Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона не иска да включи помагайте
#1

Здравейте
Снощи оставих телефона на зарядното тази сутрин го взимам натискам бутона за включване и няма реакция, черен екран така два три пъти. Плъзгам пръст по екрана, лека вибрация и нищо повече това беше последен признак на живот.
Какво може да му се е случило пробвах всичко и не тръгва?

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
Аксесоари
#2

Натисни и задръж за няколко секунди бутона за включване + бутона за увеличаване на звука. Малко след това телефонът трябва да се рестартира.
Цитирай
#3

При мен се е случвало зарядното да се измъкне от контакта леко и на сутринта батерията да е празна.Пробвай да го заредиш пак.Виж на друг телефон дали зарежда зарядното ти.Може да е от него.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#4

Пробвах всички комбинации с копчетата и нищо.
Пробвах с друг телефон зарядното си зарежда, пробвах и на други зарядни никакъв ефект.
Мъчих и с компютъра да го вържа и нищо.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#5

Имай предвид, че Power+VolUp трябва да ги държиш, докато телефонът не се рестартира. Това не става веднага, може да отнеме десетина секунди.

Но ако наистина няма ефект - нито това с копчетата, нито смяната на зарядните - най-вероятно е за сервиз.
Цитирай
#6

(2016-05-15, 18:07:50)Atanas Georgiev написа:  Пробвах всички комбинации с копчетата и нищо.
Пробвах с друг телефон зарядното си зарежда, пробвах и на други зарядни никакъв ефект.
Мъчих и с компютъра да го вържа и нищо.

Остави го за два три часа на зарядното.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#7

Около 5 часа вече е зарядно и от време на време го проверявам и правя опити да го съживя с комбинацийте с копчетата, но няма ефект. Не ми се щеше да го нося в сервиз, защото най вероятно ще ми го върнат форматиран, но май нямам друг избор. Утре го нося в теленор.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#8

А защо там, ще се бавят нещата - направо в сервиза по-добре.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#9

До колкото знам от теленор трябва да ми предоставят телефон до като ми оправят моя. Ако го дам директно в сервиз ще дадът ли телефон и къде в Пловдив има сервиз?

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#10

Прав си. Единственият оторизиран сервиз е в София, където едва ли дават оборотни телефони. Затова - в Теленор, които дори са обещали оборотният да е същия клас като твоя. Лошото обаче е, че през оператор (магазин) винаги става по-бавно.
Цитирай
#11

Благодаря за съветите.
Преди 10 минути реших пак да пробвам да го съживя и след няколко опита vol+ и power бутони нищо. Натиснах само power бутона и го хвърлих на шкафа още закачен на зарядното и тъкмо взех да споменавам майка му и какво да видя с периферното си зрение СВЕТЛИНА и се върна от ония свят. Вече пиша от него и работи без проблем. Не ми идва на ума какво му стана или онзи трик с хвърлянето от не много високо ми се струва го съживи.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#12

Пробвай това.При някои помага.
I would try holding the power and volume up button for at least 2-3 minutes. If it does come on, as soon as you feel it vibrate, move your finger down to the volume down button and hold it until you get into download mode. Then boot to the bootloader and then recovery and restore a nandroid.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#13

Вече тръгна благодаря.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#14

Браво!
Може и от хвърлянето да е Lol - аз наскоро имах успех с този метод Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)