Лошо няма, тя и цената му си е реципрочна . Който иска по-високи показатели ,има алтернативи.
Цитирай
#3

Май хич не си в час с последните процесори и си написал само за едното заяждане.по принцип апаратчето си е доста хладничко
Цитирай
#4

?
Аз ли се заяждам Wild bear !!? Колкото и да си наясно ,колкото и да се мислиш за ...някакъв капацитет в ...някоя област,по добре е преди да кажеш нещо да го провериш. Не казвам нищо лошо... нито за АМД нито за МТК ,просто предпочитам Интел пред АМД и Куалком пред МТК, Поради ред причини ... не само производителност и загуби на енергия. Въпреки всичко съм с МТК и тава никак не ми пречи да си го харесвам. Зимата си работя с него на студа без ръкавици Smile)) Айде ,че оспамихме темата. Просто не си ме разбрал.
Цитирай
#5

Колега redsys , преди xiaomi-то имах едно Sony Xperia от прехвалената флагманска серия Z , по точно Z3+ , който е с прехваления куалком , снапдрагон! Не знаеш за какви високи температури става въпрос! Xiaomi- то е направо ледена кралица в сравнение със Сонито. Случвало се е да се изключва за да не прегрее при снимане на видео. Грее като печка дори само при сърфиране в 3G-то. Един цял ден си загубих в смяна на ромове включително 6.0 , грее та грее.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#6

Странно ..и аз имах подобен проблем с Експерия,но не го отдавах на процесора. Този процесор безпроблемно работеше на други марки телефони. Тези забравиха да правят телефони от как се събраха с Ериксон.(изключвам само К750i).и след раздялата дълго им държа влага(лично мнение), но не е логично да сравняваме процесори от различни поколения. Имам 2 Шаомита, другото е с Куалком, не мога да го накарам да се затопли с каквото и да му точа батерията. Ръцете ми винаги са по топли от тела.
Цитирай
#7

Че Сонито за което говоря е модел 2015 година , не е някой стар модел! Да не говорим колко е по скъпо от Шаомото.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#8

Щом е гаранционно върни го.Няма да е в процесора проблема. Нямаше да е в продажба модела ако имаше такъв проблем .  
   Вижте .....аз си изложих само личното мнение,никой не убеждавам само споделям. Не вземайте мнението ми като строго професионално изказване. Има предостатъчно информация за двата производителя и който иска да си прави изводи, да чете класифицирана информация.  А не този пипал ...не грее друг имал сони грее.
   На колегата RoboCop мога само да кажа,че температурата която е измерил е нормална за такова натоварване на този процесор. И ..
http://news.smartphone.bg/kratki-reviuta...mperaturi/   за колегата vi4444o

    Това са мнения подкрепящи неговото мнение
Цитирай
#9

Като изключа 820 доста модели назад на драгона са като печки в сравнение с мтк.просто с последната партида се пооправиха(не е сигурно де)но стане ли дума за топлина сд са котлона(атлона) не мтк
Цитирай
#10

Много зависи как се ползва устройството. При мен redmi 1s грееше, и mi 4 пак грее.
Най вече играя clash of clans. Ползвам viber, messenger, telegram, facebook, twitter и вградения browser, както и малко YouTube понякога.потреблението не се е променило при смяна на моделите, така че явно моята употреба просто ги тормози.
За сравнение redmi 1s е с процесор, който другите производители пускат на 1.2-1.3Ghz, а xiaomi са го клокнали на 1.6. Като беше с miui v5 грееше мега много и после го пооправиха, но до последно си грееше.Redmi note 3 не помня как беше точно, но съм го ползвал един месец зимно време все пак,а и метала отзад малко от малко си го държи хладен... Предполагам, че и той е нагрявал, ама не ми е направило впечатление..
И сега с четириядрен на 2.5ghz пак си грее... Може да е от самия miui
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)