Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy j5, huawei p8 lite или lg g flex 2
#1

Камерата не ми е приоритет, а телефона да издържи поне 2 години ползване без да започне да умира a.k.a. да лагва като за световно.
Дизайна на huawei p8 lite ми харесва повече и има по-хубави параметри, но пък много хора ми казват, че samsung имат по-стабилен софтуер? Не знам какво да правя Big Grin
Ще се ползва за интернет, може би и игри, музика и т.н.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако Самсунгът е 16 GB, аз съм за него.

Играл съм си с P8 Lite и лагва и без да го ползваш 2 години. Съвсем скоро гледах видео-сравнение между двата модела и J5 го отвя тотално. Много по-бърз е. Новите модели на Самсунг са с тенденция към подобрение. Давам му предимство също за процесора от Qualcomm, плюс батерията и AMOLED дисплея.

Ако искаш можеш да посочиш бюджет и да ти предложим нещо друго, ако не си решил категорично да вземеш един от тези двата.

Но ако изборът е между тях, 100% J5. P8 Lite има единствено по-добър дизайн.
Цитирай
#3

Ами за LG G FLEX 2 какво мислиш?
Цитирай
#4

Взимай LG G flex 2. Телефона е с доста силен хардуер и не мисля, че ще има лаг. А цената му е уникална. Единствено което може да се отчете като минус е големината му.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#5

Е, какво да мисля.. Тези 3 модела не са от един клас. Очевидно G Flex 2.

Но държа да си кажеш бюджета, за да ни стане ясно какво можеш да си позволиш и съответно какво можем да ти предложим.
Цитирай
#6

G FLEX 2 за мен е най-добрият вариант, самсунг с този тъчуиз няма да ти искара и година едно фр е с него от 6 месеца и вече е полудял през ден му връща фабричните, p8 lite също е ок като вариант, но флекса ги бие от всякъде.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#7

(2016-05-04, 20:49:16)Gosho223 написа:  G FLEX 2 за мен е най-добрият вариант, самсунг с този тъчуиз няма да ти искара и година едно фр е с него от 6 месеца и вече е полудял през ден му връща фабричните, p8 lite също е ок като вариант, но флекса ги бие от всякъде.
Да, но повечето от потребителите на флекса се оплакват от прегряване и лаг.... Това ме отказа напълно от него и се реших на j5 или a3 2016
Цитирай
#8

Щом не искаш лаг,някое нексусче ще ти свърши добра работа Wink

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#9

(2016-05-04, 20:50:43)alexthetormentor написа:  Да, но повечето от потребителите на флекса се оплакват от прегряване и лаг.... Това ме отказа напълно от него и се реших на j5 или a3 2016

Не прави тази грешка нищо добро не ти вещае тъчуиз. Самсунг са най-голямата фирма на пазара за телефони, а един наложен интерфейс не могат да оправят та лагва на говедо ще си биеш главата, че загрява G flex 2 загрява, но няма телефон който да не загрява. Както каза колегата над мен Nexus си вземи и не го мисли всичко идва от гоогле няма наложени глупости и няма какво да ти бави тела

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#10

Какво му предлагате телефони, като не е дал бюджет, хаха..

Сега като добави A3 2016, нещата стават различни.

Нямам опит с G Flex 2, не мога да кажа дали грее много.

Аз харесвам "A" моделите на Самсунг, мисля че няма да сбъркаш и с A3.

Кажи си бюджета.
Цитирай
#11

Осъзнавате ли, че сравнявате флагман с нисък клас телефони?
Не знам колко трябва да си объркан за да се чудиш.
Единствено малоумния маркетинг на LG дава възможност на ниска цена да се купи страхотен телефон. Тъпо е да не се възползвате.
G FLEX 2 загрявал повече от другите недоразумения. Ми да, загрява, процесорът му е само 4 пъти по - мощен от на останалите конкуренти. За лаг съм се наслушал. Не знам кое точно и как точно му лагва, но съм склонен да заявя, че лагва далеч по - малко от другите два.
Камерата на флекс обсъждахте ли я?
И тя сигурно е по - зле от тези на другите 2.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Flagman или не, пак пече прекалено много и когато пече, процесора сваля честотата на процесора, стига до 75 градуса и ще върви като другите два.
Много дефектен процесор и нестабилен софтуер.
Цитирай
#13

Камерата не е приоритет на потребителя. А според мен A3 2016 е с по-добра камера.

G Flex 2 е добър избор за цената си, но сам по себе си е изключително не оптимизиран модел, в който се среща лаг в менюто. Мощният процесор е съсипан от лош софтуер. В OLX виждам модела на цена от 400лв., цена която веднага ме насочва към Xperia Z3 и дори Nexus 6 и LG G4, където Flex 2 вече няма абсолютно никакъв шанс.
Цитирай
#14

Offtopic
Ще препоръчам на автора на темата, да не обръща внимание на изказаните от Optimism постове - не струват нищо (сигурен съм, че би дал некадърно мнение и в тема озаглавена "Доказана ли е теоремата на Риман?")
----------
От изброените телефони - G Flex е избор, който ще ти достави всичко - мощен хардуер, прекрасен екран за сърфиране, игри и всичко останало. Да не говорим за дизайна... Няма база за сравнение с останалите, изброени тук телефони. Както каза jorrdan - наистина трябва да си объркан/сбъркан за да се чудиш...
Цитирай
#15

Значи да взимам flex-а, така ли?
Цитирай
#16

(2016-05-05, 10:00:29)alexthetormentor написа:  Flagman или не, пак пече прекалено много и когато пече, процесора сваля честотата на процесора, стига до 75 градуса и ще върви като другите два.
Много дефектен процесор и нестабилен софтуер.
Процесорът грее само при натоварване, което за другите телефони от темата е немислимо да достигнат.
Едно е да четеш експертни мнения и да не схващаш за какво става въпрос, друго е да ръсиш мозък.
Не мога да повярвам какви неумности ми се случва да чета.
Всеки процесор загрява и намалява честотите. Ма като намали от 1,2 на 800 е друго, нали?

(2016-05-05, 10:56:17)Optimism написа:  Камерата не е приоритет на потребителя. А според мен A3 2016 е с по-добра камера.

G Flex 2 е добър избор за цената си, но сам по себе си е изключително не оптимизиран модел, в който се среща лаг в менюто. Мощният процесор е съсипан от лош софтуер. В OLX виждам модела на цена от 400лв., цена която веднага ме насочва към Xperia Z3 и дори Nexus 6 и LG G4, където Flex 2 вече няма абсолютно никакъв шанс.
Никога не си хващал такъв телефон, нали? Искам да купя Nexus 6 и LG G4 за 400 лева Само да отговарят на окомплектовката и състоянието на G Flex 2 за тези пари.

За хиляден път те моля, мисли, като пишеш!
Заблуждаваш хората и създаваш недоразумения.


Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#17

Окей, взимам LG-то, благодаря ви много

Може да заключвате темата.
Цитирай
#18

Хайде, сега пък окомплектовката на Flex 2 стана плюс. Виж до какви жалки доводи стигна. Не е истина какви коне с капаци сте. Поинтересувайте се малко и тогава пишете кое си струва. Изгледал съм толкова материал на толкова водещи специалисти и това е причината да дам мнение.

Ако трябва ще го напиша 10 пъти: Който вземе G Flex 2 пред LG G4, Nexus 6 и дори Z3, не разбира от смартфони. (Точка!)

Късмет на момчето! Наистина. И не казвам, че това ще е лош избор. Винаги ме разбирате така, както на вас ви изнася. Просто казвам, че има по-добри варианти и трябва да си много заблуден, за да не го виждаш.

И обявите са факт и можете да ги видите сами! G4 и Nexus 6 за по 430лв., в перфектно състояние. А вашите мнения са утопични, за разлика от тях.
Цитирай
#19

Приятел, защо заблуждаваш хората, след като си некомпетентен..? Само като написа, че "мислиш" че Galaxy A3 имал по-хубава камера от Flex-а ми стана ясно..
Цитирай
#20

Оптимист всичко е въпрос на компромиси ... Та значи ли това, че ако избера чисто нов G Flex 2 с 2 години гаранция, запечатана кутия и пълна окомплектовка пред Нексус 6 внос от Англия със съмнителен произход без гаранция не разбирам от смартфони?
Игнорирайки камерата с какво Г4 е по добър?
Цитирай
#21

Offtopic
Аз смятам, че мнения като тези на Optimism, трябва да се разглеждат внимателно от медераторите в този раздел и да се взема отношение към тях, защото той буквално подвежда хората, които наистина се опитват да се ориентират в джунглата от предлагани смартфони на пазара. Само му вижте мненията и темите, които е отворил за последните 2 години... В много от тях си противоречи в рамките на един ден, като дава две напълно противоположни заключения в две съседни теми! Къде е идеята на слогъна на този форум при неговите изказвания?!
Цитирай
#22

Смешни доводи 2.0.. Като казвам, че разбирам - разбирам. Няма какво да доказвам.

С какво G4 е по-добър от Flex 2. Шегуваш се, нали.

И защо да си купиш запечатан телефон, а не втора ръка. Ами нали това е идеята на телефона "втора ръка" - макар да е ползван и "със съмнителен произход", да е по-добър от новия.

Само като някой напише: " Защо да си купя ползван телефон, вместо запечатан" ми става ясно колко разбира. Сигурен съм, че не сте изгледали толкова материал колкото мен. И не се хваля с това. Просто ми е интересно и го правя. Както виждате пиша свободно, критикувам и изтъквам всички марки и имам за цел просто да кажа фактите.

Мога да призная за истина твърдението, че телефонът е добре да има гаранция. Но не винаги това е плюс. Знаете ли какво стана като отидох в Мтел с IPhone 5C с жълти петна по дисплея и с гаранция в ръце,  от друг човек. Отпратиха ме. Върнах му телефона с гаранцията, той отиде и си го смени.

Запечатаният IPhone 5 сдобива ли се с жълти линии по дисплея? Сдобива се.

Запечатаният LG G2 сдобива ли се с жълт дисплей? Да.

На запечатаният G3 пука ли му се рамката при микрофона? Да.

Случайно или не, LG често изпъкват с някой гаф. И това е факт, не ги изброявам целенасочено. Просто примерите с LG са най-ясни.
Цитирай
#23

Оптимист много искам някой ден да си купиш телефонче "със съмнителен" произход и да се случи издирвано, та аз да дойда при теб да ти го взема срещу протоколче ...ще ми достави удоволствие, честно понеже ги пишеш ей така ... Ти си се оправяй с този който ти го е продал после ... даже и жалбата ще ти приема ... Тогава друго ще пишеш. Ама това е защото не си се парил още ...
Пишеш ми че гаранцията не е плюс ... ама тя не е на твое име нали? Е за това ти пиша аз ... ако си беше купил айфона нов с гаранция на твое име в запечатана кутия дали в м-тел щяха да те отпратят?
И да понеже телефоните имат проблеми, къде с жълти петна, къде с друго без значение дали са LG или не, е добре да имаш тази гаранция на твое име ... Нещо което се опитваш да ме убедиш, че е супер кофти нещо въпреки, че са те изгонили ... хайде отпратили от мтел ...
И не, не се шегувам, предвид факта, че ти пиша от Г4 и съм си играл доста и с флекса ... не разчитам много на изгледан материал, 'щот бате ми е казвал, че тоз' салам много вкусен, той е гледал как го ядат ...
Пък колко разбираш от телефони ... мненията ти и темите говорят ясно ... Можеш да погледнеш моите мнения и теми, тези на @cinizam и @jorrddan също ги погледни ... ще видиш, че мирогледа ни не е HTC Desire 820 и Iphone 5S ... Докато ги преглеждаш даже може да понаучиш нещо, така, че чети ...
Цитирай
#24

Флекса е много подценен.Чипсета е все пак снапдрагон 810,по-мощен дори от 808 на Г4.Камерата снима 4к и доколкото знам е супер.Цената е уникална за такъв страхотен телефон,само дето липсват ромове и софтуера не е особено добър,но след като го ъпдейтнат до 6.0 сигурно ще се пооправи.Аз мисля да си го взема скоро,вече продадох старите бракми и ми остана само една нокиа и един стар айпод Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#25

Не разчитайте на материал. Ама защо ще разчиташ, ти си знаеш всичко. Умен, начетен.

Чудя се какви са тия Android Authority, Phone Arena, MKBHD, LaptopMedia, Speed comparison, RAM management comparison, Review, 2nd opinion, after the buzz. Зарежи ги. Вие си знаете всичко

Човек разбира и може да сравнява, като чете и се интересува, и съответно знае. А не като отваря анонимни теми. Не се притеснявай, ако не знаеш "какво" са изброените неща на английски. Ти знаеш достатъчно.

Флекса не е подценен, ами си е точно на мястото. С добър хардуер и лоша оптимизация - толкова.

Поне си успял да си избереш сполучлив модел на LG. Може би греша. Разбираш. Извинявай. Но на другите пробутваш неуспешни модели.

И мирогледът ми е много отвъд изброените от теб модели. Дори косвено съм успял да се информирам и да добия представа за нещата.

А това, че Flex 2 е с мощен процесор е факт, но не го използва както трябва. Искаш ли да ти кажа какво стана като излезе тогава новият S6 Edge? Случайно имах възможността да го пробвам. И ? IPhone 5S работеше по-добре от него. Къде отиват мощните процесори без оптимизация? В темите с оплаквания.

Знаеш ли кой е най-често срещаният модел на HTC напоследък и съм го установил с очите си? Desire 820. Защото си струва парите. И макар без много "коне" е оптимизиран перфектно.

И както виждаш, макар че тези два модела ми харесват, продължих да ги заменям с други и да се интересувам от останалите. И не се хваля с това. Дори напротив. Стана ми мания. Но пък това само доказва колко съм любопитен и колко знам. Това е мирогледът ми.

Някой да вземе да затвори тази тема. Очевидно се опитвам да ви разясня някои неща напразно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)