Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3 се появи в Geekbench

плащането е през Пейпал. Поръчвай смело на адреса си или на работния. Ако тр няма там винаги можеш да си договориш друг ден или час да ти го донесат. Доставката е с DHL, имат си бг номера, аз даже говорих с тях, за да се разберем точно до колко часа ще ми го донесат.

OnePlus 3

OnePlus 3 64Gb

Аксесоари

Вече плащането не е само с PayPal. Вече може и с дебитна/кредитна карта да се плаща.

@dubspase, имам такава карта и как мога да платя с нея директно без PayPal? Откъде ще мине трансфера на сумата?

Sent from my XT1580

 

Като си добавиш картата, ти взема директно сумата. Трансфера си става както все едно си купуваш нещо и си го плащаш с дебитната карта.

(2016-07-10, 16:17:23)dubspace написа:  Вече плащането не е само с PayPal. Вече може и с дебитна/кредитна карта да се плаща.

А какъв е проблема,ако се плаща през paypal ? Нещо не разбирам.... Unknw_mini

@tonkata07, аз - също. При трансфер чрез PayPal си застрахован, че при проблем парите ще ти бъдат върнати, а в този случай как ще стане?

 

Ами....стоиш и чакаш...Smile
При положение,че имаш опция PayPal,да избереш друг начин на плащане....Ама всеки сам си решава.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

(2016-07-10, 11:31:26)remixa92 написа:  Пичове, имам желание да си поръчам телефона. Първо се замислях за Axon 7, но май OnePlus 3 ще се окаже по-добрия вариант в крайна сметка. 
Въпросът ми е до какъв адрес го поръчате в България?
До офис на Еконт или до личен адрес? Не ми се рискува с грешно изписване на личния адрес или пък да няма никой у нас като дойде. 

Съшо така възможно ли е картата, която ползвате за плащане да е в доларова сметка или в левова, тъй като за момента нямам такава в Евро. 
До колкото разбрах доставката е безплатна. 

Мерси предварително за помощта.

За адрес избираш този, който ще ти е най-удобен. Какво точно те притеснява с изписването на адреса? Доставката на територията на България се извършва от български служители на DHL, едва ли ще имат сериозни проблеми да те намерят Smile

Аз получих известие за доставката чрез СМС, кога да очаквам куриера. Разбира се може да си пренасочиш пратката за където и когато поискаш. По-лесно и удобно от това...

Сметката ти може да е в лева, не пречи. Трансферираните пари се превалутират, като за обръщане от лева в евро някои банки не налагат такса (моята не го прави, но строго зависи на кой си клиент). 

Според мен най-сигурно и безболезнено е плащане през Paypal с метод на плащане по курса на банката издала картата (опцията се казва Bill me in the currency listed in the seller's invoice). Така се избягват безумните такси и обменни курсове на Paypal.

@totto, не разбрах само за какви безумни такси и обменни курсове на PayPal става въпрос? При мен няма такова нещо. Виж си в настройките на акаунта как става плащането и чекни правилната опция.

Sent from my XT1580

 

(2016-07-12, 22:24:02)NoMaD написа:  @totto, не разбрах само за какви безумни такси и обменни курсове на PayPal става въпрос? При мен няма такова нещо. Виж си в настройките на акаунта как става плащането и чекни правилната опция.

Sent from my XT1580

И при мен няма, колега, но ако не се внимава може някой да се опари.

Затова и предупреждавам, защото обменния курс за валута по дефолтния метод за разплащане е безумен. Като купувах моя OP3 от любопитство проверих и се оказа, че по курса за деня на Пейпал еврото се обръщаше срещу 2.15 лв.   Grater

Затова и предупредих в горното мнение да се използва единствено: Bill me in the currency listed in the seller's invoice. За това нещо става въпрос.

[Изображение: BILL-ME.png]

(2016-07-12, 22:40:57)totto написа:  Затова и предупредих в горното мнение да се използва единствено: Bill me in the currency listed in the seller's invoice. За това нещо става въпрос.

[Изображение: BILL-ME.png]

Добре е да се проверява тази опция преди всяко плащане, ако и да е зададена в настройките по подразбиране. Защо? Имам регистрирани 2 кредитни карти в PayPal с настройки "Bill me in the currency listed in the seller's invoice". Едната карта се задава като "първа" или "основна" за извършване на плащанията. Но в хода на конкретно плащане реших да използвам "втората", т. е., "не основната" карта. Независимо, че е зададена по подразбиране опцията "Bill me in the currency listed in the seller's invoice", това моментно превключване за плащане с "втората" карта занулява опцията в рамките на тази конкретна покупка и тогава превалутирането става по обирджийския курс на PayPal.

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM

Пичове,немога да открия тази настройка "conversion options"'.В кой основен раздел на пейпал се намира?

@besniabg, http://planina.e-psylon.net/viewtopic.ph...&highlight= , това се отнася за по-старата (предходната) визия (интерфейс) на PayPal, но пътят е подобен (може някои бутони и табове да са разместени) и ще го намериш.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM

Намерих го ама с голям зор с новия интерфейс.Така са я забутали тази опция с цел по голяма печалба,но разликата от курса на банката и пайпал в евро не е голяма.Поръчах си телефона на 05,07 с курс на еврото от пейпал и ми спряха от кредитната карта 782,99 лева а по курса на банката щеше да ми излезе 781,64(1,35 лева разлика).За друга валута разликата може да е по-голяма.

(2016-07-13, 10:00:17)besniabg написа:  Намерих го ама с голям зор с новия интерфейс.Така са я забутали тази опция с цел по голяма печалба,но разликата от курса на банката и пайпал в евро не е голяма.Поръчах си телефона на 05,07 с курс на еврото от пейпал и ми спряха от кредитната карта 782,99 лева а по курса на банката щеше да ми излезе 781,64(1,35 лева разлика).За друга валута разликата може да е по-голяма.

Честито телефонче. Уцелил си благоприятен момент, но си струва винаги да се проверява преди покупка. Днес курса пак е шашав (~2.04 лв.). В новия интерфейс метода за плащане се сменя като се кликне върху линка с курса на валутата и се избере conversion rate options

[Изображение: 7IO7Sno.jpg]

Някой има ли идея как да сменя езика на Гугъл приложенията( хром,карти плейстор) на български както ми е на декстопа?

@besniabg, смяна на системния език на устройството не върши ли работа?

 

Сигурно върши работа ама OnePlus 3 неподържа български език.Въпрос ми е можели да станат гугълските приложения на български ако телефона няма такъв.В настройките на нито едно приложение не открих промяна на езика и сега се оглеждам за някоя хитринка.Някой с идеи?

https://play.google.com/store/apps/detai....setlocale

Sent from my MX5 using Tapatalk

Благодаря chitalov.Пуснах си клип в тубата да видя как става и за 10 минути вече всички гугълски приложения са на български.

Да, споделя малко опит с ползването на телефона.

При мен стоковият launcher, поради необяснима причина, се оказа счупен и крашваше постоянно. Смених го с гугълския и засега няма проблеми.

Преди и след последния ъпдейт устройството беше изпаднало в постоянен wakelock. Батерията се разреждаше много бързо и за един нормален работен ден се стопяваше почти изцяло. От 8 до 18 ч. от 100% оставах на 10-15%. Wakelock-а премахнах като изключих автоматичния бекъп (Backup my data) в Settings -> Backup & reset. 

Телефонът вече си спи нормално и батерията се държи адекватно. Не успявам да докарам забележителни часове SOT (въртят се около 3), тъй като говоря по телефона много повече, отколкото го ръчкам. С две сим карти съм, та и това предполагам оказва немалко влияние. Постоянно включени са Data, WiFi, Gmail и соц. приложенията. С пълен заряд и моето ползване изкарвам два дни - значително по-добре от преди.

След два часа борба с ADB и Fastboot драйверите под Win 8.1 от днес вече съм с TWRP и root. Ако някой се интересува от повече детайли, да казва. 

Общо взето устройството се държи много стабилно, нямам сериозни забележки. Всичко работи бързо и плавно. Скенерът действа светкавично. Не съм експерт по снимането и едва ли ще мога да се възползвам от всички екстри на камерата, но като за моите нужди снима добре. Улеснява ме с това, че фокусира много бързо дори и в по-неблагоприятни условия.  

Лично предпочитание са ми Amoled дисплеите, така че този ми допада много. Да, имаше синеене преди ъпдейта, но след него е отстранено и съм доволен. Като че ли се вдигна много шум за нищо покрай този екран. 

Това, което ме дразни е, че са ограничили максимално функционалността на капацитивните бутони и не предоставят възможността да бъдат настройвани, както аз искам. Най-много ми липсва Show Menu опцията. От прочетеното досега разбирам, че отсъства от много време насам, и май няма изглед да се върне. Особено дразнеща е и липсата на възможността за настройване на грид-а на екрана. 2016-та година изминава, а flagship killer-a все още няма възможността да подрежда по 5 или 6 икони на ред. Малко се губи смисълът от големия екран и резолюция, а и освен това голяма част от другите играчи вече имат тази опция.

Малко впечатления и от мен за 6 дни ползване:
Батерията прави SOTнад 5 часа от 100 до 15 процента с постоянно включен Интернет(50/50-4g/wifi).Игри не играя.Я ркост на около 90 процента с включен dark mode.
Камерата е много добра,поне за моите нужди и изисквания.
Телефона е много бърз.Всяка команда се изпълнява мигновено,без забивания,без никакъв лаг.Проблем със стоковия лаунчер нямал.
С ADB SHELL си смених езика на гугълските приложения на български език за 10 минути.Компа ми разпозна телефона от първия път с драйвери от Уиндоус ъпдейт(windows 7)
С оксижен 3.2.1 съм и включен sRGB mode и дисплеи е страхотен.Нямам никакви забележки към цветопредаването.
Телефона си заслужава парите.
tortoise,за какво ще използваш root и TWRP при положение че оксижен е почти стоков андроид,освен за къстъм ром?Има ли стабилни такива?

Каква е процедурата за root? Евентуално бих сложил за adblock... За друго не ми трябва.

OnePlus 3 64Gb

(2016-07-18, 10:01:52)aiwara написа:  Каква е процедурата за root? Евентуално бих сложил за adblock... За друго не ми трябва.

Аз точно заради адблока рутнах, иначе не бих се занимавал. Следвах процедурата описана в този гайд: OnePlus 3: How to Unlock Bootloader, Flash TWRP, Root, Nandroid & EFS Backup. Трябва отключване на Bootloader-а, така че тази стъпка няма прескачане (поне за момента). Ползвах официалния TWRP, ако има значение.

При отключването на Bootloader-a цялата информация от телефона се изтрива, така че преди да започнеш си бекъпни всичката ценна информация.

Трябват работещи ADB/Fastboot драйвери. Ако компютърът не вижда телефона с "fastboot devices" командата, ще трябва да подкараш драйверите. При мен беше голяма борба под Win 8.1. Описал съм всичко в това мнение.

Здравейте, да ви попитам, при зареждане на телефона, батерията ви до колко градоса достига? При мен 40-42 C (на батерията) до 60% и след това се охлажда до нормална температура... Ако и (във времето в което се зарежда)работя на по-тежко приложение, телефонът става доста горещ, дори парeщ...
+ Имате ли странно жужене в адаптера? Бял шум?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)