Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим телефона да "предпочита" 4G мрежа
#1

Здравейте,
вече и аз имам 4G от Мтел, но телефонът се свързва към нея само ако задам ръчно. Ако например Wi Fi е включен и го изключа после ще седи отгоре H+, но не и 4G. Някой има ли идеи? От настройките не става. Опитах от едно меню:
*#*#4636#*#*
Но пак не става, дава ми че не става за това приложение. Телефонът е руутнат. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Доколкото знам единсвтвения начин е от настройките - mobile networks - 2g/3g/4g auto. Ако не тръгва на 4г най-вероятно няма добро покритие и сам си избира 3г.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Тази екстра да не предпочита 4G е в резултат на все още прясна мрежа на Мтел и ти спестява главоболия. Когато мрежата стане със задоволително качество, телефона сам ще си я предпочете и ще я избира.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#4

Аз също не мога да се свържа към 4G. При търсене на мрежи си намира Mtel RAT:LTE, но реално при опит за връзка си остава 3G...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#5

При мен работи мрежата на мтел, но сутринта забелязах след като снищи пуснах 4g че батерията пада още по бързо. Сутринта за 1.5 часа падна с 14% при положение, че почти не съм ползвал телефона и мобилните данни бяха изключени.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#6

Напишете Смс с текст 4G на 1444 и ще проверите дали картата ви поддържа 4G. Аз съм на loop, преди две години сключих договор и картата е от тогава. Нямам 4G. Смс-а е БЕЗПЛАТЕН
Цитирай
#7

Ако въпроса е отправен към мен, да съвместима ми е картата. Сменяна е миналата година, но за всеки случай пратих SMS и отговорът беше положителен. Явно проблема е някъде другаде...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#8

Като плащах сметката преди седмица, ми казаха че било по-добре телефона да е на 3G и да минавам на LTE само когато имам нужда от по-висока скорост. Иначе батерията свършвала по-бързо. Според вас наистина ли LTE харчи повече батерията? Аз поне не съм забелязал подобно нещо, но и телефона ми през по-голямата част от времето е свързан с Wi-Fi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#9

Харчи естествено. Много зависи и от самия обхват. Ако е слаб ще сменя непрекъснато мрежите и ще се вдигне и консумацията на батерията.

Sent from my GT-I9301I

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

Логично е щом 3Г харчи повече от 2Г, 4Г да харчи още повече батерия. Аз съм на вива и все още нямам 4Г, но не се вълнувам особено от предстоящия старт. Ползвам само 3Г мрежа и имам скорост средно 20-25 мегабита. Това е предоволно, нямам нужда от още една голяма консумация на батерията. Вярно, че имам външна, но... Докато покрият цяла България със стабилна 4Г мрежа ще минат години.
Цитирай
#11

Аха логично ... ами вижте разликите между 2г и 3г, след това разликите 3г и 4г и пак за логика говорете ...
И от кога 2г е по икономично от 3г на количество свалено информация?
Цитирай
#12

Едно е да дръпнеш някакво съдържание за 10на 15 мин, съвсем друго е модемът по цял ден да се лута между различни стандарти поради прибързаност и недовършеност на дадена услуга, образно казано... Тук няма място за сарказъм, а само за технически факти.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Не знам какво точно съдържание ще дърпате през 4Г. Аз гледам 2к видео в тубата през 3Г на вива без никакъв проблем. Скоростта на сваляне ми е 2-3 МБ/с, грубо казано 1ГБ се сваля за около 5 минути (ако не бъркам в сметките). Мтел рекламират 1ГБ сваляне за една минута. Е с масовите пакети по 2-4ГБ какво точно ще сваляте? За да рекламираш сваляне на 1ГБ в минута трябва да предлагаш пакети по 500-1000ГБ, неограниченият нет все още е мираж в България. Smile
Цитирай
#14

(2016-04-26, 21:51:33)alexbg67 написа:  Едно е да дръпнеш някакво съдържание за 10на 15 мин, съвсем друго е модемът по цял ден да се лута между различни стандарти поради прибързаност и недовършеност на дадена услуга, образно казано... Тук няма място за сарказъм, а само за технически факти.

Е те това е ключа за бараката ... лошо покритие и недовършеност в дадената услуга ... Това стопява батерията.
Цитирай
#15

Мда, това е. Най-добре стабилно 3Г.
Цитирай
#16

Ще ви пусна нещо много полезно.
За да не ви подвеждат операторите в бъдеще относно това, кой има по-добър сигнал, скорост и прочие на LTE технологиите си, ето ви тоя сайт, където всеки сам може да провери, да види с очите си, кой, къде, какъв сигнал и скорост има
http://opensignal.com/
Малко са хората, които разбират тая материя, затова си следете сами нещата, да не ви лъжат мобилните оператори


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)