Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2
#26

(2016-05-06, 10:51:14)dancho2000 написа:  @degman, а на сток KK кой кернел ти харесва най-много Big Grin Че мене най ми харесва на вид стоковия 4.4.2


На Брус кернела беше супер. За лолипоп за съжаление не е правил.


(2016-05-06, 10:56:01)bilikidd написа:  ........... Така нещата се оправиха, изключително красив, всички функции и глезотийки от сток ромовете на G3 и G4, малко тежък на моменти и лаком за батерия...типичен напудрен LP 5.0.2, вижте сами![/color]

Това е много точно определение на портовете. Затова и стават за ползване известно време, преди да си сложиш всички приложения, преди да установиш нещо не работещо или визуален бъг по UI.... Иначе този ром му сложих предишната версия преди време, ами добре е, може би той ще е наследника на клоуди, другите всички съм тествал и не останах очарован. Просто бяха мазали над клоуди, този е по добре Smile

Sent from my LG-D802
Цитирай
Аксесоари
#27

   
.png Screenshot_2016-05-04-15-52-47.png Размер: 590.85 KB  Сваляния: 55
.png Screenshot_2016-05-08-15-44-34.png Размер: 49.32 KB  Сваляния: 53

Батерията при NDM 5.5 Inspired се държи много добре в стенд бай режим, повече от 2 дни с малко говорене 10-на снимки и ровичкане в нета около половин час... Greenf-ирал съм FB, Vb, Ms...

Мога да кажа и добри думи за камерата на G4, въпреки че при ICE X рома снимките бяха по-читави, особено при слаба осветеност и камерата снимаше значително по-бързо!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#28

XOSP 5.4 новия билд е много добър, който не го е пробвал да напада

невероятно гладко изживяване и бързина
просто е уникален
много ромчета съм пробвал базирани на CM 13, но този направи чудеса с телефона ми без експозед и без всякакви модове го ползвам и съм страшно доволен

дори изкарах на антуту 54000
има около 1 GB свободна рам и е дори смея да твърдя доста по стабилен от стоков лолипоп

и също да кажа, че процесора  е по дефолт на 1.95Гхз но аз съм си го клокнал от опциите на 2.26Гхз



единствено батерията не мога да кажа как е на екран но спокойно си карам един ден
тъй като постоянно ми се налага да включвам хот спот и тогава екрана не ми кара много около 3 часа но все пак и телефона е на вече над 2 години прекомерно ползване

поздрави и наздраве !!!!!!

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#29

За сега съм най-доволен CM13 и от Cloudyg2 2.2 с ядрото на Bruce. Скоро ще пробвам XOSP 5.4 да видим как е Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#30

кит кат си остава най добрия за нашите телефони но приложенията се оптимизирта все повече за новите версии на андоида и след месец два се скапва кит кат-а

аз за това експериментирам с тея ромчета базирани на цм13 макар че не могат да се мерят със стоков (ако имаше такъв) андроид 6 за лг.....

за сега съм най доволен от този орязан е от към приложения и може би за това е толкова стабилен и бърз

няма дистанционно , но в гулъл плей има доста добри аз си изтеглиш от там , а иначе има и за рома но се флашва отделно

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#31

(2016-05-21, 19:52:21)a.d.v.7777 написа:  XOSP 5.4 новия билд е много добър, който не го е пробвал да напада

невероятно гладко изживяване и бързина
просто е уникален
много ромчета съм пробвал базирани на CM 13, но този направи чудеса с телефона ми без експозед и без всякакви модове го ползвам и съм страшно доволен

дори изкарах на антуту 54000
има около 1 GB свободна рам и е дори смея да твърдя доста по стабилен от стоков лолипоп

и също да кажа, че процесора  е по дефолт на 1.95Гхз но аз съм си го клокнал от опциите на 2.26Гхз



единствено батерията не мога да кажа как е на екран но спокойно си карам един ден
тъй като постоянно ми се налага да включвам хот спот и тогава екрана не ми кара много около 3 часа но все пак и телефона е на вече над 2 години прекомерно ползване

поздрави и наздраве !!!!!!

Колега , сега съм с CloudyG2 3.3 и мисля да го сменям . Не , че е лош просто понякога започва да бави . Гледам в xda , че имало проблеми с падането на wi-fi ... Имаш ли го този проблем ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#32

И аз съм същия. Клудито взе да ме дразни. Та един тъп въпрос-Предполагам, че тези ромове, базирани на CM, нямат екстрите на които сме свикнали, нали така? Говоря за анимациите за времето на заключен екран, примерно. И на каква основа трябва да инсталирам ромът, предполагам, че трябва да мина на чист 5.0.2?Питам тези неща, понеже не срещнах отговор, а ти го ползван ромът. Благодаря, предварително

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#33

@veso99 Чета в темата на XOSP 5.4 , че нямало проблем да минеш от CloudyG2 3.3 направо на XOSP . Само прегледай достатъчно добре какво да изтеглиш и как да ги флашнеш ! Чакам отговор от a.d.v. и го слагам и аз . Чудех се за CM ама при последното ми изживяване (cm 12.1) имах проблеми както с бавното зареждане , така и с някои други доста дразнещи проблеми . Никъде не прочетох дали този XOSP има поне малко по-бързото зареждане както си е при Cloudy или сток лолипопа !? Има и NDM 5.5 rom за LG G2 който е с LG G5 UX който много ми харесва (поне на външен вид) , но чета , че крашвал когато набираш абонат от widgeta за бързи контакти , проблеми по време на разговор (слабо се чувал гласът на този когото говори , имах го на CloudyG3 2.2 ако не се бъркам и замалко да го водя на сервиз , защото мислех , че проблема е от телефона ) , падане на сигнала за 4-5 секунди след разговор и т.н. . Затова мисля да следя темата . Ако някой има наблюдения от NDM рома да пише !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#34
Exclamation 

Така, CloudyG2 3.3 е LP базиран ром със интерфейса UX 4 => след време почва да се влачи, понеже както каза колегата @degman, недостига на рам си е недостиг (2gb за съжаление са малко) Big Grin  @veso99, В темата за CM 13 съм описал как става процедурата на минаване към CM13. В твоя случай като нормален ром си го инсталираш. Ако случайно минеш на KK, трябва да видиш цитата.
CM13 е базиран на най-стоковия Android 6 - този който излиза от GOOGLE в суров вид, преди производителите като LG, HTC, Samsung и т.н да го променят. Нормално е да липсват такива работи (виж в първия пост какво съм написал като изводи Big Grin Big Grin Big Grin )
П.П Ето цитата
(26 Feb 2016, 18:44:01)dancho2000 написа: написа:...
П.П Тези два файла нека ви стоят в телефона, за да можете спокойно да си сменяте ромове -> D802_PATCH_GO_LP_V1.1 и този D802_PATCH_RETURN_KK
Stock KK (или KK базиран ром (например CloudyG2 2.2)) to LP базиран ром -> D802_PATCH_GO_LP_V1.1
Stock LP (или LP базиран ром (например Cloudy G2 3.3)) to KK базиран ром -> D802_PATCH_RETURN_KK
Stock KK (или KK базиран ром) to CM 13 -> Препоръчително е да флашнете D802_PATCH_GO_LP_V1.1, но ако стои на логото повече от 10 мин, се опитайте да влезете в recovery и да флашнете D802_PATCH_RETURN_KK [Изображение: wink.png]

Как се инсталира самия Patch:
(23 Jun 2015, 09:41:40)degman написа: написа: написа:1. Теглиш Patch-a
2. Флашваш го.
3. Рестарт, но в рековери!!
4. Връщаш бекъпа си/Флашваш друг ром с пълен Wipe! 
5. Рестарт.
@Mitko.stefanov, слагай смело без да те е шубе Big Grin. Колкото до NDM рома - хвърли око няколко поста по-нагоре. А за CM13 проблеми с бавното зареждане няма (освен надписа на закл екран - козметичен бъг Wink )

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#35

Надписа не е проблем ако се премахне с експозед модула Clear Lockscreen. Не зарежда бавно, просто е козметичен бъг както са казали вече. Проблемът при мен и определено не го изтърпях след като го сложих вчера или онзи ден е че се оказа бавен в лаунчера, вървят при скролване приложенията все едно е лаг или нещо подобно. Това с динамичен тапет. Но вече става за нормално ползване наистина, батерията му е нормална и бъговете са пооправени. Недостатък е слабата камера, особено на тъмно, на слънце няма проблем но все пак фокусира бавно. Иначе чистия андроид също може да е проблем за някои хора, така че правете бекъп през рековери защото иначе ще ви се наложи да връщате всичко ръчно ако не ви хареса.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#36

Сложих го прослувутия XOSP и мога да кажа М*МКА МУ ... това чудо върви бая гладко ! Дразни ме , че има дублирани приложения за камера и т.н. , но както и да е . Тези дни ще го тествам как държи батерията с моето ползване ( youtube , facebook , messenger и леки игри ) и ще постна резултати ! Първите ми впечатления са доста добри ! @veso99 Флашнах от Cloudy 3.3 без проблем , така , че смело давай и ти ! Някакси имах чувството , че просто зарежда бавно . Може би на мен така ми се струва , но при Cloudy примерно като го оставя на 50 % и след има няма 30 мин вече е на 90 да не кажа е отгоре .

Как да го махна това говорене на всеки 5 мин ? Направил знам какво съм направил , но откакто го сложих на всеки 5 минути ми казва колко е часа ... Моля помогнете !
Ако на някой му се случи след като сложи рома някакъв женски роботизиран глас да казва колко е часа и т.н. отидете в приложения и намерете Google text to speech и я забранете !

Както обещах ето и резултати на батерията от 70% до 2% с нормално ползване ! 3:25 не е зле предвид , че беше на 70 ! Без проблем ще изкара над 4 часа . Цм ме караше 3:30 от 100 до 0 . Спад на сигнала на wi-fi не забелязах ! Ако някой има въпроси може да пита . Този ром ще ми стане любим .

   
   
   

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#37

Колеги, само на мен ли ми се струва или на игри като Assassin's creed телефона не може да смогне...? (Явно му е доста зор, при все че температурата е около 75-78 градуса)
Със ядрото на Bruce съм, ако случайно има някво значение
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#38

Коя е тая игра дай линк?

Sent from my LG-D802
Цитирай
#39

Ето линк към google https://play.google.com/store/apps/detai...d.identity
Иначе я дръпнах излекувана от някъде, ма не помня от къде Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#40

Ех, нямам угодия. Минах на XOSP, но не е моят РОМ това. Прекалено "гол" ми идва. Иначе занапред, може и да става, ама засега съм свикнал на малките глезотийки. Върнах се на CloudyG2 3.3,и тези дни ще пробван IceX, ако и той не ми допадне сток 5.0.2 и оптимизации, и това ще е.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#41

Мдаа,и на мен не ми допадна.Има прекалено големи липси на персонализация.Два дена го търкалях и накрая се върнах и аз на клодито.
Пробвах и НДМ и той не ми хареса,явно съм много капризен и ли прекалено свикнал с облика на стандартния лолипоп Smile

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#42

Проблема с wifi дропа наистина го забелязах ... когато играя нещо ми пада сигнала и пак се свързва . Пробвах с хард ресет ама проблема е от рома ! Хубав и бърз е рома ама ще се връщам на клоуди . Тоя wifi дроп е толкова неприятен (особено за мен , защото съм 90% на wifi ) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#43

Нещо голямо затишие... Всички ли спряхте с тестването на ромове Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#44

Че то нещо интересно има ли изобщо?

Sent from my LG-D802
Цитирай
#45

(2016-06-12, 20:25:00)degman написа:  Че то нещо интересно има ли изобщо?

Sent from my LG-D802

Да MIUI и Blur OS Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#46

Пробвах Bliss 6.4 . Хареса ми , но пък имах няколко грозни рестарта заради facebook и телефона грееше доста. crDroid тествах също там всичко ми се видя ок . За сега съм със сток 5.0.2 деблоуднат , но се оглеждам за някаква читава версия на ММ ром .
Цитирай
#47

Доста гладко върви HOSP. Батерията не грее и ми се струва доста издръжлива. От скоро съм с него и ще напиша наблюденията си към него. Изпробвал съм CM 13, Orion, Bliss, Ice X, Clody2 3.3. С CM13 срещнах един проблем, след ръчен ъпдейт от телефона ме вкара в рековъри и нямаше излизане от там, докато не флашнах отново Лолипоп и отново CM13. С Bliss ROM, срещнах следния проблем. Вървеше си добре, докато не ми падна батерията напълно. Сложих телефона да се зарежда и го включих. Отново ме вкара в рековъри и отново никакво мърдане от там, докато не флашнах отново с Lg Flash Tool и отново с нов ROM. Правя всичко, което е описано в XDA. Къде с bootstack, къде не, т.е където е написано с bootstack, като например за CM13, го флашвам и него. Където не се изисква bootstack, не го флашвам. Може би там ми е грешката? Дали не трябва винаги да флашвам bootstack? Въпреки, че при Orion ROM, флашнах и bootstack и РОМ-а не тръгна, наложи се да го флашна без bootstack и всичко беше наред.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#48

Здравейте, срещам невероятни трудности с руутването, опитах какво ли не, смених операцийте на три компютъра с какви ли не драйвъри и версия на операционната система, опитвах и онеклик стар вариант нов вариант, какви ли не тулове теглих и от хда и не ще и не ще, а много ми се иска да сменя рома, или поне да го ъпгрейдна до андроид 5 в момента съм на 4.4.2 и нямам автоскриване на софтбутоните, което ми е от необходимост поради честото излизане от екрана за писане поради неволно чукване на хоум ботона, ще бъда благодарен на всеки отзовал се или ако някой колега от софия има малко свободно време да ми отдели да дойда и да го пребори този телефон, ще почерпя Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#49

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82255
Пробвай с това от темата.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#50

@mi5ko, изтегли си Stumproot, след това Autorec и си готов Wink

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)