Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] S7/S7 Edge, G5, iPhone 6/6s Plus или Note 5?
#1

Здравейте, в момента съм със S5, противно на много хора аз съм много доволен от телефона и не ми създава проблеми, както и да е. Приятелката ми края на Юни се преподписва и реших да се възползвам от нов телефон и този да го дам на баща ми/майка ми или да го продам. Ще взимам телефон които поне 3 години ще го ползвам и искам някой които няма да умре дотогава напълно. Накратко най-клоня към S7 Edge и 6s Plus, защото може би искам по-голям дисплей тъй като имам големи ръце и мога да си "позволя" по-голям. Никога не съм имал айфон и бих пробвал нещо различно от андроид, но заслужава ли си да преглътна липсата на водоустойчивост? Сд слота не ме интересува, а сменяемата батерия е все пак сменяема, но просто става в сервиз. Другото с което айфона печели е навременните ъпдейти, всички зняем за ъпдейтите на самсунг. Към ЛГ винаги съм бил скептичен, но пък бих пробвал G5. Note 5цата е краен вариант, защото няма как да се вземе с оператор. Някакви съвети? Отворен съм и към други предложения.


П.С. Игри играя, но не са от най-тежките и все пак държа телефона да издържа поне ден със средно-тежко използване. Както и държа на хубавя и бърза камера, че low light снимките на S5 са трагедия и направо блокира телефона.
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Аксесоари
#2

Не харесвам samsung и iphone, така че аз бих казъл G5 има и друг вариант за тебе, но при едно условие ако ти се чака до края на месеца и това е HTC 10 във вивата казаха края на тоя месец, че ще го получат. Той е по-добър и по-бърз от G5 и edge.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#3

В какво е по-бърз, че не разбрах?! И аз го харесвам, ама като се запишат разни такива ... Bu

Pixel XL / Android 9 Pie
#4

HTC не съм им особен фен, а така като гледам отпред си копие на самсунг.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#5

Щом ще искаш да го ползваш поне 3 години - Айфона е за теб. Ще имаш всеки един софтуерен ъбдейт. Можеш да заложиш и на нексус - там ще е същото.

времето е като парите - никога не стига
#6

Изчакай i7 наесен. Ако не ти хареса, таман другите ще са поевтинели!
#7

Ноут 5. Най добрия телефон който съм имал.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#8

Понеже гледам, че си писал, че живота на батерията е от значение за теб - в такъв случай имаш само една опция S7 Edge. Батерията е звяр, преспокойно издържа по цял ден с тежко натоварване и в края на деня се прибирам с 30% батерия.

Относно ъпдейтите на епъл - те и те едни ъпдейти. Навременни, ама безполезни. От iOS 7 насам на iPad-а ми с всеки нов ъпдейт освен да му се влошава начина на работа друго не става. Мерси... да си ги задържат навременните ъпдейти.
За мен от всички изброени телефони логичния вариант е S7/ Edge. Само тези два телефона не правят компромиси и смея да твърдя че всичко им е на ниво.

Trust nobody who smiles before 10am...

#9

@smiley леко айде Smile цял ден тежко натоварване и е на 30% в края на деня. Изкара го поне 8 часа на екран. Смях! 4 часа екран поне прави ли? на 3/4 г?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
#10

8 часа екран не прави.... не знам ти какво разбираш под тежко натоварване че стигна до такава цифра.
5 часа екран на ден обаче е абсолютно достижимо на 4г. Стигал съм и към 7 часа SoT но не този ден не го мъчих много.

Trust nobody who smiles before 10am...

#11

На с5цата с 2 годишната батерия без да играя си правя 3:30-4 скриин и оставащи 15%, така че съм склонен да вярвам с тази по-голяма и нчисто нова батерия.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#12

Тежко натоварване за мене е примерно : Clash of Clans 3 часа на 3/4 Г без да ти изгася дисплея през тия 3 часа. Ноут 4ката ми с почти нова батерия не може да изкара 3 часа,а Iphone 6 (на годиана и малко батерия) ми прави 3:30 и остава на 20% батерия. И съм сигурен че с7 едж-а не може и да се доближи до живота на батерията на айфон 6с плюс.
#13

Искаш да кажеш, че 1700мах батерия издържа повече от 3200, така ли?Smile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#14

Напълно е възможно. Има много зависимости. Дисплей процесор

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#15

(2016-05-10, 21:36:41)expressinglol написа:  Искаш да кажеш, че 1700мах батерия издържа повече от 3200, така ли?Smile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


6S Plus е с 2750 mAh, и да издържа повече Smile

★ ММ  &  iOS ★
#16

Той написа айфон 6, не 6с плюс Wink

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#17

@expressinglol да повече издържа Smile макар, че е на 1 година тая батерия. По-малък дисплей с по-ниска резолюция.Много по-оптимизирана операционна система.Алуминиево тяло с което по-бързо ти изстива телефона.Доста по-слаб хардуер.
#18

3 часа нон стоп клаш оф кланс не е сериозна мерна единица за каквото и да е е.

Моето ползване е: фейсбук/ месинджър, вайбър, разговори, малко клаш оф кланс (на всеки час и половина влизам примерно по веднъж.... горе долу като ми стане армията готова), много музика и подкасти. Синхронизаций, блутут, и всички неща на гугъл включени; AOD е включен но доста често го обръщам телефона по дисплей надолу и тогава часовника не се появява. Към края на деня завършвам с 25-30% и от порядъка на 4 до 5 SoT.

Trust nobody who smiles before 10am...

#19

(2016-05-10, 15:55:21)bobyn написа:  В какво е по-бърз, че не разбрах?! И аз го харесвам, ама като се запишат разни такива ... Bu
Ако сравняваме HTC с Samsung най-малко в операционната система, също така камерата на HTC 10 ме кефи повече от тази на samsung s7 edge

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#20

Имам и Айфон 6s plus и еджа.
За батерията на еджа потребителя над мен е прав, много е здрава, издържа прескойно цял ден с много игра, но иска няколко цикъла за да се разработи.
Като работа Айфона няма равен, като забавление Андроид.

Големият плюс на еджа е компактно тяло, а голям екран.
Имал съм почти всички марки освен китайските, като бързина и плавност Самсунг е най-близкото до Айфон.
Разбира се мнението е само мое и не го натяквам на никого.

Стабилна работа, прост интерфейс, бързи ъпдейти, дълга поддръжка- Айфон.
Много опции, забавление, лесно прехвърляне на файлове- Андроид.

Това е, от тук нататак си решавай, като цяло който и да вземеш все тая.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#21

Колегата може да погледне и Nexus 6p, ако не е задължително да е от оператор.Телефона си има всичко плюс предни стерео говорители.Пък и поне още два големи ъпдейта..

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
#22

Тия печки снапдрагон едва ли ще взема отново. Засега най-клоня към айфона, защото искам да видя какво толкова и харесват заклетите фенове.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#23

Взимай айфона и не му мисли. Приемеш ли разликите в операционните системи и ако не те дразнят, не виждам с какво ще те натовари айфона. За мен плюса е супер, просто е доста голям за екрана, който побира.

Choosing...
#24

Е да, рамките са много големи и е дразнещо, но щом хората свикват с note 4 (които е г/д същите размери) предполагам, че и мен няма да ме бърка след седмица работа.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
#25

От всички айфона ще държи най много...колега ми прави редовно по 8-9 часа дисплей,говоря за 6+ никакви ядове с него,преди него беше с нексус,това е другата машина,която ще бъде подържана 2-3 години без ядове.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)