Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marshmallow за Леново Vibe P1
#1

Колеги,днес в 15.10 при мен дойде ъпдейта за Marshmellow.В момента съм го пуснал да се тегли.Дано всичко е наред и да няма проблеми.Успех на всички които решат да го пробват!

Lenovo Vibe P1
Цитирай
Аксесоари
#2

Много маймуни са на клона и доста бавно се сваля.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Цитирай
#3

(2016-04-29, 14:24:24)chochobocho написа:  Колеги,днес в 15.10 при мен дойде ъпдейта за Marshmellow.В момента съм го пуснал да се тегли.Дано всичко е наред и да няма проблеми.Успех на всички които решат да го пробват!

Някой инсталира ли го вече? Тествате ли за бъгове? Мисля да не бързам а да изчакам отзивите. Моля споделяйте впечатленията си.

HTC HD2 -> Lenovo A850+ -> Lenovo Vibe Z(K910)  ->  Lenovo Vibe Z2Pro(K920) -> Lenovo Vibe P1
Цитирай
#4

странно моя не ще да намира мрежа само за ъпдейта. всичко друго си работи.
само като пусна да търси ъпдейти казва неуспешно свързване с мрежата
намерих къде е проблема и сега ъпдейтвам Smile
Цитирай
#5

някой имали вече инфо как се държи телефона с новия ъпдейт?
Цитирай
#6

Уникално! Още по-бърз е. Има леки промени в дизайна на камерата, които почти не са забележими. Менюто на настройките е по-различно. Батерията за 2 часа игра с телефона успя да падне на 91 процента. Това съм забелязал до сега.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Цитирай
#7

Неочаквано добре се държи телефона. По- бърз е , батерията издържа повече. Интерфейса е малко по-различен. Имам чувството, че камерата е станала с една идея по-добра
Цитирай
#8

(2016-04-29, 20:54:50)draven72 написа:  странно моя не ще да намира мрежа само за ъпдейта. всичко друго си работи.
само като пусна да търси ъпдейти казва неуспешно свързване с мрежата
намерих къде е проблема и сега ъпдейтвам 
Как оправи проблема с неуспешното свързване ?

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#9

И при мен всичко върви много добре освен едно нещо. След ъпдейта приложението ми за запис на разговори отказа. До сега използвах ACR след ъпдейта пробвах още няколко други и ефект нулев. Някой ползва ли приложение което продължава да работи нормално и след ъпдейта и кое е то?

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#10

И аз успях да се ъпгрейдна на 2рия опит, но Леново ми паднаха в очите тотално с качеството на ъпдейта си.

При първия ми опит свалях 5 часа, стигнах до 180% download - WTF??, и ъпдейтът ми каза - нямаш място, при все че имам 15+ Гиги свободни.
При втория опит (благодаря ти Леново за новото сваляне) тези 1657 МБ се свалиха по-бързо и доунлоудът стигна до 100%  (евала Леново, че уцели процентите)  - и след това се ъпдейтнах успешно.

Колкото до 6-цата - държи се засега нормално.
Цитирай
#11

Някой да има проблем със свалянето на ъпдейта при Виваком?
Цитирай
#12

Руснаците изкараха ъпдeйта за SD карта
Создатель: Lenovo
Дата сборки: 27.04.16
Состав: нет прошивки для ПК, только FullOTA
ОС: 6.0.1
Описание:
   Андроид 6.0
   VIBE UI 3.1
   Ideafriend 4.1
Обновление прошивки смартфона Р1 Евро-региона ( в том числе Россия и Украина):
линк за сваляне https://cloud.mail.ru/public/3v6D/4NxDzAqqG


Официальное предостережение:
1. Ваше устройство будет обновлено до Android 6.0 Marshmallow.
2. В данном обновлении изменена логика работы с картой MicroSD. В случае использования карты MICROSD как памяти по умолчанию в текущей версии Android, часть перенесенных на карту памяти данных может быть недоступна после этого обновления. Рекомендуется сделать резервную копия важных данных, хранящихся как на карте памяти, так и на памяти устройства на ваш ПК или в облачном хранилище.
3. Убедитесь, что ваш смартфон заряжен или подключите его к зарядному устройству. Процесс обновления займет много времени и устройство может будет перезагружено несколько раз. Перед выполнением обновления зарядить аккумулятор устройства. Во время обновления может отображаться пустой экран. Пожалуйста, дождитесь окончания процесса и не выключайте устройство.
4. Если настроена опция разблокировки устройства по сканеру отпечатка пальцев, после процедуры обновления потребуется повторно ввести отпечатки пальцев и настроить разблокировку. После обновления вам придется ввести графический ключ/пароль или ПИН-код разблокировки устройства.
>Перед выполнением обновлением убедитесь, что вам известен графический ключ/пароль или ПИН-код разблокировки устройства.

!!!!!!Рекомендую прочесть!!!!!
линк към страницата на форума http://lenovo-forums.ru/topic/18197-leno...60427_row/
Цитирай
#13

Здравейте, качих новия ъпдейт на следващия ден направих хард ресет от тогава телефона се рестартира сам при заключен екран. Ъпдейта е от Виваком.
Цитирай
#14

Най-сетне и аз се сдобих с Маршмалоу. Изтормозих хората, но ми беше невъзможно да направя ъпгрейда през Виваком - WiFi или Mobile Data. така и не разбрах защо?!?! Но през дуга мрежа стана. Бавно, но това е понятно. Хубавичко е :Smile май апарата работи по-леко.
Цитирай
#15

(2016-04-29, 20:54:50)draven72 написа:  странно моя не ще да намира мрежа само за ъпдейта. всичко друго си работи.
само като пусна да търси ъпдейти казва неуспешно свързване с мрежата
намерих къде е проблема и сега ъпдейтвам Smile

Здравей! И аз го имам този проблем.Как се справи с него?
Цитирай
#16

Аз съм от няколко дена с нея версия.
Подобрена функционалност в менютата.
Забелязах че по малко ми държи батерията.
На няколко пъти ми показва че има 3g а няма нет. Наложи се да изключа и пак да вкл 3g.

Samsung Galaxy S Advansed - android 4.1.2 - CyanogenMod 10 - Nova Launcher -> Lenovo Vibe P1
Цитирай
#17

И аз съм вече с 6.0.1
Първи впечатления :
- ъпдейта бе бавен, за около 2 часа, но всичко е точно.
- промените не са очебийни на външен вид, но явно е въпрос на функционалност.
- трафикът на данни е по- лек и може би новият Андроид защитава рекламата си.
- леко занижена консумация на енергия .
- промени в менютата, най-вече на камерата и указател .
- като,че ли е леко по-бърз .
- някои бъгове останаха, например / триене на въведени буквени пароли, след преминаване към цифри /.
Общо взето, за сега - добре.
Цитирай
#18

(2016-05-01, 17:45:16)julian_jecov написа:  И при мен всичко върви много добре освен едно нещо. След ъпдейта приложението ми за запис на разговори отказа. До сега използвах ACR след ъпдейта пробвах още няколко други и ефект нулев. Някой ползва ли приложение което продължава да работи нормално и след ъпдейта и кое е то?

Използвай си вграденото приложение
Цитирай
#19

Вграденото няма опция да започва автоматично запис при входящо/изходящо обаждане. Иначе то си работи прекрасно но е нефункционално

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#20

Мисля, че вече има, но трябва да си ги активирал в настройки -настройки за обаждане - автоматичен запис
Цитирай
#21

Аз имам проблем с блутут-а,неще да се сдвоява с други у-ва ако някой има решение нека сподели,иначе върви много добре
Цитирай
#22

Сензорът за пръстовият отпечатък сега работи уникално добре, нужно е само да докоснеш хоум бутона. Много гладка работа на телефона. Между другото след инстала на 6.0 ми излезна някакъв фикс но не смея да го пусна че тела ми работи мазно като масло! Smile

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#23

Как да трия файловете от файловия мениджър?
С Лолипоп-а, триех, копирах, премествах....
Сега само " отвори" и толкоз !
Освен това с BSPlayr-а си гледах филми в MKV формат, а сега " файлът е повреден ".
Казано накратко- всички нови ъпдейти на апарата+ marsmallow, за мен са чиста по.нография.
Ресетвам, не виждам смисъл да се мъча.
....и повече Леново-никога....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)