Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Интернет и Набиране
#1

Все по често взе да ми се случва да ми спира мобилния (символа H си стои но не зарежда нищо ) интернет.
Също така във въпросният момент не мога да набирам никой от контактите - опитва се да се всърже но след време неуспешни опити изписва "край"

ложих нова сим карта и проблема остана...
На индикатора за обхвата показва винаги че има обхват.

елефона е със стоков андроид 5

LG G4
Цитирай
Аксесоари
#2

На кой оператор си? От 1 седмица някъде ми се случва и на мен и мислех, че е от картата но не съм я сменил. С 5.1 съм, на Виваком.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#3

Интересно, аз също съм с 5.1 на Виваком и имам абсолютно същия проблем, оправям го като вляза за няколко секунди в самолетен режим. Също така по време на този проблем ако някой ми звънне, не им позволява, а след 1 мин. ми праща съобщение че са ме търсили.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#4

Интересно, и при мен този проблем - Виваком...

Galaxy S10
Цитирай
#5

Ами на Виваком съм...

Това със самолетния режим току що го пробвах и наистина се оправи но за колко време е божа бота.
Днеска особено е почти невъзможно да ползвам интернет...
И преди ми се е случвало но от днеска е ужас!

пп...
Андроида ми е бил 6.0 не 5...

LG G4
Цитирай
#6

В момента Виваком оптимизират мрежата си, нови херцови честоти и тем подобни, за да вкарат 4G. Може от там да идва проблема...
пп: един приятел с Галакси С6 също се оплаква от загуба на обхвата на Виваком, така че предполагам от тях идват проблемите.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#7

При мен също има този проблем.
Цитирай
#8

fastdormancy спирате от тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79632
Би трябвало да реши проблема ...
Цитирай
#9

А това нещо за какво служи ако не е тайна?

LG G4
Цитирай
#10

Днес си поиграх да видя силата на сигнала от клетката при службата (Виваком), на 2Г 11 асу 73дбм, на 3Г - 17, на 4Г - 47 асу 95 дбм, у дома е 85 дбм 55 асу на 4 Г

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

дай сега на български Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#12

Идеята е, че си промотират новия обхват, другите кучета ги яли... На 2 и 3Г нещата са трагедия в даден момент, докато при 4 всичко трябва да е Ултра-Мега-Супер-Дупер... Поне така си го обяснявам.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Аз четох, че като пуснат 4G навсякъде трябвало да се подобри и 3G връзката, защото се преразпределяла между по-малко хора... Не съм наясно с тези неща, но не съм и особено доволен от мрежата за момента.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#14

Някой да не намери начин за оправяне на проблема?
Имам колеги също на Виваком които казват че нямат проблеми...
Какви са шансовете на LG да влияе най много този срив на мрежата ?

LG G4
Цитирай
#15

Бях писал преди много време за това. Оправия няма. Fast Dormancy и изключването му не помага. Забелязал съм следното.
Работя на центъра на София. Там ми дропи нета много често. Оправя се самичко след от 30 до 120 секунди.
Интернета на 3G е около 2-4 mbps.
На 4G няма прекъсване и скоростта е около 16 mbps.
Вкъщи нямам прекъсване и на 3G и скоростта е над 20 mbps.
Но и телефонът има нещо общо, защото като си сложа картата в S3 mini или iphone 5, прекъсва много по-рядко. Колко точно прекъсва и кога следя с тази програма https://play.google.com/store/apps/detai...orkmonitor
Та проблемът е комбинация между телефона и слабия сигнал на Виваком в някои райони.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#16

Мда най вероятно, понеже един колега има някакво Мейзу и днеска бая го рових и нета въобще не му спря.
Аз при мене е трагедия и на ден по един куп смс-и получавам за пропуснати повиквания.

LG G4
Цитирай
#17

Снощи и на мен така се получи. На Теленор съм...
Като искам да набера някого и изписва "Само спешни повиквания"...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#18

Този проблем го имам откакто съм с G4.Почти година и решение на проблема не съм намерил.Всеки ден получавам съобщение, че телефона ми е бил изключен и някой ме е търсил, а всъщност си е бил включен ... На Виваком съм, не знам дали има значение ...
Цитирай
#19

От вчера съм с нова 4г карта от Виваком.
До сега никога не съм имал описания проблем, до днес...
Според мен е от сим картата. Със старата карта никога не съм губил мрежа.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#20

Просто сега си оправят мрежите заради 4g мрежата и подменят старите за това е този проблем и аз имах този проблем на теленор когато пускаха 4g мрежата си

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#21

Този проблем го имам откакто имам телефона. Смених сим картата веднъж, сега втори път заради 4G. Само на места, където интернета е много слаб. Пропуснати не съм имал, само нета дропи, но може да не са ме търсили точно тогава.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#22

При мен проблема се появи от 1-2-3 седмици, а телефона го имам от Декември. И аз мисля че е заради 4г-то, което пускат.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#23

Когато усетих, че нета дропна видях, че липсва обхват.
Веднага си звъннах от телефона на жената и даде, че е изключен телефона.
След 10-20 сек получих смс, че номер х ме е търсил.
Дано се опави.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#24

На мен пък ми се случва, когато говоря и по време на разговора да ми изчезва мобилния интернет и след приключване на разговора мобилния се връща, това нормално ли е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#25

Това е нормално по време на разговор ако си на 2г. При читав обхватна 3 и 4г не е нормално да спре по време на разговор а само да свали стъпка надолу. Т.е. 3г да падне на 2г. Горното на колегите не е никак нормално обаче ... Прилича на рестарт на модемната част щом захапва след 20 сек ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)