Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с нотификейшън бара
#1

Здравейте.
От няколко дена имам следният проблем:
- Когато се опитвам да пусна  wi-fi през нотификейшън бара, или блутута, или да включа NFC или каквото и да е, трябва да дръпна от горната страна на дисплея веднъж и дори втори път с един или два пръста. Когато обърна телефона настрани, тоест екрана в състояние пейзаж - няма проблем, всичко е ОК, бара се отваря. Но когато телефона е в стандартно положение, тоест екрана е в състояние портрет - плъзгам, плъзгам и не ще,  нотификейшън бара не се отваря.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как бих могъл да го отстраня?

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Не мисля че е проблем.
По принцип имаш най-малко две положения: при заключен и отключен екран. Също и с нотификация и без.
При заключен, дърпаш надолу и се появяват бутоните за вкл./изкл. на wifi&bluetooth, освен тях и първият ред от тези, които си си подредил да се явяват там. Това е при положение, че нямаш нотификации. Ако имаш излизат първо нотификациите и ако остане място на екрана се появява и останалото.
При отключен, без нотификации, при първото дърпане надолу се вижда празен нотификейшън лист, при второто всички команди, които си си подредил, като най-горе са вифи и блутут - те са непоклатими. Ако имаш нотификации, пак се виждат първо вифи и блутут, а ако искаш да стигнеш до края на листа с нотификациите трябва да скролнеш надолу. Горе в дясно до иконката със снимка на потребителя има зъбно колело и до него е бутона, с който можеш да си преподреждаш функциите, които да са ти достъпни от quick менюто.
Аз лично си държа достъпни не повече от 6 основни - фенер, хотспот, ауто-синк, локейшън, мобайл дата и ЛТЕ. Другите ги ползвам много рядко, така че ако ми потрябват си влизам през settings.
Освен това, ако дърпам с един пръст при отключен екран трябва да дръпна два пъти, ако дръпна с два пръста влизам директно в менюто с командите без да виждам нотификациите.
При мен работи така и в портрет, и в лендскейп режим.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#3

Всичко е както го описваш.
ПРОБЛЕМЪТ е, че при отключен телефон, в в портретен режим/стандартен/, при първо, второ, трето.....двайсето дърпане/плъзгане нотификационият бар НЕ СЕ отваря.
Като завъртя екрана в пейзажен режим и дръпна - всичко е ОК.
Тоест, проблема е само при портретния режим.
Идеи как мога да отстраня проблема?

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
#4

@valboss, Провери в сервизното меню при тестовете, дали при плъзгане по екрана има коректно отчитане на допира, навсякъде върху площта на дисплея.
Ако всичко е наред там, би могъл да помислиш за:
1. Рестартиране на телефона.
2. Връщане към Фабрични настройки.
3. Поправка на софтуера с Pc Companion или Xperia Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

След рестарт положението е същото.
Ще пробвам с фабрични настройки и ако не се получи, ще го връщам на виваком.
Да видя там как ще се гънат и какво ще ме омайват....

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
#6

Тест менюто премина ли?
Направи теста и тогава евентуално фабрични настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Имаш предвид сервизното меню през *#*#7378423#*#* - тук не откривам отклонения.
През диагностика на телефона, тест на сензорен екран - също няма проблем, с пръст изчиствам "замъгления" екран без проблем.
Минах и всички съпътстващи тестове, навсякъде успешно.
Само бара за нотификации не се отваря, и то само в портретен режим на екрана.
В пейзажен, дали с наляво или с надясно обърнат екран, няма проблем.

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
#8

Мини през Връщане на Фабрични настройки, ако не, то през програмите, за които ти споменах на Сони за компютър.
След това сподели резултата.

П.п. В подписа ти виждам, че още си на Андроид 5.0.2
Не си ли получавал известия за актуализация до сега?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Моя съвет е от сервизното меню да се провери водоустойчивостта на телефона. Проблем който се появява ми звучи като разлепен дисплей от горе !

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#10

С Pc Companion преинсталирах - положението остава същото.
После пробвах с фабрични настройки - без изменения.
Иначе отдавна съм 5.1.1 - 23.4.А.1.264 , но не съм обновил инфото тук.
Телефона никога не е "къпан", аз съм на 47 г. и си пазя вещите на средно и нагоре ниво.
Зареждането на телефона от самото начало става през док-станция.
Капачетата са отваряни само за поставяне на сим картата и картата с памет преди година и половина.
На лицевият екран съм със "стъклен" протектор, а иначе с пвц/гумен кейс на S-лайн.
Дори махнах лицевият протектор и пробвах - не ще...
В сервизното меню има опция за натиск на екрана и проверка на херметичноста, всичко е ОК.
На обяд или привечер ще ходя до оранжевите и после ще споделя.
........
Хубавито, ако дисплея отгоре е разлепен, не трябва ли да изчезне сензорното възприятие на телефона при маркиране на икони и табове в горната част на екрана? При мен каквото е на дисплея, работи.
Само нотификационият бар не иска да "слезе".

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
#11

Имах неколкократен проблем с разлепване на дисплея в горен десен ъгъл, беше отремонтиран в сервиз, но никой път не съм имал прекъсване на тази функционалност. В крайна сметка след 4-тото влизане в сервиз ми замениха апарата с нов. Купен е от теленор, така че не мога да дам съвет за отношенията със сервизната услуга на вивакомците. Трябва много внимателно да си прочетеш гаранционните условия в документа, който са ти издали при покупката.
Мисля си че проблема е софтуерен, но все пак сервизен инженер ще може да се изкаже по коректно, така че не чакай а носи натам...
и успех най-важното!!! Cool

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#12

Във Виваком оглеждаха дъъълго телефона.
Външно.
Търсели били следи от изпускане, удар и т.н.
Огледа продължи малко над 5 минути.
Не откриха нищо, служителя бе много разочарован, по едно време и една кифла дойде да оглежда....
След външният оглед, за по-малко от минута им показах проблема, те се съгласиха и приеха телефона за ремонт.
Щяло да отнеме между 7 и 30 работни дни.
Гаранцията ми на компакта е до ноември тази година, така че настоях за временен сервизен телефон, дадоха ми един очукан оптимус G и си тръгнах по живо, по здраво.
Сега почвам да чакам....

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай
#13

Моето предположение отпада, най вероятно ще се окаже софтуерен проблем, дано в сервиза да го отстранят както трябва.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#14

Много от тези компакти се оказаха, че им се отлепя дисплея.
Б**и фабричния бъг.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#15

Моля да споделиш резултата защото имам същия проблем
Цитирай
#16

Резултата за кое - за ремонта на дисплея ли ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#17

И аз имам същия проблем с нотификейшън бара,благодаря предварително ако споделиш дали си го отстранил и как
Цитирай
#18

Сега видях тази тема, имам същия проблем не само с нотификейшън бара, но и с бутоните в основата - трудно се появяват, особено когато има включена игра. Телефонът е от Мтел. никога досега не е имал проблем, със стъклен протектор и с кейс е. Тестовете са нормални и видимо няма проблеми с тъча и дисплея.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#19

Много хубав апарат, ама май има много бъгави бройки...

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#20

От днес при отключен дисплей, вече не мога да "смъкна" лентата. При теста ми даде, че няма чувствителност 2-3 мм в горния край на тъч-а. Ресетнах, поправих през "Компаниона" - няма ефект. Следобед отивам в Мтел-а за ремонт... Sad
Между другото като напиша в Google Sony xperia z3 compact notiфication bar broblem ми излизат десетки теми с този проблем и извода е, че се налага смяна на тъч.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)