Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Grand Duos I9082 калибриране батерия
#1

Здравейте, моля за малко помощ. Имам  Samsung Galaxy Grand Duos I9082 но от известно време имам проблем с батерията. Старата ми батерия я ползвах около 6-7 месеца и се разду. Купих си нова (менте) но се появиха следните проблеми след 5 месеца, като падне до 30% и започва главоломно да пада и за 2-3 мин. е на нула. Няколко пъти се случи толкова да се разреди, че на зарядно не подкарваше батерията да се зарежда, само светне, даде иконата с празна батерия и пак изгасне. Самата батерия я вдигах отделно и след това захапваше и зареждаше телефона. Онзи ден купих нова батерия тъй като мислих, че предишната която купих е била пълно менте и не съм случил с нея но уви, новата я изчаках да падне, заредих я веднъж до горе и при следващото падане и изгасване пак не я подкара да я зареди телефона. Интересното е , че с раздутата го няма този проблем или не съм уцелил момента да се случи. 
Чета от вчера за калибриране на батерията но за моя модел не можах да намеря как да го направя. Ако някой даде съвет ще съм много благодарен. 
П.С. Интересното е , че преди малко включих една от новите батерии които на зарядно не захапваха към USB то на компа и батерията като по чудо тръгна да се зарежда???
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е приложението което ти трябва за оптимална работа на батерията ти...аз съм с подсилена батерия на моя Samsung Galaxy Mega и батерията ми издържа 4 дни, при включено постоянно WiFi, GPS, Блуотут и куп други стартиращи приложения с телефона, като скайп, вайбър и т.н.
Версията на приложението е платена, това е последната версия и е кракната.
Батериите на смартфоните никога не се остават да паднат докато угасне телефона, максимума на разреждане трябва да е 15 % от индикацията...Тия батерии не са като на старите GSM-и и нямат памет и като се разредят до изгасване на телефона им се скъсяват циклите и живота.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)