Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Брикнат Sony XPERIA M5
#1

Не буутва,не мога да го вкарам в recovery,при включено зарядно индикатора свети само в червено.Моля за помощ,прилагам скрииншот от Flashtool...


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Отключен ли е буутлоудъра?
Не си описал какво си правил със устроството и софтуера в него, преди да се случи това, което си описал.
От снимката с Флаштул, виждам, че те подканва към инсталиране на драйвери за твоето устройство, като с това инсталирай и драйвери за флашмод.
Във Флаштул няма да можеш да направиш нищо, поне не и докато си със светещ червен диод при включване на кабела.
Заредено ли е устройството? Ако не си сигурен, остави го за по-дълго време.
Под "индикатора свети само в червено", свети или мига червения диод?
Натисни бутона за включване на телефона едновременно с бутона за увеличаване на звука, докато не усетиш вибрации. След това премини към зареждане за интервал от време.
Във връзка с рекавъри, ако ти не си инсталирал такова, устройството няма такова фабрично.
Ако си със заключен буутлоудър, след клавишната комбинация по-горе, опитай зареждане на батерията, а след това го прикачи към Pc Companion или Xperia Companion.

П.п. попаднах на публикация, в която потребител споменава за проблем с флашване на Xperia M5 с Флаштул при версия на програмата 0.9.19.10, което водело до брикване на телефона. Виждам, че си с последната, 0.9.20.0, като може и да е отстранен проблема от предишната версия.
Препоръчвам използването на официалните програми на Сони в случая, но след зареждане на устройството, стига да е възможно това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Проблема е в това,че тока спря докато флашвах нов фирм след това телефона отказ да стартира.Буутлоудъра е заключен,инсталирал съм дройвъри за телефона,но не PC Companion не го открива.Индикатора свети в червено без да мига.Опитах ресет с хардуерните бутони но не се получава,телефона стоя 24 часа на зарядно...

 
Цитирай
#4

Коя е версията на Уиндоус?
Телефона няма да бъде разпознат от Pc Companion или Xperia Companion, докато е в изключено състояние, но това няма да попречи на програмите да те напътстват към стъпките за флашване на софтуера, след оказване на конкретния модел от теб.
Важно е телефона обаче да бъде изключен напълно, като ако не свети червения диод, премини към флашване с Pc Companion например, като окажеш опция поправка /Repair/ на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Windows Vista.

През Pc Companion давам опция поправи,посочвам конкретния модел изтегля си последния фирмуер като следвам всички стъпки и до там,отказва да започне флаш.

 
Цитирай
#6

Какво те информира като грешка при спиране на инсталацията?
До коя стъпка стига при процедурата?
Момента с подканване към задържане на бутона за намаляване на звука и едновременно с това свързване на кабела към телефона стигна ли го?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

През компаниона няма да стане....само с флаштула..ама първо си сложи драйверите.....и после на най бавна скорост... Ако пак ти дава същата грешка(липсващи драйвери)из форума имаше тема каде да се поровиш из уиндоуса за да ти ги сложи....понеже гиблокира
Цитирай
#8

Ако дадено устройство е със софтуерен проблем и не е с отключен буутлоудър, при нормални условия няма причина да не може да се преинсталира през официално предоставените програми за това, а именно Pc Companion или Xperia Companion.
При използването им дори с Уиндоус 7 обикновено, самите програми ще си инсталират драйверите за съответното устройство и за флашмод , а няма да се налага това да се прави допълнително от предварително изтеглени такива.
Вярвам, че при нормални условия, независимо дали официалните програми на Сони или Флаштул, биха свършили чудесна работа при отстраняването на софтуерен проблем.
Моля, нека колегата при реакция от страна на сервиза, да даде при възможност информация около тяхното решение на проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Ми аз имах същия проблем само че с сони c4......остана си на логото на сони и няма буутване....при това положение...компаниона вообще не вижда телефона...съответно няма как да си свали даден софтуер ча да го флашне.....дори и да го направи след командата да вкараш тела във флаш мод незнайно защо не стартира инсталацията...след цал ден мъки си сложих последния фърмуер със флаш тула.....само дето аз драйвери си имам(инасталирани след 2часово ровене в нета щото тъпия уинфоус блокира инсталирането им)при мен дава ше грешка че липсвали някви файлове в буут деливери.....в крайна сметка ми го флашна на най бавната скорост.....    


П.п.....не споря ...просто човека е в сущото положение и компаниона няма да му помогне...
Цитирай
#10

Същия проблем с драйвърите имам и аз,дръпнах ги от нета,но след инталацията ми изписва,че не работят коректно (нещо ги блокира) не  мога да разбера каква е причината.Сигурен съм,че ако се справя с това ще успея да го флашна...

Tishko, моля погледни скрииншота и ако можеш ми да съвет как да се справя с това?


Прикачени файлове
.jpg 2016-04-23_19h47_48.jpg Размер: 24.13 KB  Сваляния: 32

 
Цитирай
#11

Ама защо ги дърпаш...в папката на влаштула....има папка драйвери...от там ги инсталирай


П.п 
сега ще потърся темата за уиндоуса
 Ако не иска да ти ги инсталира

П.п....я чети кво пише в тоя pdf това изрових за виста....виж кой метод тие по лесен мисля че бяха 3




https://www.google.bg/url?q=http://www.j...UMUHe20hyA.          

Сори ако не съм постнал както трябва ама с тела малко зор
Цитирай
#12

Основните ги има,но конкретно за М5 не,затова опитах да ги инсталирам по другия начин.

.pdf-а които ми изпрати ми вдъхна някаква надежда, но за кратко, благодаря на всички за добрите намерения, но аз бях до тук. 

Когато го взема от сервиз ще споделя тяхното мнение.

 
Цитирай
#13

Само съвет...сложи флаштул на някой друг компютър да не е с тзи виста...сложи си му драйверите и си флашни някой ftf.....то чудно какво правиш още в средновековието с неяSmile)
Цитирай
#14

Направих друго, преинсталирах компютъра, но без резултат. Вероятно положението с телефончето е сериозно, за това утре ще отиде при хора които са по-компетентни от мен.

 
Цитирай
#15

Сюед сервиза телефона е с нов IMEI..

 
Цитирай
#16

Това трябва да го разбирам като сменена платка вероятно, иначе няма логика смяната на Имея с оправяне на проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

Или сменен апарат, единствено това е конкретизирано в сервизния стаус.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)