Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

Да, уайп на всичко и флашваш новия ром. Това всичко на лолипоп маршмалоу базирани ако ръчкаш и кит кат ромове вече има други неща, там с буутлоудъри и разните му буутстакове ама аз лично откакто имам телефона само и единствено през рековери съм флашвал, т.е. руутнах на втория ден или нещо подобно и от тогава не е връзван към компютър за флаш Smile
Цитирай
Аксесоари

(2016-08-19, 18:45:13)degman написа:  Да, уайп на всичко и флашваш новия ром. Това всичко на лолипоп маршмалоу базирани ако ръчкаш и кит кат ромове вече има други неща, там с буутлоудъри и разните му буутстакове ама аз лично откакто имам телефона само и единствено през рековери съм флашвал, т.е. руутнах на втория ден или нещо подобно и от тогава не е връзван към компютър за флаш Smile

Това е добре, защото съм пробвал около 5-6 ROM-a и винаги връщам до стоковия андроид преди да флашна нов, след което рутвам, правя всички магарии с AutoRec, Quick Boot  и т.н и ми отнема доста време. Винаги ме е страх да не се надстроят 2 ROM-a и да стане мазало. Преди време бях инсталирал CM13 и бях флашнал и буутстак. И при един ъпдейт, телефона се брикна. От тогава буутстак не слагам (не подвеждам никого). Сега съм с XOSP  и мисля, че флашнах буутстак, но си е риск при ъпдейт. Добре, че нямам ъпдейти. Възможно е да бъркам, но има 1-2 РОМ-а, които съм си набелязал и ако тези дни имам време бих се заиграл, че ми е интересно. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Гледам че от "доста време" има тема/проект за порт на LG Framework за AOSP:
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...p-t3358361

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-08-22, 21:01:00)dancho2000 написа:  Гледам че от "доста време" има тема/проект за порт на LG Framework за AOSP:
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...p-t3358361

Какво по-точно е това? Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Това според мен (без да отварям линка) означава да се ползват приложенията на LG на AOSP ромове като камерата и други такива благинки.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2016-08-19, 17:01:29)Koko1976 написа:  
Пробва ли камерата на М9? Аз я имам и не снима зле.

Да, даже ползвам камерата от която е от Sense 8 Big Grin
Но все пак не е съвсем като стоковата, макар да е добра


Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Колегата xdahero1 от xda форума е успял да подкара Android 7 Nought на нашите телефони. Макар с някои неработещи функции:
RIL - no
WIFI - yes
BT - no
HW - yes
AUDIO - yes
VIDEO PLAYBACK - yes
NFC - yes
CAMERA - no
SENSORS - yes

Гледам че в нета се въртят заглавия от типа че Qualcomm няма да направят драйвери за android 7 за процесорите 800/801,което пък пречи на използването на Vulkan API... Та дано все успеят да го подкарат Smile
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

То дори с драйвери за 6 още не могат да го оправят CM13.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Вече е пуснат рома на xdahero1 за ползване за (само за D800). Макар че няма смисъл да се качва при толкова неработещи функции Big Grin http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...f-t3454629
п.п За негов "късмет" му изгорял телефона Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Между другото, някой ползвал ли е CloudyFlex 2.8 - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2618864? Че нещо ми доскучаха повечето ромчета Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Всички ромове на клоуди са супер. Щом ти е скучно действай. Мен вече ме мързи, даже преди седмица бях свалил Resurrection Remix и CM13 последните билдове и така и не ги тествах. Това в подписа е супер и като батерия и като бързина.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Като гледам темата в XDA...Само проблеми от послените билдовете (от септември). Между другото, се оказа че имало XOSP 6.3 http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...1-t3389169 А аз си мислих че са приключили проекта със XOSP 5.4, а то Big Grin

П.п Има напредък със Lg firmware-а. Ако някой има желание, може да го пробва и да каже как е http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...p-t3358361

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Аз съм с XOSP 5.4. Ако ъпгрейдна със 6.3, ще изгубя ли настройките и всичко, каквото съм си инсталирал?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Само с Wipe на далвик и кеш не. Но винаги има възможност флаша да не мине добре и да се наложи Wipe на систем и дата..... Направи си бекъп с титаниума.
Цитирай

(2016-09-14, 17:20:39)degman написа:  Само с Wipe на далвик и кеш не. Но винаги има възможност флаша да не мине добре и да се наложи Wipe на систем и дата..... Направи си бекъп с титаниума.
Т.е следват се тези стъпки последователно: 
  • 1. Reboot recovery

  • 2. Flash latest XOSP

  • 3. Flash GApps if necessary

  • 4. Flash XOSPApps

  • 5. Wipe cache and dalvik

  • 6. Reboot

?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Ами може и само рома. Но някои хора със CM13 имат проблеми ако не флашват gaps. Аз обаче никога не съм ги флашвал и всичко е било наред. Така че пробвай само рома без другите. Но си направи бекъп на приложенията с титаниум и също задължително бекъп през рековери преди да флашваш!

Sent from my SM-G935F
Цитирай

А когато направя бекъп с титаниума, с него какво се случва, ако нещо се обърка и се наложи да префлашвам всичко?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Ами само гледай да не форматираш вътрешната памет. Титаниума е само за твоите приложения, с него никога не се връщат системни. Бекъп от рековери е да си върнеш рома както е бил преди да флашваш и след като си флашвал друг ром. Винаги е хубаво да си държиш един бекъп с TWRP и един с титаниум на компа. Аз така един път бях изтрил всичко от телефона и добре че имах запазен бекъп в гугле диск. Беше много стар но все пак ми спаси търсене на 90% от програмите.
Цитирай

Всичко мина гладко, вече съм с XOSP 6.3. Единствено APPS не се инсталира, 3-пъти ми даде грешка, нямам си идея защо. Ако сваля друг APPS , за да се опитам да го инсталирам, се прави през рекавъри и след което Dalvik/Chache и reboot нали?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Да, почти винаги далвик и кеш. Препоръчително е, в някои случаи не е задължително но все пак....

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Имах радио, но сега го няма.Някой знае ли някакво радио, което би ми свършило работа, но да не е онлайн, а да е като стоковото, т.е жака да върши ролята на антена. Както и ми изчезна ROOT-а. Опитвам с Kingo ROOT, но ми изписва: Това приложение съдържа код, който опитва да избегне защитата за сигурност на Andriod. Преди с тази apk. съм рутвал много пъти. Активирал съм от настройки да инсталира приложения от неизвестни източници. А с Kingo ROOT съм рутвал поне 10 пъти. Както и AutoRec не ми работи. Някой, някакви мнения?  Изписва ми: "Приложението AutoRec" не отговаря. Искате ли да го затворите?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Защо ползваш KingRoot? Просто инсталирай рома на чисто и няма да имаш проблеми... Едва ли ще ти отнеме повече от 30 мин да си настроиш всичките приложения Smile
Иначе, трябва да имаш Supersu някъде. Виж и настройките - опция за разработчици (нещо такова) - Root access.
За радиото не знам, тъй като не ползвам такова животно Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-09-15, 21:08:36)dancho2000 написа:  Защо ползваш KingRoot? Просто инсталирай рома на чисто и няма да имаш проблеми... Трябва да имаш Supersu някъде. Виж и настройките - опция за разработчици (нещо такова) - Root access.
За радиото не знам, тъй като не ползвам такова животно Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Защото не исках да си загубя настройките на звуци, аларми и пр. Както да инсталирам на ново вайбъри, фейсбуци, програмки и пр. Smile Иначе съм активирал Root access, всичко както трябва. Но май ще действам по стария за мен метод.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...f-t3454629
Има развитие:
Цитат:working and not working list:
RIL -yes
WIFI – yes
BT – yes
HW – yes
AUDIO – yes
VIDEO PLAYBACK – yes
NFC – yes
CAMERA – no
SENSORS – yes also with super user.

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Дано скоро и камерата оправят да го пробвам

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)