Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

CM и подобните ромове никога не са имали хубава камера дори да работи. Имайте го в предвид.
Цитирай
Аксесоари

Мобилните данни също не работят
Камерата с lg firmware ще работи добре Smile

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Как точно се инсталира Dorimanax kernel-a? Понеже не съм инсталирал кернел до сега и съм с XOSP 6.3., версия на андроид 6.0.1, докато Dorimanax е с 5.0.2 андроид. Взе, че ми хареса този кернел. Ясно е, че се флашва през рековъри, но трябва ли да мина на близалката, за да го флашна? Както как е като батерия, сила на звука?

Този

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Намерих малко свободно време и реших да се върна на stock LP 5.0.2(от NDM 5.4)
Оказа се голям проблем. За пръв път от няколко години LG Flash Tool 2014 не искаше да флашва (стига до 2% само в компа, а на телефона не тръгва да се зарежда). Викам си ще пробвам с LGUP, обаче и там греда:
При стартирането на програмата изписва: unknown-NDM5.4 com 6
Moже би точно това е и причината за неуспеха с флашването, програмите не идентифицират телефона ми като D802.
В крайна сметка успях да флашна D802F Eur, с помощта на TWRP 3.0.2, но проблема и засега остава.
Някой да помогне, ако знае, моля!

ПП. При инсталиране на драйверите в Download mode инсталира 2 от три драйвера, единия за com порта, втория модем... третия CDC неуспешно.

ППП. Четох при G3 за подобен проблем, но там го оправят с редактиране на 2 файла: build.prop и още един .prop. В build.prop всичко е ОК а другия не можах да го намеря въобще.

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай

Пробвай да го оправиш с инструкциите от тази тема; https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72732

И аз имах същия проблем и така оправих забиването на 2%

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Като разгледах файла.BAT,така се подменят най-важните имиджи и ако нещо се обърка или не след това ще ми трябва доста време за занимавка. Все пак най-вероятно е решение и благодаря, когато намеря някой ден свободен... ще гърмя по този начин...
Дали някой не може да "стрелне" по-точно?

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай

Защо просто не инсталира stock rom 5.0.2 somboons (мисля че така беше Big Grin). Колегата с ядрото - Dorimanx Е САМО ЗА СТОКОВ LP/KK!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-09-18, 15:56:15)dancho2000 написа:   Колегата с ядрото - Dorimanx Е САМО ЗА СТОКОВ LP/KK!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Разбрах още вчера. Smile Вчера се заиграх и флашнах Ressurrection Remix M, но нещо не ми хареса и си флашнах на чисто XOSP 6.3. В момента пак ми се занимава с някакъв ром, но незнам кой, повечето по-добри вече ги опитах.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

EXODUS пробва ли го?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай

(2016-09-18, 17:40:51)Pepifness написа:  EXODUS пробва ли го?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Да и него. Но за сега, като батерия и бързина най- ми допада XOSP -а.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

(2016-09-18, 15:56:15)dancho2000 написа:  Защо просто не инсталира stock rom 5.0.2 somboons (мисля че така беше Big Grin). Колегата с ядрото - Dorimanx Е САМО ЗА СТОКОВ LP/KK!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

D802F EUR  е точно това stock rom 5.0.2 somboons, но въпроса е че и в момента не може да се използва LG Flash tool или LGUP!!!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай

Между другото пробвайте с Lambda kernelела. Гледам че доста хора се оплакват от бавното зареждане, което с помощта на dorimanx е решено Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

dorimanx кернела е наистина много пипнат.
Такива настройки досега в tweak програма за ядро в Андроид не съм виждал!!!
Най-важното всичко РАБОТИ!!!
Има един проблем, че трябва много четене за да се персонализира всичко.
Данчо, дай някои готови отговори Smile

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай

(2016-09-18, 18:40:43)Koko1976 написа:  Да и него. Но за сега, като батерия и бързина най- ми допада XOSP -а.

Мисля да го пробвам тоя ром.. Предвид, че вече 2 години съм с Cloudy-то.. С какви впечатления си ти от него?

LG G2 Black 16GB + CloudyG3 v2.1
Цитирай

(2016-09-28, 23:13:39)FirestorM написа:  Мисля да го пробвам тоя ром.. Предвид, че вече 2 години съм с Cloudy-то.. С какви впечатления си ти от него?

Доста изчистен РОМ, без някакви безсмислени приложения. Батерията се държи супер добре, доста гладко върви без лаг и забивания, както и е бърз РОМ-а. Снимките ми харесват.... Какво друго да ти кажа, пробвай го и ще се увериш сам. Аз ще чакам да оправят Нугата и ще слагам нея. Smile

П.п Батерията не грее, както при някои РОМ-ове.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Само да вметна за Нугата - Гледам че доста хора са си загубили imeiте така че е хубаво да си направите backup на EFS папката
Относно XOSP - С една дума - чуден Big Grin Аз го ползвам с Lambda kernel-а заради батерията

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-09-29, 20:51:38)dancho2000 написа:  Само да вметна за Нугата - Гледам че доста хора са си загубили imeiте така че е хубаво да си направите backup на EFS папката
Относно XOSP - С една дума - чуден Big Grin Аз го ползвам с Lambda kernel-а заради батерията

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Как се слага Lambda kernel-а и от къде да го дръпна? Относно батерията моята си държи ден спокойно с леко натоварване. Какви други предимства има?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Един съвет колега. Гугъл, androidbg и xda са ти най-добрият приятел Big Grin Виж в темата на Lambda kernel в xda. Там е описано всичко което те интересува Wink

Sent from my LG G2 D802

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-09-30, 16:59:49)dancho2000 написа:  Един съвет колега. Гугъл, androidbg и xda са ти най-добрият приятел Big Grin Виж в темата на Lambda kernel в xda. Там е описано всичко което те интересува Wink

Sent from my LG G2 D802



Разбира се, благодаря. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Колеги да ви питам, сменявах доста ромове и не мога да подкарам титаниума, сега пробвам xosp и с него не успявам, дайте идея как да запазя приложение с настройки и покупки и да го ресторна.

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Аз когато сменям РОМ-ове, първо връщам до 5.0.2  с LG Flash Tool, след което рутвам и т.н. Когато върна до 5.0.2 и при началните настройки ме пита дали да ми възстанови последните приложения, които са ми били на телефона, давам ОК и всички приложения ми се инсталират отново. Но настройките винаги може да си ги направиш отново. При покупките незнам как стоят нещата, защото не съм купувал приложения.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

@Koko1976 ти си бил голям мазохист Big Grin Big Grin хаха. Майтапя се.
По принцип няма смисъл да връщаш всеки път до стоков андроид. Просто е безсмислено Wink Колкото до колегата с Titanium backupa... Не го ползвам. Провери в xda/google как стоят нещата. Успех Smile

Sent from my LG G2 D802

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-10-01, 22:01:41)dancho2000 написа:  @Koko1976 ти си бил голям мазохист Big Grin Big Grin хаха. Майтап се.
По принцип няма смисъл да връщаш всеки път до стоков андроид. Просто е безсмислено Wink Колкото до колегата с Titanium backupa... Не го ползвам. Провери в xda/google как стоят нещата. Успех Smile

Sent from my LG G2 D802

Не ми отнема много време. Smile  Защото давам пълен Wipe, но явно старият ROM остава и паметта ми отива към 7-8 ГБ заета. Това е при флаш на нов РОМ. Явно нещо не правя както трябва.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Не забравяй, че всички файлове, които си изтеглил (.zip-овете на ромовете) ти стоят в паметта. Иначе, за да изтриеш цялата памет (обаче версията на recovery-то трябва да е 2.8.7 или 3.0.2, за да можеш след като направиш: Wipe - цъкаш на всичко (най-вече на Internal storage), и го свършеш с usb към компютър, да можеш спокойно да прехвърлиш новия customrom.zip, и да го флашнеш

П.п Между другото обнових малко първия пост Smile

Sent from my LG G2 D802

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-10-02, 22:33:14)dancho2000 написа:  Не забравяй, че всички файлове, които си изтеглил (.zip-овете на ромовете) ти стоят в паметта. Иначе, за да изтриеш цялата памет (обаче версията на recovery-то трябва да е 2.8.7 или 3.0.2, за да можеш след като направиш: Wipe - цъкаш на всичко (най-вече на Internal storage), и го свършеш с usb към компютър, да можеш спокойно да прехвърлиш новия customrom.zip, и да го флашнеш

П.п Между другото обнових малко първия пост Smile

Sent from my LG G2 D802

С какво го обнови, че не помня как изглеждаше преди. А колкото до Internal Storage, никога не съм го избирал, няма ли да направи някаква беля? Не, че имам намерението да го правя де. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)