Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Zero или HTC Desire 530 ?
#1

Здравейте, досега не съм имала нито LG, нито HTC затова всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза, а ако някой може да каже нещо относно точно тези модели ще съм му още по-благодарна.  Sleepy
LG-то ме грабна с извитото стъкло на дисплея и това, че корпуса е предимно от метал, но пък батерията му е малко по-слаба от тази на HTC-to и не знам дали това няма да се яви като сериозен минус на телефона.
HTC-то пък ми хареса заради по-новия Андроид и сменяемата батерия.
Като цяло съм доста объркана, въпреки че телефона ще го използвам предимно за ръчкане в интернет и все пак както вече казах ще съм благодарна на всякакви препоръки и мнения.
Цитирай
Аксесоари
#2

LG Zero е точно като за момиче. Също така, както сама каза е метален. Има малко по-добър процесор и камера със значително по-висока резолюция.

Аз харесвам HTC. Предишният ми телефон беше Desire 820 и останах много доволен. Определено няма да сбъркаш и с него. Той има един голям плюс, ако това ти е важно - звукът. Има отлични предни колонки.

А като оставим тези два модела настрана, може да си кажеш бюджета и от къде ще го купуваш, пък може да ти предложим и нещо още по-добро.
Цитирай
#3

По принцип разглеждах телефоните до 300 лв. и се спрях на тези, въпреки че HTC-то е някъде към 360 лв, но пък много ми хареса.  Big Grin Та да речем, че търся нещо до 300-350 лв. и мисля да си го поръчам от някой сайт.
Цитирай
#4

Привет,

От мен 1 глас за LG Zero. Миналата седмица взех такова на майка ми и до момента е зареждан само 2 пъти. Да си призная на живо апаратчето изглежда доста по-добре и доста по-симпатично. Прави впечатление, че е доста пъргаво, не забелязвам лаг, дисплея е приличен, пикселите не се виждат. Ако не се лъжа аналогичният модел за Корея вече е получил или съвсем скоро ще получи Marshmallow.

Плюсове:

-        Knock On & Knock Code
-        LED индикация за пропуснати разговори, съобщения и т.н.
-        Слот за карта памет

Минуси:

-        Несменяема батерия

Сега, точно в сравнение с HTC Desire 530, Zero-то е за предпочитане, а причината е използвания чипсет. HTC Desire 530 разполага с бюджетния чипсет Snapdragon 210, който ползва по-старите процесорни ядра Cortex-A7.

LG Zero работи с по-висок клас чипсет - Snapdragon 410, процесорните ядра, в който са Cortex-A53 – по-нови и доста по-икономични.

От тази гледна точка разликата между двата апарата не е малка и би се отразила най-малко в продължителността на живота на батерията. Това се сещам към момента, надявам се да съм бил полезен.

Поздрави

Poco F1

Цитирай
#5

Определено се насочи към LG Zero,телефона е уникален сам по себе си.Навсякъде в нета пише,че батерията за капацитета си изкарвала доста добре т.е цял ден на ръчкане.Разцъквал съм го и наистина работи отлично.Изобщо не можеш да кажеш,че е телефон от 300 лв.Изработката му е страхотна,задната камера му куца,но за тия пари толкова.Като цяло апарата е много добър.Ще получи(дори е получил на места)Android Marshmallow,което е страхотно за бюджетен телефон.Дисплея е ярък и със приятни цветове.Препоръчвам ти го,особено ако намериш GOLD версията,на живо изглежда страхотно.Доста по-скъпи апарати не могат да се сравняват с изработката му,факт!Предната камера също е по-добра при ZERO.Това HTC използва прекалено слаб чипсет,след 1 месец ще ревеш как се забавя при отваряне на приложения,особено фейсбуци и т.н.
Поздрави и успех!!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

За 350лв. можеш да си вземеш много по-добър модел.

Помисли си. Ако си "ок" да си вземеш телефон от OLX, ще ти предложа много добри модели. Има много обяви за Xperia Z3 Compact на тази цена, с гаранция.
Цитирай
#7

Предпочитам да си взема нов телефон дори и да е с малко по-слаби характеристики. Някак си съм скептично настроена към телефоните "втора ръка".
Цитирай
#8

Тогава взимай Zero. Но, ако започне да лагва бързо, не се чуди. Big Grin Не се опитвам да те разколебая. Просто ти казвам истината. Дори в първия ми пост казах, че мисля, че LG е подходящ за теб.  И е така. Но ще направиш компромис по отношение бързината и качеството. Все тая .. не изглежда лошо телефончето.
Цитирай
#9

А ако не започне да лагва, колегата над мен ще си изяде Моторолата...
Взимай LG - то и да си го ползваш със здраве!

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Аз също разглеждах LG Zero за жената, но не знам защо, тя си хареса повече LG K10. С едни и същи чипове са и рам им е по 1.5 GB. Вече месец ползва К10 и нито лагва, нито има някакви оплаквания. Живота на батерията е идеален, а да не говоря, че спи като умрял. Ако се ползва само за разговори, но е включен WIFI и GPS, 7-10 дена стенбай не са му проблем, в зависимост от това по колко мин. се говори на ден.
Отделно, че мой приятел купи на децата си 2 бр. LG Magna, които са само с 1 гб. рам и при тях също няма лаг вече към 6-7 месеца.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Какъв лаг търсите в днешните телефони ... с малки изключения дори и нонейм китайците вече работят доволно ...
К10 има по голямо екранче и батерия при незначителна разлика в размера ... освен това е и по лек. Бих го предпочел пред нулата ...
@petsa А53 не са по икономични от А7 а даже обратното. Около 2 и повече пъти повече ватове искат за да работят ... НО в зависимост от параметъра по който ги сравняваш са до 18 пъти по бързи ... от там за единица свършена работа са по икономични ...
Цитирай
#12

Явно ползвате само фейсбук и калкулатор на телефоните. Сега разбирам.

Изглежда само аз съм power user, multitasking: Chrome с 18 стрсници-Facebook-Messenger-Instagram-YouTube-Translate-OLX-Игра, понякога.

И спрете да приемате постовете ми като един вид offensive. Просто си пишем. Не искам нищо да доказвам. Пиша факти. Аз определено товаря телефоните много. Причината си е в мен.

И да поясня: отново не съм отхвърлил Zero. В първия ми пост го посочих като подходящ. Аз просто давам по-добра алтернатива. Дали потребителят ще я вземе предвид си е личен избор. С две думи казах: Zero става, но просто Z3 е доста над него.

А относно лага нещата са много субективни. Аз съм сигурен, че всеки телефон може да лагне, в зависимост от ползването. И обратното.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)