Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата не фокусира Xperia Z3
#1

Здравейте. Телефона е Sony Xperia Z3 D6653 с Marshmallow версията. От известно време забелязах, че задната камера на телефона не може да фокусира от каквото и да е разстояние и върху какъвто и да е обект. Снимките стават замъглени, все едно има Blur ефект. Интересното е, че и преди и след ъпдейта камерата прави този проблем. Бях чел по форумите и пробвах от Настройки-приложения-камера да изтрия данните и кеша на самата камера дори я изключвах принудително и отново я пуснах и тогава се оправи, но за около 2-3 дни и след което започна отново да прави снимките без фокус. Но този път вече не се оправя с изтриване на данните или кеша на приложението Camera. Гледах я отзаде внимателно, почистена е и няма драскотини. Долу качвам една примерна снимка, направена преди 5 минути, за да добиете представа. Някой имал ли е такъв проблем и как да го оправя? Не ми се рестартира целия телефон към фабрични настройки, че имам много приложения, които ползвам.


Прикачени файлове
.jpg DSC_1467.JPG Размер: 37.74 KB  Сваляния: 68


Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталиране през PC Companion, нали имаш създаден акаунт, като го въведеш след това всичко ще ти се изтегли автоматично.
Цитирай
#3

За жалост дори и Software Repair не помогна. Камерата отново не може да фокусира. Ще пробвам да инсталирам друго приложение за снимане да видя там как ще е. Някой някакви идеи да предложи, които биха спомогнали за решаването на проблема. Или може би е хардуерен?


Цитирай
#4

Лошо, много хвалят camera fv 5 обаче платената версия, ако е в гаранция помисли за сервиз. Успех.
Цитирай
#5

За жалост, телефонът не е в гаранция поради наличието на некадърници и малоумници по официалните сервизи, но това е друга тема.
Приложението Camera-FV 5 работи перфектно. Фокусира от всякакво разстояние и на всякакъв обект. Сега остава въпроса защо официалното приложение за камерата ми прави такива номера??? Пробвах да му изтрия данните, кеша и какво ли още не, но не се оправя. Мога ли да изтрия самото приложение ако нямам руут и да го изтегля наново?

Не мога да го разбера този телефон. Сега пък се оправи от самосебе си. Както се бях отчаял и се чудех какво да правя, реших да пусна да видя дали мога да променя някоя друга настройка и камерата взе, че проработи. Незнам какъв е този телефон и какви бъзици си прави с мене.


Цитирай
#6

Нищо чудно и някое приложение да ти е правило мизерии, аз изтеглях приложение за скриване на софт бутоните, и платени и не платени, всичките ми бъгваха камерата на Z5, дано да нямаш ядове от тук нататък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)