Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[No Root] Пълен порт на V10 Camera за G4 [Marshmallow]
#26

@eksoldier защо ти е raw, обработваш ли ги в него?
Цитирай
Аксесоари
#27

Понякога се налага. За това снимам всичко в raw след известно време трия файловете като съм свършил работа. Още повече, че Snapseed има доволно функции за обработка на raw в движение.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#28

Преди малко пробвах да снимам видео с камерата за V10 (1080p/60fps и най-високия bitrate) и резултата беше едно силно насичащо видео, не знам при вас как е, но на мен видеото не ми хареса. Насича картината през цялото време.

Edit: Пробвах и с medium bitrate и с low bitrate и нещата са същите, само дето при low bitrate насичането е много слабо изразено.

Edit 2: Най-много ми харесва видеото при (1080p/30fps и най-високия bitrate). Картината е перфектна като цветове и рязкост! Уникална направо.
Иначе предполагам, че насичането на картината при другите варианти може и да е от машината ми понеже не е първа младост, както и видео картата.

Edit 3: всъщност съм се объркал най-добре разбира се става при UHD/30fps и най-високия bitrate Smile
Цитирай
#29

Видеата ги гледаш на компютър ли? Ако е там е възможно да е от машината, аз преди така имах проблем с едни кадри от Go Pro, супер много насичане, чак не успях да си изгледам клипа, и се оказа слабо видео на лаптопа, и като цяло слаба машина.
Цитирай
#30

Да на компютър ги гледам, имам 24 инчов монитор и на него ми е по-готино да гледам заснетите неща Smile
Но явно ми е слаба видеокартата, а и процесора не ми е от новите за такива сериозни видеа.
Цитирай
#31

Може и от компютъра да ми е ама i7 4790k @4.7GHz+ 16 гб рам + Ati 290 @1040/5400MHz 
Ето това ми  е видеото ...
[Изображение: 290XPCS-1.jpg]


Явно и на мен ми е слаба видеокартата ...
Цитирай
#32

Еееем явно моята не е слаба...
На мен не ми сече клипа. Върви си ми като по мед и масло.
п.с. На лаптоп съм.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#33

При мен ми сече на компютъра само UHD видеото, както и 1080p когато е на 60 кадъра в секунда.

Машината ми е Core 2 Duo E8500,  ATI Radeon HD3850,  4 GB ECC RAM.

@bodonance не знам ама ти имаш зверска машина спрямо моята и не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми с видео възпроизвеждането.
Цитирай
#34

Дори и стоковата камера в УХД когато се записва в сд картата сече ... Когато се записва в паметта на телефона е ок. Картата уж е бърза ... Ще си пояграя тези дни и пак щедрасна...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#35

На моя лаптоп i3, 4GB RAM Nvidia 1GB, върви, но не така гладко като на телефона. Все едно на по-малко кадри. На HD плеъра ми, който е модел на 7 години, върви перфектно, без засечка. Явно други неща имат значение. Все пак плеъра затова е направен де, на него идеално вървят и bluray филми по 30-40 ГБ.
Цитирай
#36

Аз що все си мисля, че процесорът играе по-важна роля от видео картата при гледане на филми-видео клипове. Може и да бъркам......но определено онази конфигурация по-горе с i7цата трябва да се справя перфектно.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#37

Процесорът играе роля ако ползваш софтуерно декодиране. Аз си ползвам хардуерно, така че видеокартата го поема. Въпрос на оптимизация на кодеците е. Телефона снима в Advanced Video Codec прифил High@L5.1. Звукът е в AAC LC с Lossy компресия ... При мен обаче в УХД клип насича и на самия телефон когато е от картата.
Сега тествах УХД 45 мегабита запис на сд картата и сеч. УХД заснето в паметта на телефона 58 мбита няма сеч. 1080 30 кадъра в паметта на картата сече, на телефона и с 60 кадъра не сече ...
Пробвам вече 4та карта 16/32/64гб все е така ... клас 10 всичките + UHS I ... на тестове скоростите им са прекрасни.
Явно нещо се обърква когато се записва на картата ...
Друг с такива наблюдения?

Едит: Сега пробвах гугъл камерата и мх камерата 1080 30 кадъра в картата е записа и няма сеч ... явно приложението за камера на лг нещо се гъбарка с мен ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)