Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор м/у HTC Desire 626G vs. LG G2
#1

Здравейте колеги, спрял съм се на горе посочените два модела, и се чудя кой да избера..от една страна ми харесва ЛГ-то, от друга пък ХТЦ-то е и по-ново..та, дайте мнения.. Wink
Цитирай
Аксесоари
#2

G2 е по - добър вариант по много причини и най - вече батерия, екран, камера, цена

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Защо не вземеш едно G3. Вече се предлагат на доста примамливи цени.
Цитирай
#4

Те са несравними тези 2 модела.

Логично, че G2. Само като видиш, че HTC-то е с 1GB RAM и MediaTek ..

Иначе да попитам.. Нов или втора ръка ще го взимаш? По-конкретно: какъв ти е бюджетът?

Честно казано, ако разполагаш с около 300лв., бих ти предложил малко по-нови и по-мощни модели. Но G2 не е зле .. на хартия.
Цитирай
#5

Втора употреба ще е телефона, в момента ползвам HTC one mini m7, и съм доволен от мъника, но искам нещо по-мощно вече, че тоя му разказах играта(изключително здрав телефон, издържал е много удари и многократно падане на земята и връща със сила на тъча, и все още работи безотказно..Big Grin) та да се върнем в темата, не съм маняк с приложения и т.н...трябва ми телефон предимно за интернет, някоя друга снимка и разговори разбира се..Smile втора употреба ще е телефона, до 250лева, до тези пари Г2-ките са на по 2години ии абе старички, бая употребявани..а ХТЦ-то, е на няколко месеца, че и с гаранция и затова се чудя, като се има на предвид за какво ще се ползва Smile
Цитирай
#6

G2, разбира се. Стар флагман, но флагман. Перфектен екран, бърза работа, стабилна батерия и хубав интерфейс.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай
#7

Добре си се насочил към G2.

Ето ти и моите предложения:

- Galaxy Alpha - компактен, с метална рамка, Exynos процесор, AMOLED дисплей, доба камера, 32GB памет, сензор за пръстов отпечатък (не е много добър, но го има). Минусът на телефона е батерията, която е с малък заряд, но пък е сменяема.

И вече, ако можеш да дадеш малко повече пари - Xperia Z2 или Moto X2 - което мога да ти продам лично .. Big Grin

И все пак, с бюджет 250лв., аз със сигурност бих предпочел Galaxy Alpha пред G2. Лично мнение. В моите очи Галаксито си струва малко повече. Особено, заради AMOLED дисплея и паметта. Мотото ми е с AMOLED дисплей и вече съм на мнение, че всеки телефон трябва да е с такъв дисплей, хах.. Също така, Мотото е с метална рамка (като Алфата), която прави усещането на телефона супер стабилно. На пръв поглед можеш да я подцениш, но като хванеш телвфона е друго. Всеки ще ти каже същото.
Цитирай
#8

Ти ако някъде не предложиш твоя непродаваем телефон ще се притесня.
Без да се замисля бих отнесъл лг-то,доста стабилен апарат,просто си поръчваш и една батерия от алито и парфе
Цитирай
#9

Какъв ти е проблема с телефона ми? Предлагам го просто като алтернатива. Постовете ми са по-смислени от повечето други, тип: "Вземи го", " Отнеси го"..

И както виждаш, посочих Galaxy Alpha като най-удачния избор, а не Мотото.

Колко ви харесва да се заяждате .. Защо ли.
Цитирай
#10

Какво му е удачното на тая алфа освен това че е изработен от "премиум" материали(реално само металната рамка Big Grin)?

Сравнен с LG G2 няма място това.... телефонче....

Дисплей - G2 води в размер, резолюция, за амолед които прогарят и синеят/жълтеят и т.н. няма какво да се коментира. Ипс на G2 страда от жълти петна(не всички, но да се знае), няма добри ъгли на виждане сравнен с амолед и общо взето между двата телефона на G2 е по - добрия дисплей просто!
Батерия - G2 води категорично!
ОС - все тая еднакви са, като да не говорим че са свършили офиоциалните ъпдейти и на двата
G2 има двойно почукване за събуждане, има невероятно тънки рамки, по - добра камера, паметта е проблем и на алфа и на G2 щото нямат слот за карта и двата. Има 32GB G2 нали, не е само алфата с толкова. Да не забравяме и буламоча на самсунг наречен TW........

Изобщо как ще сравняваш флагман като G2 с Алфа който си е среден клас и реално освен в "премиум" материалите(рамката нали Wink) които нищо не значат с калъф е по зле отвсякъде?


По темата - HTC Desire 626G vs. LG G2 - избора изобщо не може да се каже че е труден - LG G2 е телефона Wink
Цитирай
#11

Прав си. Страхотен е. Отивам и аз да си купя един сега. Много ми помогна с пристрастното си мнение. Smile

Все едно аз да започна да изброявам плюсовете на моето Мото. Ще изпиша и аз 30 реда, нали? Но предлагам нещо различно.

И само да уточним, че "средният клас" Galaxy Alpha е над G3 по производителност, да не говорим за G2.

И като отвориш YouTube и видиш сравненията, ще видиш, че Alpha се сравнява с телефони точно като G3, S5, A5 2016, Z3, Phone 6. Телефони, с които G2 няма шанс да бъде сравнен. Същият Galaxy Alpha, който за теб е "среден клас". Като напишеш " G2 vs Alpha " в търсачката, знаеш ли какво ще ти излезе? Нищо.

Плюсовете на G2 се свеждат до батерията и резолюцията на дисплея. Забележи - резолюцията, а не качеството. Който дисплей прочие е един от най-дефектните заедно с този на IPhone 5 в историята. И тези неща ги казват и показват хората. Не си ги измислям аз.

И все пак, всички сме на едно мнение, че няма място за сравнение между HTC-то и G2. Ако в крайна сметка изборът на момчето се свежда до тези два модела, споровете ни са безсмислени.

Но забележете само от какво се палите и показвате пристрастия.. Аз в първия ми пост просто изтъкнаха Алфата като проста алтернатива, която лично предпочитам и заявих, че за този бюджет G2 е правилен избор. А потребителят с G2 взе, че се засегна на тема "моят телефон".
Цитирай
#12

Samsung не искам Smile
Цитирай
#13

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  Прав си. Страхотен е. Отивам и аз да си купя един сега. Много ми помогна с пристрастното си мнение. Smile

Да ти кажа няма да сгрешиш, радвам се че си осмислил колко съм прав Wink

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  Все едно аз да започна да изброявам плюсовете на моето Мото. Ще изпиша и аз 30 реда, нали? Но предлагам нещо различно.

Ако виждаш само плюсовете може да прочетеш пак мнението ми.

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  И само да уточним, че "средният клас" Galaxy Alpha е над G3 по производителност, да не говорим за G2.

Това пък как го реши? Снапдрагон 801 е еквивалентен на ексиноса в Алфа. Колко по бърз да е от 800? И това можеш евентуално на бенчмарк да го видиш. Само там.

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  И като отвориш YouTube и видиш сравненията, ще видиш, че Alpha се сравнява с телефони точно като G3, S5, A5 2016, Z3, Phone 6. Телефони, с които G2 няма шанс да бъде сравнен. Същият Galaxy Alpha, който за теб е "среден клас". Като напишеш " G2 vs Alpha " в търсачката, знаеш ли какво ще ти излезе? Нищо.

G2 има сравнение със Samsung Galaxy S7 в тубата и се представя доооста добре така че замисли се в този случай другите които изброи колко изостават от него(уточнявам - изостават от G2) Big Grin

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  Плюсовете на G2 се свеждат до батерията и резолюцията на дисплея. Забележи - резолюцията, а не качеството. Който дисплей прочие е един от най-дефектните заедно с този на IPhone 5 в историята. И тези неща ги казват и показват хората. Не си ги измислям аз.

Аз съм го сравнявал лично със S4 и със S6 така че мислиш ли че съм излъгал? Или си хваля моето си? Амолед е добър, може би са бъдещето, но да кажеш че са нещо върхъ не трябва да имат недостатъци. А те имат. Имат и дефекти така че не ме карай да ти ги търся. А за G2 имам две бройки които НЕ страдат от жълтото петно. Това пак ли е лъжа или пристрастно мнение?

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  И все пак, всички сме на едно мнение, че няма място за сравнение между HTC-то и G2. Ако в крайна сметка изборът на момчето се свежда до тези два модела, споровете ни са безсмислени.

Много правилно.

(2016-05-03, 14:57:03)Optimism написа:  Но забележете само от какво се палите и показвате пристрастия.. Аз в първия ми пост просто изтъкнаха Алфата като проста алтернатива, която лично предпочитам и заявих, че за този бюджет G2 е правилен избор. А потребителят с G2 взе, че се засегна на тема "моят телефон".

Стига с тия пристрастия. Избора е между два телефона. Алфата няма място тук. Защото не е по - добър. A за засягането - беше от лекото ти пристрастно изтъкване на алфата който с нищо както казах вече не е по - добър от тая G2-ка.


(2016-05-03, 15:35:13)mAccessories написа:  Samsung не искам Smile

След като не искаш Самсунг взимай някоя G2 32GB ако имаш възможност и нужда от място и си свиркай Smile
Цитирай
#14

Нямам пристрастия, особено пък към Самсунг. Няма как да имам пристрастия, като съм сменил 6 модела на 5 различни марки. И сега ще кажете, че се хваля колко телефона съм сменил, нали. Big Grin

Ако трябва да съм честен, харесвам отделни неща в телефоните. Айфоните, които ползвах ми харесаха заради супер гладката работа като цяло. HTC ми хареса заради страхотния оптимизиран UI върху Андроид и естестевно - BoomSound. Мотото е съвкупност от всичко по малко, плюс Moto функциите му, които предполагам знаете и няма нужда да преразказвам.

Мисля, че се разяснихме горе-долу, хах.

И така. Мисля, че изборът от заглавието на темата е ясен. G2.

Ще го взимаш ли или обмисляш други варианти?
Цитирай
#15

Ако предложиш нещо по - добро за по - малко пари, като айфон 4 например... Може и да се замисли човека.
Аз си казах мнението по - горе и продължавам да твърдя, че за тези пари, G2 е по - добрият вариант.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

Тук няма какво да се коментира в избора на автора на темата,дори не знам как може да се сравняват 2-та апарата(HTC и LG-то).LG G2 е абсолютния избор,макар и вече стар флагман.Това HTC е просто една плюмка в портфолиото на компанията,колкото да има избор..Вземи си G2-ката и си свиркай,само да не ядеш дедовия със жълтите петна.Страшно болна тема им е,тук няма как да се скрие за този дефект,след като цял свят писна от жълти петна по дисплеите.Всъщност..за 250 лв. толкова,както се казва. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#17

Благодаря на отговорилите, понеже си намерих и 2-та за перфектни цени и ми харесаха на пръв поглед, ги взех и 2-та хаха..сега ще ги разцъкам и който ми допадне повече, ще си оставя Smile
Цитирай
#18

И ти ли направи като мен.. Бях си поръчал 2 Айфона 5S. Разгледах и двата едновременно и избрах единия - с пълен комплект, по-евтин и с по-точни цветове на дисплея. Нямам представа защо дисплея на единия беше топъл, а на другия студен..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)