Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi mi4 (2гб рaм) и Xiaomi mi note
#1

Първо честит Велик ден на всички празнуващи.
Колебая се между ми4 и ми ноут. Телефона ще се купува от ТО алиекспрес.
Това са офертите ми4: http://www.aliexpress.com/store/product/...66766.html и ми ноут: http://www.aliexpress.com/store/product/...88310.html
Телефона ще се ползвам за: разговори, фб, вайбър, ютуб, правене на снимки и видеа и от време на време за игра. Държа да има 4г, защото мисля да ползвам телефона поне 2 години, така че да е в крак с нещата, сега имам план към Теленор с 6 гб интернет. Искам флагманче, за това съм се насочил към тези телефони, макар и стари би трябвало да са по-добре от телефоните от средния клас.
Да кажете този ми4 е с 2 гб рам, това как се отразява на работа на телефона сравниние да кажем с 3гб версия, гледах в ютуб някакви клипчета при бенчмарк тестове имаха близки резултати. Това ми е основното колебание, че е малко орязана версия спрямо класическия.
За Ми ноут, изглежда всичко ок, само не знам дали тези 5.7' няма да са ми много, не съм имал такъв телефон, но повече флагмани са г/д  все 5-5.5'. Има ли разлика в камерите, сравнявах в gsmarena като мегапиксели са еднакви, но май имаше по другите характеристики някакви разминаване.
Тъй като не съм и много по флашвания мисля да си поръчам телефона с ром-а, който предлага търговеца, освен ако не предложите някой, добър работещ, който да предложа да ми флашне този вместо неговия си.
А сега видях че ТО прави пре-ордел за Мейзу М3 ноут, който щял да бъде с интернационална версия. Може би това е резервен вариант, за него нещо може ли да споделите.
Благодаря Ви предварително.

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Изборът е строго личен. В момента съм с Mi4, преди време имах G3. Единствената разлика е в размерите. Аз лично обичам размер тип "компактно задоволяващ" и за мен 5 инча беше по-удачния вариант. Mi Note май има dual tone flash, но каква ще е разликата, нямам представа. Мисля, че за размер Mi Note е по-добро, защото разполагаш с повече площ за работа.
Цитирай
#3

С кое ми4, товa с 3 или 4 г? И според теб имa ли сериознa рaзликa между 2 и 3гб версия? Имa ли съществaнa рaзликa, зaслужaвaли си дa се вземе 2гб версия?

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#4

Няма съществена разлика, взимай MI4 без проблем. Лично аз съм доволен от него във всяко едно отношение. На пазара все още се предлагат и двата варианта, а изборът кой да се вземе от двата си е лично твой. Но който и да вземеш със сигурност ще върши работа.

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#5

Моето е бяло 3 GB RAM, но не мисля, че ще откриеш разликата в рамта в 1GB. 3 гигабайта са по-скоро застраховка за по-дълго ексолатиране на телефона, без да има проблеми.
Цитирай
#6

Дополовината си прав,обаче това дълго трябва да е 7-8 години,иначе за 2-3години нищо рамово не се променя.ако няма тжки игри 2 ще са си ок минимум 2-3г
Цитирай
#7

(2016-05-01, 21:44:44)sylver88 написа:   .....имa ли сериознa рaзликa между 2 и 3гб версия? Имa ли съществaнa рaзликa, зaслужaвaли си дa се вземе 2гб версия?
XIAOMI MI4: 3Gb (Ram) VS 2Gb (Ram). Ето и отговор на въпроса ти.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)