Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ в избор на пералня
#1

Здравейте съфорумници,
Наскоро ми се развали пералнята и ще трябва да си купувам нова, но проблемът е, че не знам накъде да се насоча. Надявах се ако някои има добри впечатления от дадени модели или поне марки да ме насочи към правилния избор. Разполагам с бюджет около 500-550 лева. Извинявам се ако темата съществува, но не успях да намеря подобна тема. Благодаря предварително.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип бих си взел на LG или Samsung. Някоя от тези -> http://goo.gl/zZOTSd

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#3

Ние сме с аристон хот пойнт с някви награди ала бала,миналата година беше към 560лв. Инверторен мотор та уж,пере се 3-4 в седмицата.За сега нямам забележки.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#4

(2016-04-25, 12:35:11)dancho2000 написа:  По принцип бих си взел на LG или Samsung. 
По принцип - не. И при двете марки всичко е капсуловано и ако се наложи да смени една жичка в програматора, ще трябва да се купува просто нов такъв, защото само жичката няма да може.

 
Цитирай
#5

А аз бих взел Мидеа, бях много доволен в предните квартири - и от хладилниците им, и от пералните - http://www.techmart.bg/products/product_details/30479 например. Smile


Цитирай
#6

Аз си взех LG препоръчано от приятели които работят в сервиз, и имат наблюдения на почти всички марки.
Цитирай
#7

Електролук и зануси избягвай,че са със скъпи части и са проблемни с барабаните и лагерите. Ползвам Уърпул и съм доволен,също бюджетно решение е CANDY

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
#8

Даже Candy е доста добро решение. Подлежат много на ремонт. Имал съм 2 техни перални и съм нямал никакви проблеми.
Цитирай
#9

Gorenje са много добри перални.
Цитирай
#10

Взимай с най-дългата гаранция. Защото вече няма като някогашните, да карат по 10-15 години. Сега произвеждат боклуци, нали търговията трябва да върви.
Цитирай
#11

Благодаря за предложенията, насочил съм се към Candy засега. На място също ще огледам различни модели и ще си избера по мой вкус. Все пак ако някой има още предложения нека да добавя, не са излишни.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#12

Уърпул не си взимай ако е с горно зареждане! Имах такава и изкара само 6 години. Скъса болт, изгоря мотора и накрая само барабана ставаше за нещо, та го дадох на един приятел за неговата за резерва. Шесто чувство със седма предавка  Big Grin
Не ти препоръчвам да си купуваш пералня на някоя от известните марки, които правят всичко от мобилни телефони и сешоари, до бяла и черна техника. Препоръчвам ти да обходиш местата с магазини втора ръка и да си вземеш едно AEG за 350-400лв., които са направо като нови. Купих една такава за апартамента на майка ми в Казанлък, а за мен в София си взех INDESIT, и то само защото беше на промо за точно 550лв.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#13

За тази цена е малко трудно да намериш нещо сериозно. От месец чета за перални и съм до извода - ако ще е под 1000лв - вземи миеле на 7-8 години за около 500-550лв (например W433s) или купи нещо с транспортни дефекти (ново) - ако си от пловдив мога да ти кажа къде има добри неща.

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
#14

(2016-04-25, 12:44:52)NoMaD написа:  По принцип - не. И при двете марки всичко е капсуловано и ако се наложи да смени една жичка в програматора, ще трябва да се купува просто нов такъв, защото само жичката няма да може.

Жичка в програматора? Програматора е капсулована залята със смола платка, която е водоустойчива със безброй защити, пренапрежения до 400V и т.н. ... шанс да се прецака ... много малък. Не е като едно времешните ...
Двигателя е с 10 години гаранция, керамичния реотан с 5 години. Останалото е с 2 години ... Екстри като диамантени барабани, директ драйв системи и още и още ... 
Най добрите перални в момента са Корейските (LG, Samsung, Daewoo).
Лично аз съм със самсуняк ... http://www.technomarket.bg/peralni/samsu...e-09136913
На това татко му ползвам само че е до 6.2 кг и до 1000 оборота е цинтрофугата при мен. Пере се 10-12 перални седмично. 3+ години и няма никакви забележки към момента, за разлика от уърпули, хотпойнтове, индезити ... нещо не виреят при мен. Още в гаранция се почват смени на лагери, валове, ремъчни щайби ...

Бабанка 6 години в свят на еднодневки е много добре Smile
Цитирай
#15

@bodonance, поста ми беше и е имплицитен - аман от еднопистови буквалисти.

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#16

Ами направи/напиши го експлицитен, че да се разберем Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)