Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IceX_v4.5 по-добрия РОМ :)
#1
Thumbs Up 

               
     
     
     
   
За тези като мен, които все още не мислят да си сменят телефона искам да представя IceX_v4.5.
Това е един Ром базиран на LP 5.0.2 (Based official LGD802AT-00-V30h-OPEN-COM-DEC-14-2015+0) със смесен интерфейс от LG G3, G4, G5. Много красив, сравнително бърз, малко лагва, с познати настройки и интерфейс, свежо излъчване, пресен пресен (25.04.16 вер.4.5) ... Има сток гаджета за Времето и работи добре, Кнок отключване, добра оптимизация на паметта (700мб свободни). Камерата на G4(опция в Арома-та) също е много свеж полъх сред камерите, които съм изпробвал на този телефон!

Инсталирането става с Арома инсталер, още едно удобство и през OTG USB flash:
1.сток LP 5.0.2
2.Root и TWRP 3
3. Wipe System, Cash + Dalvik cash
4. install

Предимствата ги описах по-нагоре, искам да спомена какво на мен не ми хареса:
1.Няма някои стокови настройки: автоматично вдигане при поднасяне към ухото, затваряне при обръщане на телефона...
2.Липсват настройки за икономичност, пише че е мноко икономичен откъм батерия обаче Smile
3.Не върви толкова гладко като 6.0.1 примерно CyanogenMod 13-crdroid-6.0.1...
4.Музиката през слушалки е с по-добро качество от CyanogenMod 13, почти без припукване, но по лоша от 5.0.2!
Оригинална тема:xda-developers

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
Аксесоари
#2

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/ge...5-t3361197

ето един много добре направен ром андроид 6.0.1

единствения проблем е че няма аларма и трябва да се тегли от магазина но това е поправимо
Smile

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#3

Пробвал съм два РОМ-а на CM13 и от двата останах очарован, съвсем малки забележки НО:

Има цяла тема за CM 13... Пробвай го опиши го там, дай скриншотове, напиши предимства недостатъци!!!
Аз започвам тема съвсем различна, нито е мястото тук нито пък си написал нещо ценно!
 Това е все едно да Викна:
Левски е най-добър Smile

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#4

Здравейте, интересува ме каква е разликата при GApps между pico, nano, micro , mini ... и т.н. Имам изтеглена full версията, тя за какво е?
Цитирай
#5

Разликата е в броя на Гугълските програми. Фул е с най-много, а нано само гугъл плей... Сток версията е "стандарт" Smile
ако може така да се каже...

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#6

Оказва се, че функцията за автоматично отговаряне при позвъняване си работи по подразбиране, дори да я няма никъде в настройките, обаче затварянето  с обръщане на телефона не работи-защото когато го хванеш и вдигнеш той отговаря на позвъняването...
Липсва ми четенето на номера или името на контакта при позвъняване и също прочитането на нов SMS Sad

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#7

Кажете какви са стъпките една по една. Интересно ми е да го пробвам.
Цитирай
#8

Гледам че е със портната от G4 камера. Дайте малко снимки Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#9

Флашнах РОМа, но при избиране на кои настройки и икони да се инсталират съм премахнал LTE 4G. Сега го нямам в менюто. Възможно ли е префлашване със същия РОМ, или трябва да флашна до стоковия LP и отново да флашна IceX_v4.5?
Цитирай
#10

Колеги, нещо инсталацията не протече както трябва... Изкарва ми грешка и завършва със status: 7. Нещо г4 камерата бъгва...:

Installing G4 Camera
set_perm: chown of system/etc/camera_config.xml to 0 0 failed: No such file or directory
set_perm: chmod of system/etc/camera_config.xml to 644 failed: No such file or directory
script aborted: set_perm: some changes failed
set_perm: some changes failed

Installer Error (Status 7)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#11

Тя тази G4 камера е толкова бъгъва, че ако има начин по-добре не я слагай.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#12

В този ром нито един бъг не ми е направила, вече повече от седмица съм с него!!!
Снимките са фокусирани-повечето, бързо снима, не са затъмнени като в LP камерата...
Какво имаш в пред вид бъгава?

(2016-05-03, 21:34:44)dancho2000 написа:  Колеги, нещо инсталацията не протече както трябва... Изкарва ми грешка и завършва със status: 7. Нещо г4 камерата бъгва...:

Installing G4 Camera
   set_perm: chown of system/etc/camera_config.xml to 0 0 failed: No such file or directory
   set_perm: chmod of system/etc/camera_config.xml to 644 failed: No such file or directory
   script aborted: set_perm: some changes failed
 set_perm: some changes failed

Installer Error (Status 7)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Сега видях... Инсталацията трябва да е върху Сток LP 5.0.2, само руутнат. Това спази ли го?

(2016-05-03, 16:27:20)IceMan1 написа:  Флашнах РОМа, но при избиране на кои настройки и икони да се инсталират съм премахнал LTE 4G. Сега го нямам в менюто. Възможно ли е префлашване със същия РОМ, или трябва да флашна до стоковия LP и отново да флашна IceX_v4.5?
 Арома инсталера е така, чекнатото се премахва, не съм пробвал, винаги на чисто съм го правил

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#13

Префлашнах същия РОМ върху вече съществуващия и зае почти цялата памет, останаха ми около 1 ГБ. Флашнах отново на чисто, след което флашнах отново РОМа. Този път не чекнах LTE, но пак го няма в настройките. Също нямам G4 камера, a само XCam LG. Нямам доста неща, които ги имаше при избор при инсталацията.
Цитирай
#14

Не знам, защо се получава така!
Аз инсталирах:
1.С Flash Tool  сток LP 5.0.2 с опция "CSE"
2.С ауто TWRP3 и RooT (сменил съм в AutoRoot папката, имиджа на рековърито с twrp-3.0.2-d-d802-bump)
3.С TWRP3: wipe all
4.С TWRP3 install Ice Rom през OTG SD card
Свободна памет около 23 Гб, телефона ми е 32ГБ версия
Наистина част от приложенията особено в края на списъка липсваха, но Lg4 cam e тук!
ПП Инсталирах рома през OTG SD card, защото ми даваше някакви грешки от паметта на телефона, а и по-този начин:  WIPE на всичко и  се освобождава максимално памет след инсталацията!

ППП Вече не съм с този Ром. Като цяло добри впечатления, НО:
1.След два три дни използване, става доста тежък...почва да лагва леко
2.Някои от настройките, не се запомнят и се възстановяват  сами Smile
3.Батерията свършва доста бързо, няма как да е иначе процесора е клокнат на 2,5
Иначе е много приятно изживяване, заслужава си да се пробва (като авантюра с готина мацка Wink)

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#15

Нова версия излезе - IceX Rom FINAL (https://drive.google.com/file/d/0Bz38r7M...NWSlk/view)
Цитат:Changelog:
Quote:
New base LGD802AT-00-V30h-OPEN-COM-DEC-14-2015
No Stock Interface, only mix UX 4.0 & 5.0
Mix UX 4.0 & UX 5.0 Interface
Better Battery LIFE
Added LG G5 apps
Added more Lockscreen effects (water ripple, basic)
Added G5 wallpappers and sounds
Added G5 live wallpappers (include 360 wallpappers)
Added more fonts
Optimized ROM
Added Ice Control (only ENG) for customization ROM
System settings
Extended functions
Statusbar gradient colors
Statusbar settings
Additional apps
Audio settings
and more, more and more...[Изображение: wink.gif]

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#16

Ще го пробваме и него, нека ми омръзне още малко NDM 5.5 Inspired

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)