Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Паднал/откраднат S7 edge
#1

Колеги моля за помощ. Тази нощ телефона ми е паднал в таксито докато съм се прибирал, 10-15мин по-късно телефона вече беше изключен.....
Има ли някакъв начин да проверя къде за последно е бил включен или нещо....всякаква помощ би ми била от полза.
Много съм ядосан както на себе си така и на бакшиша защото най-вероятно той го е откраднал....опитам се да го Locate-na през https://findmymobile.samsung.com/?p=lock но без успех....

 Ще направя всичко възможно този телефон да не бъде използван вече...ще пусна жалби, ще ходя до самсунг, КАКВОТО СЕ НАЛАГА.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисията невъзможна...за жалост...след full wipe/factory reset..flash firmware..change IMEI..шанс нулев..  Sad

SGN| SGS8 <G950FXXU4ZSB9> 9.0 PIE
Цитирай
#3

Веднага отиваш в полицията с кутията и документите и пускаш жалба. Ако не му сменят IMEI имаш шанс да го намерят.
Спомням си случай с мен. След пиянски запой на прибиране телефона ми пада в таксито. Усещам се на входа че го няма. Почвам да звъня по номерата на такситата защото не знаех фирмено ли беше или частник. След 20 минути на телефона на жената от който звънях ми звънна жена от една от компаниите и каза че телефона е намерен и ще ми го донесат. Тогава дойде същото такси. Момчето турче каза че го намерил изключен (паднала батерия) на седалката и се обадил на баща си работещ в компания пак таксиметраждия че намерил телефон. И така диспечърката като питала по станцията дали някой е намирал Sony Ericsson xperia X10i той казал че е в таксито на синът му. Има съвместни хора. Донесе ми го момчето и изкара заслужено 50 лв награда. Телефона тогава беше последен модел.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

След смяна на IMEI, бършеш сълзи и преглъщаш...
Случва се колега, здраве да има!
Цитирай
#5

Как здраве да има, все едно да хвърлиш 1300 1400 лв. в морето. Отивай в МВР по най-бързия начин.
Цитирай
#6

Ако някой се излъже да сложи картата си и не е сменил IMEI властите ще идат на вратата му.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Подава се сигнал в полицията с копие до прокуратурата (за да имат стимул разследващите полицаи). В него описваш номера на IMEI. Задължително акцентираш, че стойността на телефона е НАД минималната работна заплата-за да не те изпързалят и прекратят случая. До сега 2 телефона намираме по този начин. Единият, дори в София, а сме на морето.
Към сигнала прилагаш копия на всички документи доказващи собственост върху апарата, както и номера на IMEI.
Успех!

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
Цитирай
#8

Не говорете наизуст. IMEI-ът на Samsung флагманите поне от последните 5 години не може да се сменя, тъй като съдържанието на /efs (идва от Encrypted File System) е криптирано. Само Samsung, които знаят криптографския ключ, мога да правят промените там.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#9

Дай боже да си прав

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#10

(2016-05-05, 08:17:49)Forza84 написа:  Как здраве да има, все едно да хвърлиш 1300 1400 лв. в морето. Отивай в МВР по най-бързия начин.
Ако е сменен IMEI какво ще направи МВР?
И да по добре е здраве да има, защото тези 1400лв ако си здрав пак ще ги изкараш ...


(2016-05-05, 11:10:35)ivkos написа:  Не говорете наизуст. IMEI-ът на Samsung флагманите поне от последните 5 години не може да се сменя, тъй като съдържанието на /efs (идва от Encrypted File System) е криптирано. Само Samsung, които знаят криптографския ключ, мога да правят промените там.

На самсуняците им се сменя в домашни условия до С6 ... С7 още не съм се заигравал за това за него не твърдя, че може, но няма да се учудя ако и при него става. Хекс едитор и галакси тулбокс като за начало стигат ... и да efs партишъна не можеш да го пипаш, но бакъпа му можеш ... както и след това пипнат да го върнеш ...
Цитирай
#11

(2016-05-05, 12:24:56)bodonance написа:  На самсуняците им се сменя в домашни условия до С6 ... С7 още не съм се заигравал за това за него не твърдя, че може, но няма да се учудя ако и при него става. Хекс едитор и галакси тулбокс като за начало стигат ... и да efs партишъна не можеш да го пипаш, но бакъпа му можеш ... както и след това пипнат да го върнеш ...

Интересно. Доколкото съм чел, файлът с IMEI-а е криптографски подписан, има чексума и съответно след каквато и да е промяна по него, чупиш проверката на същите и телефонът използва друг, дефолтен IMEI. На същия криптографски принцип с подписване на файлове работи и проверката при флашване на фърмуер - ако някой от тях не е подписан или не минава проверката, защото чексумата не отговаря на съдържанието, телефонът вдига броячите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Има как да се подпише ... Намира се инфо в нета и образователни клипчета в тубата ... Чети ако ти е интересно.
Късмет и бързо намиране на телефончето желая ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#13

Да промениш имей номер при Самсунг е невъзможно. От доста време на сам няма такава възможност. Може би има шанс за се занули имей номера, но така устройството става неизползваемо, но съм срещал много малко такива устройства. Това все пак си е като мак адрес на компютара трябва да бъде защитен максимално.
Цитирай
#14

Все още ни вест ни кост.....надявам се да се намери.
На мой колега му намериха ябълката 9 месеца по-късно и му я върнаха от милицията...
Цитирай
#15

Да, всичко е възможно
, а милиция отдавна нямаме

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#16

Ненапразно касовите бележки са задължителни. Аз си вземам всичките, после изхвърлям...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)