Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение Asus ZenFone 2 ‏(ZE551ML)
#1

По заглавието сигурно се подразбира за какво става въпрос тази тема. В последните седмици ме заинтересува Asus ZenFone 2 ‏(ZE551ML)
и ми се иска да изкажат мнение собствениците му, относно  камера, процесор, бъгове и други. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мога да кажа моето мнение с две думи - перфектен телефон. Имам го от 8 - 9 месеца и нямам никакви забележки към хардуера на телефона. Не съм имал по - безпроблемен телефон. Не съм изпитвал нужда да минавам на Custom ромове защото просто телефона работи прекрасно.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#3

И аз съм на същото мнение, макар, че в reddit много се оплакват от него, и софтуерни и хардуерни проблеми все му намират.
Аз съм с малкия процесор и 2GB RAM, но си работи много бързо. Единствено в 2-3 елементарни игри с карти бави при начално зареждане и igo GPS програмата си сече картата сравнено с Sony Z3 compact, отдавам го на липсата на оптимизация за x86-x64 на въпросните програми.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

Хора, изтървах телефона и се спука дисплея. Поръчах си нов дисплей и закарах телефона на сервиз за смяната. Но малко по-късно след провеждане на разговор разбрах, че светлинния сензор не работи. Направих няколко теста и наистина се оказа, че не работи. Има ли шанс да се поправи или сензора върви с дисплея и няма начин да се оправи, освен чрез нова смяна на дисплей?

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#5

Телефонът наистина е много добър и като софтуер и като хардуер с малко изключение - при мен може да е била дефектна бройка или аз съм виновен с нещо - буксата ми за жака за музика явно или се е разпоила или прави лош контакт => не мога да ползвам телефона с жични слушалки. Ще трябва да го пращам за ремонт. ): Аз лично чакам 6.0 и да се надяваме, че ще викснат малко хабенето на батерия.

Worst things in PC world: Crazy
1) Software developer with screwdriver.
2) Hardware engineer with wrong patch.  
3) User with rank Loser. 

Цитирай
#6

Здравейте. От днес имам по - слабия вариант. Искам да попитам как мога да разбера дали е руутнат понеже е втора ръка и дали има 6,0 за тоя модел?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#7

Относно първия въпрос http://goo.gl/dlNLtA
Относно втория отговора е, че се чака да излезе официално 6.0 но кога, никой не знае.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#8

Благодаря ти много. Имам лек проблем с месинджъра...не получавам известия, че някой ми е писал...идеи как да го оправя

Освен това и самото съдържание на чатовете не ми се зарежда...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

Ако е Facebook messenger, не ползвам такъв ами Facebook Lite и всичко си работи добре.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#10

Да за месинджъра на фейса става на дума...не показва нищо...не зарежда нищо....

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#11

Вижте в Asus Mobile Manager в опция "Известия" дали са включени известията на месинджъра

         

(2016-07-23, 18:38:36)Bat Nasko написа:  Хора, изтървах телефона и се спука дисплея. Поръчах си нов дисплей и закарах телефона на сервиз за смяната. Но малко по-късно след провеждане на разговор разбрах, че светлинния сензор не работи. Направих няколко теста и наистина се оказа, че не работи. Има ли шанс да се поправи или сензора върви с дисплея и няма начин да се оправи, освен чрез нова смяна на дисплей?

И в други форуми се оплакват от това. Мнението е, че в сервиза датчика не е поставен както трябва. Един човек е писал, че като понатиснал малко там, където е датчика, взел че се оправил, но общо взето хората съветват да се носи в сервиза.
П.П. Един потребител в 4pda е писал, че отворил телефона, подложил парче хартия под сензора и всичко се оправило. Явно не прилепва плътно към дисплея и оттам се получават проблемите. Все пак, най-добре идете в сервиза и им кажете да наместят и фиксират датчика.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#12

Не всичко ми е на блокирани и не иска да стават разрешени. Как да оправя това

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#13

Ако не е включен някой power saver...само за hard reset се сещам Sad

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Правих 5 пъти вече все едно и също

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#15

А в Mobile Manager>>трите точки - Разширени? Виж дали на самите приложения не са блокирани известията. Сега ще сложа скрийншотове.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#16

На мен проблема май ми идва от това...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#17

Опцията "Блокиране" трябва да е изключена както е на последната снимка.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Видя ли ми шота...от преди малко...
изключено е

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#19

Някой влизал ли е в рековъри - да каже как става!?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#20

Оправих се...много сложно но всичко е 6

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#21

Колеги, изпадна ми ZE551ml с 4 GB RAM / 32 GB ROM за 300 лева с година и половина гаранция. Някакви бъгове, дефекти, проблеми ? Спрява ли се безпроблемно с мултитаскинг и по-натоварващи процесора програми ? Усеща ли се разлика след няколко месеца употреба ? Благодаря предварително !

Motorola Moto G
Цитирай
#22

Привет и от мен. И аз съм горд собственик на такъв телефон втора ръка - delux версия. Ползвам го от ден и веднага имам няколко питания, защото сам не мога да се справя.

При мен въпреки, че изглежда като нов, за да ми работи сим картата се наложи да сложа малко хартия, за да понатисне картата иначе не я чете - с това се оправих.

Когато ми звъни някой обаче, имам проблем с сензора за близост предполагам. Когато го активирам от настройките (Настройки на екран за повикване, Включи сензор за близост) да е включен когато някой ми звъни или аз набера екрана се изкл, като го допра до ухото, но след края на разговор не иска да светне, освен ако не го активирам от пауър бутона. Това нормално ли е, или трябва да пипна някоя друга настройка?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#23

Имаш ли протектор и изрязан ли е около сензора?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#24

Мисля, че ще се оправи като го натисна там където му е сензора и вече тръгна. Уви обаче друго оклепах. Моля ви помогнете ми. Телефона е в мен само от ден и не съм наясно много, но след като изчетох всички теми тук реших и аз да го ъпдейтна ръчно. Сложих последния релийз за Version CN-2.20.40.197, аз също се оказа, че съм с китайски и след като се рестартира ми се наблъскаха някакви китайски програми, не успявам изобщо да му подкарам Google play, имам дори проблеми с входящите повиквания - дава ме винаги, че съм с изкл сим карта и ми праща смси за това.

Реших да се върна на някоя по-стара версия или поне тази с която последно съм бил - Version CN_2.20.40.63. Но като му сложа файла, то не го открива като ъпдейт и не става да се върне по този начин явно.

Стига да има как бих искал да го обърна в ww вариант, но разбрах, че е доста трудно и не знам дали ще се справя.

Няма ли някаква програма за компютър - по подобие на Lg например, която сама да си го върне към стоков ром. Или някакъв по-лесен начин да разкарам тези китайски неща от телефон и да го ползвам както си трябва. Иначе е страхотен. Моля да ми дадете съвет, че не знам кого да питам вече

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#25

Здравейте. И аз се сдобих с ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM , 32GB ROM. Телефона дойде за 15 работни дни от Китай. Поръчах го от тука http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_606841.html и мога да кажа откровено, че са много коректни продавачи. Отговарят на всеки един въпрос и обясняват всичко. Асуса дойде с версия на андроид WW-2.20.40.198 , което е супер. Първите впечатления за телефона са много добри, като се има в предвид цена/качество. Ще видим за напред как ще се държи.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)