Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 7 -представен на 2.08.2016

Още една подменена бройка е изгърмяла във Фармингтън.  > link: Channel 5
+ още един подменен в Кентъки > link: wkyt

Жалко. Ноут7 наистина за мен би най-очаквания модел тази година. Досега съм притежавал всички Ноутове (без Еджа) и възнамерявах да закупя и този, но с тази "репутация" е  no, no... Rolleyes

Always looking forward
Цитирай
Аксесоари

И аз съм разочарован от Ноут 7 - толкова време го чакам вече. Имал и аз всичките( без 5-цата). В момента съм с Ноут 4, жената с Ноут 3. Не ми се чака до Ноут 8 евентуално

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2016-10-09, 05:45:47)ganchev написа:  Колега, ако обичаш малко по-леко с изразите кой би си го купил. Има хора, които си харесват този "остарял" телефона, но това не означава, че са "залепени ботчета".

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ако мислиш че това е тежко, значи не ми знаеш "тежката артилерия" :-)
Веднъж допускат грешка(безгрешни няма)... но втори път я допускат в партидите с "УЖ" заменени сигурни бройки, след всичко това дали може да се има вяра на такава компания?
Казваш -има хора които го харесват(лошо няма), но фактите и реалността -не са хич, ама хич в тяхна полза последните дни.

(2016-10-09, 07:20:10)vargala81 написа:  Абе те Qualcomm може да си вадят един и същи чип с много минимални разлики всяка седмица. Това значи ли, че предишния вече е остарял и за нищо не става. За мен не значи нищо. 820 в близките 3 год. няма да има никакъв проблем, а като ги гледам с 821 ползеат едно и също GPU. Значи не трябваше да вадят и LG G4 и LG V10, щото видиш ли, с по-стар чип са от LG Flex 2 и за нищо не стават. И сега аз като не съм взел Флекс 2, а съм взел V10, съм заслепено ботче, нали така mgmchannel?

Явно не си ми чел достатъчно добре постовете, та ще се наложа за 3-4 път да се повторя.
Няколко модела с един и същ чипсет и видео -остаряват "ПОЧТИ" по едно и също време, с някой дребни разлики от сорта че например за даден модел може да има един софтуерен ъпдейт повече от останалите да речем, но това са в графата дребни подробности.
За тебе може и да не значи нищо -но за много "ДРУГИ" купуващи даден модел излязъл 1 или 2 години след представянето му значи много. А повярвай -има доста хора които купуват такива модели.
Давам ти веднага един бърз пример с мене, закупух Z Ultra през 2014 -октомври от една разпродажба  в ибей за 520лв, модела е излезнал юни 2013г -със стартова цена около 1200лв т.е. спестил едни 680лв затова че съм го закупил близо година и 3 месеца по-късно, но не това ми е идеята колко съм спестил, а че към днешния ден -фаблета все още става, но е далеч от един снапдрагон 808 във V10(например) т.е. точно около 3 години е ок(като може и още да се ползва -макар и не така бързо да работи) -точно както ти си написал.
Чудесен пример тук си дал и с G4 и V10 -първия излиза март-април 2015, втория у нас го представиха на 27 януари 2016г -официално т.е. имаш два телефона с едни и същи чипсети със много близък хардуер и с един и същ перформънс в производителността.
За средностатистическия потребител - надали би се оправдала цената, която доскоро беше двойна между G4 и V10 -да се инвестира в нещо което на практика го има същото в по евтиния вариант -писано е много пъти и тук във форума. И НАЙ-ВАЖНОТО: ДВАТА МОДЕЛА независимо дали  ни се иска или не ОСТАРЯВАТ ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ
Има няма грубо казано по твоите сметки март-април 2018 -около 3 години след излизането на G4 -и двата ще са ОБЩ КЮП -грубо казано, независимо че единия V10 е доста по-нов КАТО МОДЕЛ от другия, надали един софтуерен ъпдейт в повече от LG -би наклонило везните към него в дългосрочен план.
LG с V20(СЕГА) и G5 пак се опитват да играят с леко претоплена манджа -отново с един и същ чипсет! Едва седмица след пускането на V20 със снапдрагон 820, китайците пуснаха 821. Надали корееца е нямал време -да пусне с новия чипсет 821 -модела си, но просто така им изнася -БИЗНЕС му викат хората. За Андроид 7 имаха време -за новия чипсет с лек прираст -НЯМАТ! Ако февруари-март снапдрагон 820 е струвал една цена -като крайна за чипсета, то 10 -месеца цената ще е при всички положения доста по ниска като крайна.
Тези сметки са валидни и за ноут 7 -включая забавянето му, което е в техен ущърб.
И накрая за финал, Ти гледаш от собствената си камбанария(което е съвсем нормално), купуваш си модел(нов) -харесва ти ползваш го, но АЗ поглеждам и от една друга, която най-вероятно тебе не те интересува(за което те разбирам), За модел на 2 години -когато аз реша да си взема да речем такъв, аз ще видя на бенчмарк -кое колко точки ми дава -да речем V10 и G5 -разликата им е само 2-3 месеца от излизането им на пазара у нас, но като видиш един бенчмарк 808 -ти вади 72-76 000 точки, другия 820 ти е от 120 000 точки нагоре -е на кое ще се спреш за по застарял модел? :-))), а разликата в излиането им е "УЖ САМО" 2-3 месеца, но вече "КОЙ КАКВО МОЖЕ" е нещо съвсем коренно различно :-).
Цитирай

Самсунг са решили да спрат временно производството на Note 7 !
Вече закупилите модела,ще имат възможност или да изберат друга марка и модел или да си вземат парите обратно.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

[Изображение: a55578644de9340519b50850d99f2c47.jpg]
http://www.phonearena.com/news/Samsung-t...-7_id86365

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай

Имам чувството, че това всичкото е нарочно ... иначе ретроспективно не виждам смисъл от Edge моделите.
Сега сриват имиджа на Note серията, а догодина пускат S8(S8E), а после правят рефреш, примерно ... но не виждам светло бъдетеще, уви.
Цитирай

Май ще се окаже, че проблемът не е в батерията. Този модел приключи. Аз лично не бих си купил устройство с подобен проблем и да го мисля дали няма да реши да се запали. Или пък да се чудя после как да го продавам и за какви смешни пари ще е...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Много жалко , бях си купил и калъфчета.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Три от най-големите (включително Verizon) оператори в Щатите спират (временно) продажба на модела ...
Цитирай

http://nixanbal.com/samsung-spira-proizv...amenyavane
http://www.androidauthority.com/samsung-...on-720994/
Самсунг спират временно или засега постоянно производството на Note 7 . Какво стана с тази компания незнам , само в Америка за няколко дена има 5 случая на запалени (преработени) телефона Sad

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай

http://www.phonearena.com/news/Replaceme...eo_id86371

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Преди малко ми се обадиха теленор, до няколко дни ще ми доставят телефона. Бях се регистрирал в сайта им на 16-ти август

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

@TNTKZ, мой съвет е да анулираш поръчката, ако вече не е късно.

 
Цитирай

Ще рискувам, все пак си има гаранция

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Ако някой е поръчал и сега иска да се откаже, аз съм готов да го взема вместо него.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=nOz4Kf5AL7Q
Относно теста с надраскването. Оказва се че човека е сбъркал теста. При повторен опит резултата е нормален.

Galaxy Note4,<- Galaxy S4,<- Galaxy S3, <- HTC Sensation, <- Blackberry Bold 9700, <- Blackberry Bold 9000, <- Nokia E51,<- Nokia N70, ......
Цитирай

Хмм. Интересно как на всички други телефони не се е получил този ефект, само на ноута. А и ежедневния му ноут беше яко надран. То зависи от употребат де, но и аз моите телефони ги ползвам без протектори и такива драскотини нямам. Аз лично съм резервиран.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2016-10-10, 14:43:50)TNTKZ написа:  Преди малко ми се обадиха теленор, до няколко дни ще ми доставят телефона. Бях се регистрирал в сайта им на 16-ти август
[Изображение: 98c4a8a76a4ed531b629068cf3e366a6.jpg]


По-добре недей....А и интересно от къде Теленор ще вземат телефоните ?Smile

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай

Requeiscate de pache

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай

(2016-10-10, 14:43:50)TNTKZ написа:  Преди малко ми се обадиха теленор, до няколко дни ще ми доставят телефона. Бях се регистрирал в сайта им на 16-ти август

Мтел го свалих от сайта си!!

SAMSUNG Galaxy Note IV 32GB, GREY, 32 GB SAMSUNG SDHC Class 10, S-View Cover case, ММ 6.0.1 
Samsung S 7 EDGE GOLD 32 GBSamsung EVO+ microSDXC 64GB UHS-I Class 10            
Samsung Galaxy NOTE 8, Gold 64 GB + microSDXC 128GB Class 10
Цитирай

Думи нямам. Лошо за феновете.

Samsung made it official today that it is suspending all sales and exchanges of its beleaguered Galaxy Note7 smartphone, and it is also asking all partners to do the same.

Доста се забавиха.

http://www.anandtech.com/show/10746/sams...-exchanges


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Май това му беше на този модел. Жалко, че въпреки проблемите, цената не мърда. Иначе можеше да взема един цел продажба, един ден като стане колекционерска рядкост.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Принципно могат да го пуснат преработен , със сменена батерия .Трябва да му сменят името което вече е компрометирано.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Абе няма как да го пуснат вече за 3 пъти на пазара. Не могат да си вкарат такъв автогол - да ги съдят по цял свят за запалено имущество ( колкото истински толкова и фалшиви сигнали) . Всеки зложолател ще се възползва от тази възможност. Така че до март ще разчитат на S7 и S7 Edge. Няколко милярда загуба - какво толкова - важно е реномето.

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай

Това май наистина бе краят на Note 7....поне за мен,колкото и да съм наивен ,след второ връщане нямам вече желанието да се сдобия с него.
Ще чакам S8 живот и здраве,дано не гърмим и с него Smile

http://www.gsmarena.com/samsung_is_offic...-20996.php

Samsung Galaxy  S8+  
Samsung Galaxy S7 Edge
Huawei Watch W1  
Huawei MediaPad M3 10''

Цитирай

Samsung to Permanently Discontinue Galaxy Note 7 Smartphone

Стана това, което за мое огромно съжаление, се очакваше - край с Note 7, но най-лошото е, че това не е изключено да доведе до края на Note серията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)