Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

дай линк към темата ако може !

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
Аксесоари

https://forum.xda-developers.com/lg-g2/o...l-t3535119
Гледам има хора които се оплакват от някакви сериозни поражения (security boot error/bootloop и т.н), ма при мен мина гладко

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

При мен се получиха поражения от инсталиране на много къстъм ромове предполагам. Последно бях доволен AICP 12.1, минах на AOSP extended и в един момент забелязах,че почнах лесно да губя обхват най-вече на 2g и 3g. 4g имаше по-високо asu, докато при 2g.варираше от 13-14 и надолу, като по-постоянно беше под 10. Като цяло в по-вътрешни помещения се губи изцяло на всички мрежи и често, за да се кънектне към мрежа се налага да го рестартирам. След рестарта не разпознава картата и не показва imei, след което се оправя от само себе си. Прекъсват ми разговори,  слагам картата в друг апарат и продължавам. Връщах бекъп през рекавъри, връщах стоков с флаш тул.  Изчетох тук, в XDA, пробвах всичко. Пробвах различни версии на kdz за различни държави, вече не знам какво друго да пробвам. Дадох го в един сервиз във Варна- казаха, че е за смяна на платка и не си струвало. Не знам доколко мога да им вярвам. И сега май отива в някое чекмедже, защото с тези проблеми вече е половин телефон, а има още хляб в него и не искам да го заменям :'(
Цитирай

И аз съм инсталирал доста РОМ-ове, но не съм имал проблем с обхвата до сега. Със стоковият, би трябвало да нямаш проблем, явно проблема е друг.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Имаше някакво видео с подлагане на хартия под капака за по добър контакт с антените, ако ти се занимава потърси го и пробвай няма какво да губиш.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Благодаря ви за съдействието и това с антените го пробвах. В момента дори както си беше на 4g се откачи от мрежата и показва, че все едно няма карта в телефона.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

Ако е хардуерен проблем с платката няма как да се оправи и с подлагането. Явно си за смяна, дали на телефон, дали на платка.....

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Може ли някой по-запознат да ми обясни какво точно означава CAF (прочетох че означавало CodeAurora (CAF) и било "оптимизирано" от Qualcomm ядро). Питанката ми се появи, защото се видях този пост https://plus.google.com/u/0/115015009651...D4bPs8fR2s относно "CAF rebase от LineageOS" Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Някой пробвал ли е този camera night mode https://forum.xda-developers.com/lg-g2/g...d-t3509620 ?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Здравейте
Може ли да ми даде някой линк към IceX ROM V5.9 Final - навсякъде намирам само V4.5 - ако някой си го пази на компа или в някой облак....
Мерси
Цитирай

(2017-04-03, 13:27:15)billclinton написа:  Здравейте
Може ли да ми даде някой линк към IceX ROM V5.9 Final - навсякъде намирам само V4.5  - ако някой си го пази на компа или в някой облак....
Мерси

При мен грееше батерията и същата падаше доста бързо. Също така се усещаше леко забавяне/циклене, което ме накара да го махна след 3 дни.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

1) Някой може ли да препоръча кой от Android 7.x.x Nought ромовете да си сложа? Lineage като наследник на CM имат ли по-добра поддръжка и качество?

2) Също така, понеже отдавна не съм си играл с ромове - трябва ли да си направя бекъп на IMEI и с какво?

3) Последните версии на FB и Messenger на стоков 5.0.2 вече едвам се издържат като карат целия телефон да лагва без да ги използвам дори и ми стопяват батерията. Поради това ги махнах и си сложих някакъв допотопен ФБ апп от плей стора. С някой от тези ромове имате ли проблеми с оригиналните апове?
Цитирай

1) И аз искам препоръка за 7 ром
2) Има важна тема в раздела, също можеш и през TWRP да си направиш бекъп
3) Последните версии на фацебук и месинджъра вървят чудесно на 5.0.2 с къстъм кернел, експозед и няколко модула и не стопяват нищо. За 7 в момента мисля че все още няма експозед така че....
Цитирай

Аз препоръчвам AICP или XOSP 7.1.1. Бекъп на IMEI се прави, когато влезеш в рековъри > backup > трябва да има човка на EFS , тя е маркиранa по подразбиране. По-скоро XOSP 7.1.1. От към батерия според мен, за сега е N1. Порт за камерата за Nougat може да изтеглите от тук: http://dox.bg/files/dw?a=fb974fd7e8

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Сложих AICP 12.1 от 04.05 и надмина очакванията ми. Като бързина на работа и пестене на батерията е глътка свеж въздух. По принцип не слагам допълнителни кернели към ромовете. Някой от предлаганите заслужава ли си с повече от този на самия ром? Игри не играя, трябва ми стабилност, гладка работа с приложения и добра батерия.
Цитирай

(2017-04-10, 14:49:52)vladi4arq написа:  Сложих AICP 12.1 от 04.05 и надмина очакванията ми. Като бързина на работа и пестене на батерията е глътка свеж въздух. По принцип не слагам допълнителни кернели към ромовете. Някой от предлаганите заслужава ли си с повече от този на самия ром? Игри не играя, трябва ми стабилност, гладка работа с приложения и добра батерия.

Добър избор си направил.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Ейй, 2 години не бях пипал къстъм ромове и съм забравил малко нещата. Като сложих AICP рома и рекавърито ме пита дали да сложи Супер су. Дадох му "да" и телефона влезе в буутлууп. Пак инсталирах рома тогава, но сега нямам root?
Цитирай

Писах ти ЛС.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Обатачих се допълнително и се оправих по най трудния начин. Фул ресет и наново
Цитирай

Има нови 7.1.2 https://forum.xda-developers.com/lg-g2/d...3-t3573700 И https://forum.xda-developers.com/lg-g2/d...d-t3120790

Доста свежи. Аз съм с втория Cr.Droid и радва. Няма бъг, като "Приложението спря, опитайте отново"

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Поиграх си малко миналата седмица и преработих за мои нужди NDM 5.5 рома, като му смених ядрото с Xceed v14 , смених камерата с Xcam LG, смених бутанимацията със стокова от LP, добавих тема LG G6 , SmartWorld отиде в коша (нищо интересно няма там), и някоя и друга дребна поправка като намаляне времето на реакция на сезора за осветеност, забързване отклика на стартиране на анимациите и др, всичко това е само за D802.
Вече една седмица телефона се държи повече от перфектно, дори и аз съм учуден Big Grin
Ако някой го интересува , мога да го кача някъде.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

(2017-06-25, 09:27:42)naskoagag написа:  Поиграх си малко миналата седмица и преработих за мои нужди NDM 5.5 рома, като му смених ядрото с Xceed v14 , смених камерата с Xcam LG, смених бутанимацията със стокова от LP, добавих тема LG G6 , SmartWorld отиде в коша (нищо интересно няма там), и някоя и друга дребна поправка като намаляне времето на реакция на сезора за осветеност, забързване отклика на стартиране на анимациите и др, всичко това е само за D802.
Вече една седмица телефона се държи повече от перфектно, дори и аз съм учуден Big Grin
Ако някой го интересува , мога да го кача някъде.

Качи го. ;Wink

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Имам и същия но с Dorimanx kernel който според мен е една идея по-добре от Xceed , и звука му е много добър и силен.
Ще ги кача и двата и ще дам линк.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

Няма нужда от двата заради един кернел. Xceed няма поддръжка много преди dorimanx, така че качи този с dorimanx или сток кернел най добре. Пък който иска да си флашне каквото предпочита.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Ето с ядрото на dorimanx за D802 , D805 и D806 , за сега. Ще го направя и за останалите версии тези дни.
https://drive.google.com/open?id=0B0i64m...UtjVVVuNTQ

Ето и две снимки:
[Изображение: 64b2558f9438b17f.png]  [Изображение: c92dc0ea43d6503f.png]

пп. Днес с пуснат постоянно 4G и GPS, 20 минути фейсбук, 18 разговора по минута горе-долу и 8 часа в местоположение с лош обхват Big Grin
20% консумация за 10 часа и половина, това е много добре  Visslar
[Изображение: 16e163384ca946cb.png]  [Изображение: a373789a92562081.png]
Едно малко предупреждение, пише го и в темата в XDA, избирайте за  навигационната лента размер 35х35 иначе реже надписите в "стартирани приложения" !

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)