Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Роот самсунг галакси С5
#1

Здравейте ! Какво точно представлява роот-а? Демек какво мога да сменям, правя.. какъв бонус имам с този роот? Не намерих тема във форума, която да пише какво мога да си сменям. Пример:
Дали мога да сменям иконата на някое приложение?

Какъв плюс ми дава този роот?
Телефона по - бърз ли е?
По - бавно ли ми пада батерията?
Лаг ще имам ли след роот-а?

Благодаря предварително !
Цитирай
Аксесоари
#2

Има много за писане

1.Може да стане по - бърз но ще пада по - бърза батерията и обратното
2.Иконата може да се смени и без роот
3.Лага зависи от първия въпрос
4.Можеш да правиш каквото си искаш със системата и да слагаш каквато искаш система
5.Има много апп-ове който искат роот и са мн полезни
6.Къстъм ром
7.Къстъм рекъвъри като през тях може да се инсталирват други системи или келнери като може да ти стане бърз и да не точи толкова батерия
8.Сам ще видиш

http://install.bg/kakvo-e-root-pri-android/

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Благодаря ! Ако може и да ми дадеш някаква тема как да си го роот-на ще съм ти много благодарен !
Съжалявам, че искам всичко на готово, но още не съм научил форумчето Smile

Samsung Galaxy S5 G-900F
Цитирай
#4

Колега,ето ти раздела за нашия телефон S5 , https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=220 ,виж важните теми най-горе има,как се руутва Smile Зависи,дали искаш да "пазиш" Кнокса или не има теми и за двата варианта.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

Благодаря ! Има ли смисъл да го роотвам, щото ми остават 9 месеца гаранция?
Цитирай
#6

Е,дали има смисъл е малко индивидуално.Ако знаеш,какво правиш има смисъл,но ако няма да инсталирваш приложения изискващи руут или да пипаш системни настройки,не виждам смисъл да го руутваш.А и в едната тема е описано,как се руутва,без да се счупи кнокса и гаранцията си остава.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#7

Намерих да остане кнокса само за андройд 5.0, а за 6.0 май още няма ?
Цитирай
#8

Колега,точно в нея тема е описано,как става и до 6.0.1 с руут.Виж последните мнения в темата Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#9

<OSM> CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/009> Odin v.3 engine (ID:9)..
<ID:0/009> File analysis..
<ID:0/009> SetupConnection..

Това ми седи така след като флашна.. няколко пъти ми файлна реснах програмата и телефона и пак..
Какво греша? Всичко правя като хората.

Телефона като е в доунлоад режим отдолу пише:

Udc start
secure check fail : recovery
Custom binary(recovery) blocked by R/L

Още един опит:
<ID:0/009> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/009> Odin engine v(ID:3.1005)..
<ID:0/009> File analysis..
<ID:0/009> SetupConnection..
<ID:0/009> Initialzation..
<ID:0/009> Get PIT for mapping..
<ID:0/009> Firmware update start..
<ID:0/009> SingleDownload.
<ID:0/009> recovery.img
<ID:0/009> NAND Write Start!! 
<ID:0/009> FAIL! (Auth)
<ID:0/009> 
<ID:0/009> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Колеги, моля обяснете за роота на 6.0.1 .
Цитирай
#10

здравейте колеги.търся си някой читав ром заедно с гаппс и кернел.преди за с3 имаше арчи дроид.сега за с5 не намирам.отделно мога ли да си сменя рековерито,сега съм с TWRP си мисля.мога ли да го сменя с CWM ili PHILZ touch.благодаря предварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)