Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone 6 или Galaxy S6 edge?
#1
Star 

Здравейте колеги,

До сега съм имал iPhone 5 -> Galaxy S5 -> iPhone 5s
Накратко, счупих си телефона (изплъзна ми се от ръцете и падна по дисплей и се разложи яко на парчета). Та, не ми се занимава да го ремонтирам, защото не си заслужава, но ми вършеше страхотна работа! 
Спрял съм се на Galaxy S6 или S6 Edge или iPhone 6... Чудя се кой да взема. Към Айфона ме дърпа това, че си държи на цената и операционната му система iOS някак си е по чиста и бърза, а Galaxy-тата много бързо им пада цената, друго е, че знам, че Galaxy-то S6 или S6 Edge (няма значение кой е) е по-добър по характеристика от iPhone-а и му държи повече батерията, мисля че и снима по хубаво и общо взето не знам какво да правя.. 
Телефона предимно ще се ползва за: Хубави снимки, Facebook, YouTube и сърфиране в интернет. Игри не играя! :Smile
Помогнете.
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 за iphone-a

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#3

Всичко що е различно от самсунг е по-добро, без значение какво е то /лично мнение/. Разлика м/у галакси 5 и 6 е почти никаква, така че и аз съм за iPhon-a щом дилемата е такава.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Iphone ти си свикнал все пак с тях, а самсунга с този умрял тъчуиз за нищо не става така че взимай Iphone колкото и скапани да са и 2те марки Iphone е по-добрият вариант за тебе

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#5

Точно пък батерията на S6 / S6 Edge е под всякаква критика. Това се знае откакто е излязъл моделът още. Така че, да не се излъжеш да го вземеш заради "по-добра батерия".

Не знам какъв ти е бюджетът. Хубаво е да го посочиш.
Айфонът е за предпочитане и ти много добре си доловил плюсовете му, един от който е, че си държи цената. В OLX ги има за 600-700лв. Аз случайно ги разгледах преди няколко часа просто. Дори ги добавих в " наблюдавани", че не изключвам като вариант и аз да си взема такъв.

А иначе, ако можеш да дадеш 700лв., ти препоръчвам IPhone 6 Plus, който:

- има OIS, иначе казано - стабилизация на картината при снимане, което е голям плюс.

- Чувствително по-добра батерия

- по-добра резолюция, на която снимките ти ще изглеждат още по-добре

Плюсът на IPhone 6 пред големия е, че е компактен.

А ако искаш Андроид. За 700лв. (ако разполагаш с такива пари) в OLX има Nexus 6P.
Цитирай
#6

Аз бих взел айфона. В конкретния случай не виждам плюсове на самсунга пред айфона.
Ако можеш да се напънеш за айфон плюс ще е много по-добре. Ако не те притеснява големината, ще спечелиш батерия и OIS. Резолюцията няма никакво значение, лично мнение.

Choosing...
Цитирай
#7

IPhone с две ръце няма смисъл да се занимаваш със сами...личен опит с два от "флагманите" им ядох го и двата пъти никога повече пълен тъшак

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#8

iPhone 6 Plus не е ли много голям? Сравних го с обикновения iPhone 6 и мисля, че 5.5" е доста по-голямо от 4.7". Забелязах и батерията на Plus-a - ДА, наистина е бетон (2915mAh vs 1810mAh), но ме притеснява големината... Да не стане така да го нося в чантичка или да стои в жабката в колата. За сега да отпишем Galaxy S6, какво ще кажете за S6 Edge? В сравнение с S6 - гледам няма огромни разлики, само извития дисплей и батерията мисля.
Цитирай
#9

Няма какво да продължаваме да сравняваме. Хаха .. Разбирам те, че Edge ти харесва заради дизайна. На мен също. Но просто не е надежден. Ужасна батерия плюс ужаснен RAM management. Което ще рече - постоянно зареждане и лоша работа с отваряне на приложенията, най-просто казано.

А за големината съм съгласен. Но това си е въпрос на личен избор. Просто отиди някъде, където предлагат и двата модела, хвани ги .. и реши как е.

Както казах по-горе, в този клас си струва да вземеш само Nexus 6P, ако не Айфона.

И имай предвид, че ако вземеш малкия Айфон, историята с батерията ще е същата като с S6. То и на 6 Plus батерията му не е топ, но ако държиш толкова на това, има едни телефони Sony, Lenovo.. хаха.

На твое място аз бих си взел Nexus 6P почти без да се замисля.

Простичко е:

S6 < IPhone 6 < Nexus 6P
Цитирай
#10

Батерията на с6 едж е 50 мах по-голяма от обикновения с6, реално разлика няма. Двата телефона са абсолютно идентични, ако изключим огънатия дисплей.
Айфона е доста голям с доста големи рамки, това не е тайна. За това казах - ако размера не те притеснявя.
Ако си от хората, които всичко над 5 инча носят в чантичка, тогава се насочи към малкия.

@Optimism - батерията е повече от "ток" на 6 плюса, от личен опит. Ден го прави, с доста сериозна употреба, без проблем. Говорим за 4+ часа екран.

Choosing...
Цитирай
#11

Ако стария iPhone 5S ти е харесвал, защо не вземеш iPhone SE. Камерата е уникална, компактен е, батерията е по-голяма от на 5S. Според мен ще ти пасне идеално.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#12

И аз съм фен на 5S, но 4' си е смешно. Недейте.. хаха.

С риск да досадя .. държа на Nexus 6P. В краен случай - Айфона.

Аз сега също се оглеждам за Nexus. В моя случай - 5X.
Цитирай
#13

И аз съм за Iphone 6 Plus. От личен опит ще ти кажа, че държи повече от тази на Xperia телефоните, които са си на върха по принцип. IOS е прекрасна платформа, супер оптимизиряна. На 6 Plus камерата е бетон. Да те предопредя само, че размерът на 6 Plus повече бие на 5,7 инча, че нагоре, заради големите рамки. Но свикнеш ли с този размер, връщане надолу няма да има.
Цитирай
#14

Отказвам се напълно тогава от Galaxy-то! Да, страшно красив е Edge, но щом има такива проблеми с батерията, ясна ми е работата. Досетих се за моя Galaxy S5 - много ядове брах със него, то не бяха лагове, камерата error-и ми даваше, пък телефона нямаше и 6 месеца и си купих новия iPhone 5S... С излизането на S6 си казах това ще е нещо по-добро и ще е следващия ми телефон, но явно си е същия като S5... Ще взема iPhone окончателно, но дали ще е 6 или 6 Plus - не знам!
Цитирай
#15

Определено Айфона . Не знам кой казва , че едж-а държи повече откъм батерия , но са пълни глупости - от опит го казвам. Пробвал съм и къстън ромове на моя едж и пак айфона (става въпрос за Айфон 6) е с 1 идея по-добре откъм батерия. Направих точно тази размяна - Галакси с6 едж за айфон 6 и от тогава неща да чувам за самсунг.А ако наистина успееш да вземеш по-големия айфон грешка няма да имаш !!!

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#16

Един път всички да стигнем до еднакъв извод..

Само отиди някъде да погледнеш 6/6 Plus и прецени дали можеш да свикнеш с големия, защото плюсовете му си струват според мен

Между другото колко GB ще ти стигнат? На някои хора 16 са им малко. На мен обикновено ми стигат, например.

За жалост, Айфон с повече памет винаги е значително по-скъп. Особено пък в случая, като няма 32GB, а направо 64.

Знае ли човек. Дебни в OLX .. често излизат добри оферти.
Цитирай
#17

Iphone +1

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

iPhone по-малко от 64GB не си заслужава, като ще се дават пари да е поне за нещо смислено. Нещо което аз забелязвам е, че приложенията за iOS са доста по-големи като обем в сравнение с еквивалентните за Андроид. 16GB свършват бързо и почваш с компромисите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#19

Имаш право. Да си прецени сам дали го устройват 16 GB. А IPhone 6 Plus, 64GB е доста скъп вече.. поне 800лв.

Сега погледнах в OLX, има един за 750лв. Другите са нагоре.
Цитирай
#20

Не превръщайте поредната тема в ИОС слущу андроид. Автора никъде не говори за дисково пространство или цени. Явно си е направил сметката, не отклонявайте темата в друга посока!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

16GB на мен са ми предостатъчно. Както казах игри няма да играя, трябва ми телефона да ми върши работа! 5S-а ми беше 64GB, но едвам го напълних с 10GB и ме е яд не само, че ми вършеше добра работа, но и за паметта, като знам колко пари съм дал за него, но няма значение...
Ще ходя да видя в някой магазин да ги сравня, ако ми пасне 6 Plus-а на ръката (защото моите ръце не са много малки) без да се замислям - него ще взема, но ако ли не - iPhone 6 ! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)