Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3 се появи в Geekbench

Този пост е насочен към всички,които все още се колебаят дали да си купят OnePlus 3 или да предпочетат друга марка и модел.
Надявам се да не се стигне до някакви абсурдни спорове !!!

Днес излезе ревюто на Xperia X Performance във phonearena,а с него се затвори кръга от ревютата на Г-4.
Имаме Galaxy S7 Edge,LG G5,HTC 10 и Xperia-та.
Къде се позиционира OnePlus 3 в класацията на въпросния сайт ?

Galaxy S7 Edge

[Изображение: 91b90a44ff2c4c81c2913608a6a7d912.jpg]

HTC 10

[Изображение: a25fc866dd97385dbba572994b6d56bf.jpg]

OnePlus 3

[Изображение: 19b22363b6edbf71c0be2aec6e956905.jpg]

LG G5

[Изображение: fdfc20590fa23ceb43e61ee6cfeacb67.jpg]

Xoeria X Performance

[Изображение: b73db7bc246ef2aa544537fbb08b51aa.jpg]

В общи линии виждате,че въпреки всички негативи,които отнесе телефона,се оказва,че не е чак толкова зле като цяло...Има си своите минуси,но се справя с далеч по-скъпи и реномирани марки....8.7 крайна оценка е достатъчно показателна и изоставането спрямо S7 Edge и 10-ката е съвсем минимално.
Естествено,че мнението на phonearena изобщо не е меродавно и е възможно да има известна доза субективизъм....Вероятно за крайната оценка огромно влияние оказва и цената на устройствата,но това е съвсем друг въпрос и не мисля да коментирам ценовата политика на компаниите.
Факт е,че OnePlus 3 се намесва в битката за разпределението на медалите,а това може да е добра отправна точка за колебаещите се....Smile



Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Ревизия на ревюто от anandtech след ъпдейта на OnePlus 3....Smile

http://www.anandtech.com/show/10445/revi...-oneplus-3


Sent from my A0001 using Tapatalk
Аксесоари

Аз честно бих си взел телефона, но нямам нужните възможности и разрешения, за да го взема. Много ми се иска да го тествам, ама няма как да стане.

Някой знае ли дали мога да си го поръчам от официялния сайт,но регион Великобритания и да платя с паунд че с тоя брекзит валутен курс лева-паунд е доста по-изгодно?А дали така поръчан телефона ще работи коректно с честотите на българските оператори?

Май няма доставки за UK и Ирландия....Точно поради тази причина...Вероятно ще има корекция на цената в GBP.....Поне такова е обяснието от OnePlus за забавените доставки.

Искам да попитам, някой който си е взел телефона как стоят нещата с гаранцията? А иначе в гиз чайна го има и много по-безпроблемно минавали нещата с доставката. Като се има предвид, че го имали наличен в европейски склад и го продават в долари излиза до стотинка еднаква цена. Обаче, ако нещо се случи с телефона, в Китай ли ще трябва да го пращам?

Гаранцията е 2 години от официалния сайт....От gizchina,нямам представа,но би трябвало да си пише колко е гаранцията.

Идва ъпдейт:

https://forums.oneplus.net/threads/oxyge...-3.453875/

OnePlus 3 64Gb

Значи пак трябва да си активирам OTA-ъпдейтите...Аз още съм си с 3.1.0...Smile

Аз го свалям в момента. Само че още не е дошъл за нас та пуснах един немски VPN и веднага ми излезе. Ако не ви се чака още това е начинът.

ПП: вече съм с него. Този sRGB мод е много жълт.

OnePlus 3 64Gb

Определено по този Оксиджен има още да се поработи. Вчера сутринта взех апарата, инсталирах каквото ми е необходимо. И надвечер започна едно леко и необяснимо за мен лагване, което е абсурдно за този хардуер. Може причината да е била в някое приложение, не знам. Но това определено ме вбеси. Веднага забих един CyanogenMod. И от снощи досега телефона просто лети. Лошо само при CM-a e, че даш чарджа не работи. Само бих помолил някой колега като се появи 3.2.0 ОТА за България да каже. Иска ми се да го тествам, защото виждам, че са пипали ram management-a и много вероятно там да е ключа за бараката.

До колкото знам ОТА не им е на региони а на устроиства, така че всеки ще го полуи по различно време.

OnePlus X - Pixel 5

Ясно. Значи ще трябва да се тества отвреме-навреме Smile

Sent from OnePlus 3

Здравейте! Някой ползва ли устройството с Telenor(България)? Има ли проблеми с покритие и подобни? В описанието виждам, че подържа мрежата на Telenor...

(2016-07-05, 14:35:21)tzvetann написа:  Определено по този Оксиджен има още да се поработи. Вчера сутринта взех апарата, инсталирах каквото ми е необходимо. И надвечер започна едно леко и необяснимо за мен лагване, което е абсурдно за този хардуер. Може причината да е била в някое приложение, не знам. Но това определено ме вбеси. Веднага забих един CyanogenMod. И от снощи досега телефона просто лети. Лошо само при CM-a e, че даш чарджа не работи. Само бих помолил някой колега като се появи 3.2.0 ОТА за България да каже. Иска ми се да го тествам, защото виждам, че са пипали ram management-a и много вероятно там да е ключа за бараката.
Нито за миг не ми е лагнал телефона откакто го имам. Това са 2 седмици. Определено е някое твое приложение. Горе писах как мо е да го сложите ако не ви се чака. Един VPN от маркета, пускате от Германия и веднага го изкарва ъпдейта.

Аз съм на Теленор, при това 4г.Не съм имал проблеми с обхвата до сега. Това в София и за почъи седмица в провинцията. Определено е по-добре лт предишния ми телефон Xiaomi Mi4, който поне по 1 път ден губеше обхват на места, където със сигурност има.

OnePlus 3

OnePlus 3 64Gb

За момента смятам да го оставя известно време със CM13. Телефона работи повече от добре.
А е и със същите апове, с които вчера беше натоварен и оксиджена.
Дори и да е приложение, то това не говори добре за самия оксиджен. 
Детски болести, какво да се прави  Smile

P.S. А иначе самия телефон е направен изключително добре, браво на китайците.

(2016-07-04, 11:29:30)tonkata07 написа:  Май няма доставки за UK и Ирландия....Точно поради тази причина...Вероятно ще има корекция на цената в GBP.....Поне такова е обяснието от OnePlus за забавените доставки.

Считано от 11/07,цената на OnePlus 3 ще бъде £329 за UK и Ирландия !
@aiwara....Първи впечатления след ъпдейта ? Знам,ч е е рано още,но все пак....Четох във форума оплаквания от дрейн в stand-by режим...Та...Фърст импрешънс ?

Опс...Спрели са ъпдейта заради някакви проблеми...Предстои разследване.

Не съм забелязал до момента дрейн. За рам мениджмънта не мога да кажа, защото и преди нямах проблеми. Рядко имам много отворени приложения наведнъж, обикновено не повече от 4-5. Свикнах с sRGB и сега ми се струва доста по-добре дисплея, преди наистина леко синееше. Има 2 нови icon pack-a по дефолт. GPS не съм тествал, но и преди си закачаше на момента.

Явно са го спрели ъпдейта заради проблеми в процеса на ъпгрейдване, не заради проблеми с бъгове в ъпгрейда:

Due to some reports of issues while upgrading, we are temporarily stopping the rollout to investigate. We will start back up as soon as possible.

И наистина в официалния форум имаше оплаквания, че не могат да ъпгрейднат и им дава грешки от някои юзери. Аз нямах проблеми.

http://www.androidheadlines.com/2016/07/...issue.html

OnePlus 3 64Gb

Оказва се, че Oneplus 3 не може да възпроизвежда видеа на 60 FPS в YouTube.

Може, може, стига да знаеш как ....

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream

Можете да си изтеглите ъпдейта през VPN през Германия. Аз лично използвах ей тая програма, че става доста лесно:
https://play.google.com/store/apps/detai...oxy.vpnpro

След като се свържете с Germany, проверете отново за ъпдейти и трябва да ви излезе.

Това е най-новия и официален 3.2.1 след като спряха предния:
https://forums.oneplus.net/threads/oxyge...-3.454469/

(2016-07-07, 08:16:46)fernando написа:  Може, може, стига да знаеш как ....
Ами колега, след като знаеш как, напиши - форумът все пак е за това.

Sent from my XT1580

 

(2016-07-07, 19:52:57)NoMaD написа:  Ами колега, след като знаеш как, напиши - форумът все пак е за това.

Sent from my XT1580


След ъпдейта, който направих вчера работи и това при мен вече Smile

(2016-07-05, 15:21:39)awor написа:  Здравейте! Някой ползва  ли устройството с Telenor(България)? Има ли проблеми с покритие и подобни? В описанието виждам, че подържа мрежата на Telenor...

Късно виждам мнението ти, но все пак... 

Никакви проблеми с Теленор на 4Г в София. Телефона се ползва с две карти.

Пичове, имам желание да си поръчам телефона. Първо се замислях за Axon 7, но май OnePlus 3 ще се окаже по-добрия вариант в крайна сметка. 
Въпросът ми е до какъв адрес го поръчате в България?
До офис на Еконт или до личен адрес? Не ми се рискува с грешно изписване на личния адрес или пък да няма никой у нас като дойде. 

Съшо така възможно ли е картата, която ползвате за плащане да е в доларова сметка или в левова, тъй като за момента нямам такава в Евро. 
До колкото разбрах доставката е безплатна. 

Мерси предварително за помощта.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

(2016-07-10, 11:31:26)remixa92 написа:  Пичове, имам желание да си поръчам телефона. Първо се замислях за Axon 7, но май OnePlus 3 ще се окаже по-добрия вариант в крайна сметка. 
Въпросът ми е до какъв адрес го поръчате в България?
До офис на Еконт или до личен адрес? Не ми се рискува с грешно изписване на личния адрес или пък да няма никой у нас като дойде. 

Съшо така възможно ли е картата, която ползвате за плащане да е в доларова сметка или в левова, тъй като за момента нямам такава в Евро. 
До колкото разбрах доставката е безплатна. 

Мерси предварително за помощта.

Само за картата мога да ти отговоря със сигурност. Може да е и в японски Йени ако искаш Big Grin  Има ли достатъчно пари в нея те си ги приспадат Wink  А останалите ти въпроси вълнуват и мен, така че нека който е поръчвам да помага Smile
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)