Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SGS4 не се старира. След поставяне на батерията се пуска за секунда ?
#1

Здравейте,

днес без видима причина моят SGS4 беше загаснал. Пробвах да го стартирам от копчето, но нищо. Реших да сложа другата батерия която бях сигурен, че е заредена на 100%. След поставяне на батерията телефона веднага вибрира изписва си началния екран и лед това гасне. И повече нищо. Пробвах да му направя reset както е дадено в нета, но и така не става. Някой има ли идея какво може да му е?

Телефона е с lollipop
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако можеш да влезеш в download режим му сложи stock ROM: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1263713

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Моето не е ли сток, то си е от телефона, т.е. от Telenor... Ама така е вече 1/2 година
Цитирай
#4

Да, stock e, но просто да го "преинсталираш" така да се каже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Но след като не се стартира, не отчита и зарядно ще мога ли да го свържа към нещо? Много ми е интересно защо веднага след поставяне на батерията се опитва да се стартира сам. А не чака сигнал от копчето...
Цитирай
#6

При мен се получи абсолютно същото и аз не знам как да го оправя?
Цитирай
#7

(2016-05-18, 07:55:25)Zhoro написа:  ...веднага след поставяне на батерията се опитва да се стартира сам. А не чака сигнал от копчето...

Тогава натисни и задръж копчето за намаляне на звука и така постави батерията - ако телефона влезе в download режим (предполагам знаеш как се влиза?) слагаш stock ROM с Odin със цел "преинсталиране" така да се каже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

Излиза това и телефона се изключва веднага.
http://img13.3lian.com/201406/19/40ce64f...be9ae6.png
Цитирай
#9

Натискаш усилване, ръгаш кабела в него и в компа и стартораш Один

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Цитирай
#10

При мене причината отстраниха със смяна дънната платка или както там му се вика при телефоните.
От тогава нямам проблеми.
Поста е този - https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid848858
Дано при тебе се окаже друга история, че тогава моя беше още във гаранция.


Цитирай
#11

(2016-05-18, 15:38:28)fumar написа:  При мене причината отстраниха със смяна дънната платка или както там му се вика при телефоните.
От тогава нямам проблеми.
Поста е този - https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid848858
Дано при тебе се окаже друга история, че тогава моя беше още във гаранция.

И двама колеги по едно и също време сме с един и същ проблем?По-скоро си мисля, че Теленор са направили нещо...

Благодаря колеги, ще пробвам как се работи с Один, ако имам въпроси ще пиша...

Благодарение на тази тема ТУК която бях пускал преди, снощи си изтеглих ODIN и свалих BGL версията която ми препоръчва колегата от ТОЗИ пост.

Довечера дано да имам време да пробвам да я кача. Ако не успея сам, дали може да ми препоръчате в кой сервиз могат да направят тази замяна на софтуера?
Цитирай
#12

Имам проблем. След като сложа батерията и задържа Volume Down + Home + Power buttons и потвърдя с volume up изписва WARNING с още много текс , появява се зеленото човече на android с надпис DOWNLOADING, do not turn off target... и тогава телефона загасва. Какво да направя?
Цитирай
#13

Да не би бутона за включване да е задържал нещо.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Цитирай
#14

Това ми мина първо през акъла, но след като колегата kerenski ми писа за същия проблем, а й понеже вече не съм абонат на Telenor, по скоро си мисля, че те са бъгнали нещо, на телефон който съм си платил... Той показва на клипчето абсолютно същия проблем като моя. А и симптома се появява в два последователни дни....
Въпроса е как да си оправя телефона...
Цитирай
#15

Здравейте. Това си е проблем на power бутона. Задържа и каквото и да правиш се рестартира устройството. Решението ако искаш мога да помогна и на двамата пишете ми на лично. Ако имате гаранция го пускайте за ремонт. Smile
Цитирай
#16

Не мога да повярвам какво стана и какъв късмет имам че не се оказа това което предполагах, а именно че платката е изгоряла. Много мнения изчетох и доста хора казваха че или е дъното или power button-а (или нещо съвсем друго). Докато
гледах ТОВА  видео в youtube и ТОВА реших да пробвам по някакъв начин да "разкача" бутона, ако действително е заседнал. И така взех да го блъскам (не много-силно) в бюрото там където е бутона за пускане.За огромна моя радост след 2рия 3тия път извибрира и се включи.Сега само трябва да видя как да сменя андроид-а понеже е този на теленор и малко ме дразни.
Цитирай
#17

(2016-05-20, 07:16:12)BYordanov94 написа:  Здравейте. Това си е проблем на power бутона.

Здравейте, искам да кажа, че колегата BYordanov94 беше напълно прав. Един приятел подмени power бутона и сега телефона си работи съвсем нормално. В този ред на мисли бих желал да се оплача от GSM Сервиз - това е името на сервизчето в което занесох първо телефона по препоръка на колега който бил разкодирал там телефони.
Вече бях констатирал, че телефона влиза в download режим със задържане само на два от нужните три бутона, т.е. беше 99% ясно, че power бутона е задържал. Отидох във въпросния сервиз и двама "майстори" го диагностицираха. Първо казаха, че това е софтуерен проблем и ще "налеят" нов софтуер. Изчаках ги да се опитат и те да вкарат телефона в download режим, логично и те не успяха, защото когато телефона влезне веднага гасне. Тогава те заключиха, че бил изгорял RAM-а и това било едно нещо със 100крака което нямало кой в Бг за ми смени. Веднага ми предложиха платка втора ръка за 120лв. Аз им казах, че не искам толкова скъп и НЕНУЖЕН ремонт и им показах, как телефона влиза в download режим само с два бутона. Питах ги, дали това не е задържал power бутон, но те ми казаха, че той не давал такива симптоми. Пак попитах, защо по дяволите ако е изгорял RAM-а телефона тръгва веднага след слагане на батерията, а те ми обясниха, че процесора знаел за проблема с RAM-a и за това старирал телефона, но видиш ли после гаснел пак заради този проблем...

Та моето мнение е НЕ ХОДЕТЕ в този сервиз. Ето и контактите им, за да не подведат и друг клиент...

Адрес: ул.6-ти септември 30
Телефон: 0877770350
Телефон: 0877770345
Skype: gsm.clinic
Email: info@gsmserviz.bg
info@gsmserviz.bg

още освен gsm serviz са известни като gsm clinic
Цитирай
#18

Zhoro само да те "светна", че при S4 се влиза само с 2 бутона -> Vol- и Power за download и Vol+ и Power за recovery, т.е. напълно излишно е да натискаш Home бутона, защото не играе роля (само при S4).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

Благодаря, че ме "светна"! В нета има доста изписано и клипчета, да речем виж този линк: http://www.android.gs/how-to-enter-samsu...load-mode/

където пише : Press and hold Volume Down, Home and Power buttons, all at the same time.

Гледал съм няколко клипчета и съм чел около 10теми и във всичките пише да се натиска power бутона...
Цитирай
#20

Наистина е така S4 може да влиза в Download с два и с три бутона по избор лично съм пробвал на вече няколко модела. И аз го разбрах от колегата @centur в предишни негови постове.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

До сега правя опити, след слагане на батерията може да държа двата бутона и 20сек. и нищо не става. Задържа ли 3те си влиза в менюто...
Цитирай
#22

Ти с i9500 ли си или i9505?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

GT-I9505
Цитирай
#24

Ами не знам как и какво правиш при мен се получава. Освен да си със стария бутлоудър ... чеквал ли си Phone Bootloader Update в Один до сега когато си го преинсталирал?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

Не съм го преинсталирал! Мислих да го правя, но понеже не разбирам достатъчно а нямам време да го занеса на някой дето разбира, за това и толкова време ми отне ремонта на един бутон...
А и като виждам какви майстори има по-добре да е с дразнещото лого на Теленор, отколкото да ми прецакат телефона...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)