Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy j5 или huawei p8 lite
#1
Question 

Здравейте скоро мисля да сменям телефона си.В момента съм собственик на samsung galaxy s4 mini, но ще преподписвам договора си  и мисля да си взема нов телефон. Спряла съм се на модела samsung galaxy j5 и huawei p8 lite. Като характеристики нямам забележки към нито  един от двата. Ако има собственици на тези марки телефони бих искала да разбера техните мнения.Досега не съм ползвала марката Huawei, което много ме раздвоява тъй като като характеристики е малко по добър от към памет и процесор, но пък съм много доволна от samsung. Ще се радвам да ми помогнете.  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Аксесоари
#2

Според мене Samsung J5 ще е супер телефона за тебе,поне по мое мнение и ползване на телефона няколко дни.Супер е за цената си.Успех със избора! Имах познат със p8 lite,който в началото нямаше проблеми с него но след 1 месец му се появиха лагвания по телефона.Иначе специално за Huawei немога да ти напиша нищо как са като марка.
#3

Защо не погледнеш също и Galaxy A3 2016?Малко е скъпичък,но пък дизайна е номер 1 като за жена.Другите вариянти са ти Galaxy A5,Galaxy A3 от предната година,които също са много добри телефончета.Но ти не каза никакъв бюджет?Задължително ли трябва да е между J5 и p8 Lite?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#4

(2016-04-19, 10:59:33)vesoisthebest написа:  Защо не погледнеш също и Galaxy A3 2016?Малко е скъпичък,но пък дизайна е номер 1 като за жена.Другите вариянти са ти Galaxy A5,Galaxy A3 от предната година,които също са много добри телефончета.Но ти не каза никакъв бюджет?Задължително ли трябва да е между J5 и p8 Lite?

 В  началото и аз сме спрях на А3(2016). Но трябваше да смъкна бюджета, и сега търся нещо до 400лв. затова съм се спряла на тези модели.
#5

Виж,във олх има обяви за Galaxy A3 2016 до 400 лв.Хората са ги взели от оператор по-тънко и гледат да изкарат някой лев.Разгледай няколко обяви,има ги със гаранция и пълен комплект.На мене много ми харесва дизайна му,но цената му е висока за това,което предлага.Добър е,но със неоправдана цена.Все пак ти си преценяваш!Там може да намериш и Galaxy J5 със 100 лв. и горнца надолу от бюджета ти,и ще ти останат парички даже.Поне със J5 ще можеш да си тряскаш уникални селфита вечерта със предната светкавица Big Grin .

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#6

J5 е по-добрия избор. По-добра камера задна и предна и работи без лагове

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
#7

TouchWiz без лагове? И такъв ли има вече. Айде стига, моля

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
#8

Взимай lenovo k5 plus на същата цена е като p8 lite и j5 но издухва и двата.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#9

Samsung Galaxy A5 ще останеш много доволен по-добър от J5.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
#10

Телефон с андроид 5 и 8ГБ вътрешна памет не си струва според мен. Синът ми е с J5 и не е доволен. Върху Huawei P8lite нямам наблюдения, но, с риск да съм на всяко гърне мерудия, мога да предложа Asus Zenfone Laser ZE500KL - с него съм от декемри 2015 без никакви лагове и проблеми и чакам андроид 6. В момента е 379лв в една техно верига...
Като размери J5, P8lite и Laser са почти идентични, с изключение дебелината на Laser, но гърбът му е заоблен и реално тези около 3мм повече в най-дебелата част не са проблем. Освен това поддържа 4G, което е факт при Теленор, а съвсем скоро се очаква и при другите оператори.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
#11

Ае,пичове защо предлагате на момичето да търси в ОЛХ и разни други сайтове,като ясно е написала,че ще преподписва договор.От двата модела,да взима Самсунга,все пак камерите са важни за едно момиче Smile ,дисплея е по-добър,малко по-голяма батерия.P8 Lite го превъзхожда с по-голямата вътрешна памет и дизайн.Но,не мисля,че авторката ще качва игри по 1-2гб.,така че и 4гб. в Самсунга,ще и стигнат донякъде...А най-добре,да не стеснява бюджета и да грабва Самсунг А 2016 Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
#12

Аз също се колебая между тези два модела и се чудя.  До сега винаги съм бил със Самсунг и проблемите му се появяват след 2 г. работа (и на двата G1 и G3 neo), даже се чудя дали от самсунг не го правят нарочно. Р8 има повече рам, по-добра разделителна способност на дисплея, и по-добър процесор, но от работата ми с компютри знам че  не е важно какъв ти е процесора и рам паметта, а цялата конфигурация, ако е добре направена може и 5 г. да изкара. Камерите са им еднакви (според gsmarena), но това не значи че правят еднакво хубави снимки. За мен мегапикселите не са основния компонент на една камера, но това си е мое мнение. Важно е как ще се справят при движение и намалена светлина. Аз поне мисля да изчакам още малко за да събера повече информация.

ПС: Прави ми впечатление че данните за двата телефона в gsmarena и сайта на теленор се разминават, най вече в процесора и рам паметта ???
#13

Доколкото знам, J5 първоначално е правен само за Китай - може би затова се различават характеристиките. Може и да греша, де...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
#14

Благодаря на всички за мненията. Днес преподписах и реших да взема samsung galaxy j5.Засега съм много доволна от телефончето, много ми харесва.
#15

изчакай да пуснат п9 лайт на хуавей не си взимай стари телефони на над година

sent from honor 6

Huawei Mate 10 L29 Black
#16

И 2та които сте избрали са добри! Просто отидете в мобилният оператор и ги разгледайте и подръжте в ръката, изборът ще дойде от самосебеси.

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)