Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът остава в будно състояние!
#1

От известно време се забелязва, че проблемът започва да става масов. При мен се прояви и в Андроид 6.0(b550) и В Андроид 5.0.1(b190) , а има мнения за проблем и в 6.0(b560). Няма точен момент или приложение което да съм забелязал конкретно да активира будното състояние. Често се случва след зареждане или смяна от wi-fi на мобилна данни или обратното, но това са само хипотези. Пробвах следното, но без резултат!
(2016-03-25, 18:26:12)fox_vt написа:  Ако основния консуматор е андроид системата задължително трябва да се погледнат показателите на Ниво сигнал,Wi-Fi,Събуждане,Дисплей които са под графиката на батерията.Ако изгледа е такъв 

То значи имате проблем.Wi-Fi въпреки че е изключено може да се ползва за сканиране без да разберете от приложения.Отивате на Настройки/Wi-Fi/Меню/Разширени настройки/Сканирането да е винаги достъпно-да е на Off.
Ако ползвате Вайбър влизате в него-горе вляво трите черти/Настройки/Общи/Wi-Fi правила за заспиване/Използване на настройките на устройството да е активно.
Това решава проблема с Wi-Fi непрекъсната черта.След това другия проблем телефона винаги буден. Проблема е от приложение което използва или иска да използва нет. За целта ако телефона е рутнат приложението Wakelock Detector върши идеална работа. Ако няма руут то начина е следния-Настройки/Мрежови приложения/Настройки/Ограничаване на фонови данни. Ще ви изкочи предупреждение че някои приложения може да не работят,и ще има триъгълник в нотифилентата горе с удивителен от който се деактивира този режим.Ако Лентата за заспиването се прекъсне в следващия половин час то тогава махате ограничението и спирате всички инсталирани приложения откъм интернет.Ако проблема изчезне то започвате по метода на елиминирането да проверявате всяко приложение.Ако ли не минавате на системните приложения,но там по внимателно.Първо изключвате по безобидните докато останат само зелените системни.При мен се оказа че или времето или приложението гугъл са причината.Лошото е че при спиране за кратко на правата им и после възстановяването им те може да не започнат да правят проблем веднага,затова трябва известно време за да се уверим напълно кой е виновника.
Ефекта накрая трябва да е такъв 


Сега вече телефона пада с един два процента за цялата нощ като преди това заминаваха почти 20%

Сега последното което опитвам е да спра повечето приложения на гугъл да видим как ще се държи телефона. Прилагам ви и няколко снимки които показват будното състояние.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

Деактивирай всички приложения на гугъл, освен 'Услуги на Google play' и 'Google Play Магазин'. Павильон, Игри и Филми мисля, че можеха да се и деинсталират, така че още по-добре.
Цитирай
#3

Направих хард ресет днес на В560 и за момента всичко е перфектно.На гоогъл съм оставил само мейла и плей стора.Всичко останало на гоогъл съм го деактивирал и даунгреиднал.На заден план съм оставил само вайбър и съм задал да спира всичко след заключване.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#4

Не бързай да се радваш, след няколко цикъла на батерията е много вероятно пак да стане така. Аз съм с Р8 Стандарт, но положението е същото. При мен го прави след зареждане на батерията. В момента, в който извадя зарядното и телефона остава постоянно буден от "Андроид Система". Опитвам се да хвана точно кой процес е, но за сега без успех. все пак подозирам Power Genie процеса, но не мога да твърдя. Решението за момента е стил Windows - след зареждане - веднага рестарт!

А това което колегите предлагат, за спиране на гугъските шитове е първото, което правя след ресет.

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#5

Мда както бях писал тогава но се оказва че не е толкова просто.В един момент след резване на някой процес всичко спира но след време нещо друго бъгва.За сега установих че като бъгне така след рестарт се оправя явно процеса е временен.Отделно някои процеси останаха спрени още от тогава,но не мога да разбера кой точно е виновника.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#6

(2016-05-18, 08:17:10)katlak написа:  Не бързай да се радваш, след няколко цикъла на батерията е много вероятно пак да стане така. Аз съм с Р8 Стандарт, но положението е същото. При мен го прави след зареждане на батерията. В момента, в който извадя зарядното и телефона остава постоянно буден от "Андроид Система". Опитвам се да хвана точно кой процес е, но за сега без успех. все пак подозирам Power Genie процеса, но не мога да твърдя. Решението за момента е стил Windows - след зареждане - веднага рестарт!

А това което колегите предлагат, за спиране на гугъските шитове е първото, което правя след ресет
Аз забелязах същото, след зареждане трябва рестарт и будното състояние се прекъсва. С версия b560 съм.
Цитирай
#7

(2016-05-18, 11:45:03)fox_vt написа:  Мда както бях писал тогава но се оказва че не е толкова просто.В един момент след резване на някой процес всичко спира но след време нещо друго бъгва.За сега установих че като бъгне така след рестарт се оправя явно процеса е временен.Отделно някои процеси останаха спрени още от тогава,но не мога да разбера кой точно е виновника.
И при мен днес се появи отново будното състояние и да след рестарт спира, но ако някой го има проблема, и има руут нека опита с Wakelock Detector да видим какво ще му покаже.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#8

Да точно така се получи след зареждане остава буден[Изображение: 98a13364f424c5b92848389efdb605f3.jpg]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#9

Здравейте! И аз имам същият проблем. С леново а6000 съм. Преинсталирах месинджър и фейсбук, оправи се за известно време, но от днеска пак го забелязах, че прави така. Пробвах да ги деинсталирам, но без резултат. Рестартирам го и като го пусна всичко е добре, но пусна ли данни или уайрлес, пак си остава в будно състояние. Не знам какво да го правя?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#10

На кой оператор си?
Цитирай
#11

На боб. Да проблемът си мислех, че може и от там да е, но не съм сигурен. Обхвата постоянно се губи или е непостоянен.
Цитирай
#12

И аз съм на боб. Питах защото гледам, че повечето, които имат такива проблеми са на Виваком, но мен по-скоро ми се струва, че проблема е софтуерен, отколкото от оператора.
Цитирай
#13

Аз съм на Мтел на двете карти, проблемът е същият. Вчера инсталирах B190, днес направих ресет, но чак след като забраних мобилните фонови данни по съвета на fox_vt телефона кротна Big Grin . Утре след зареждането ще видя как ще се държи без рестарт.

Lenovo A536 -> Huawei P8 Lite Dual,

Acer Aconia A1-811
Цитирай
#14

Grater Настройки/Wi-Fi/Меню/Разширени настройки/Сканирането да е винаги достъпно-да е на Off.
Това не е налично при андроид 6.0
Цитирай
#15

Откакто минах на в560, проблемът е наличен и при мен. Рестарт след зареждане ми е много по-лесен вариант, отколкото да търся 1001 менюта и опции... Тва е някаква недомислица софтуерна, дано я коригират нататъка.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#16

Мога да ви уверя, че не е нито от оператора, нито от новия андроид, а от гугъл. Гугъл сървис ще спре да събужда телефоните ни след някой ъпдейт. Спрете да си правите експерименти и да променяте някакви настройки с плацебо ефект. От години се знае, че при такова събуждаме,.след всяко зареждаме трябва да има ребуут. Просто по-често проверявайте гугъл плей за налични ъпдейти. Недейте да деактивирате приложения и да премахвате ъпдейти. Ако проблема се криеше в андроида, тогава нямаше гугъл да събужда телефоните ни, а media storage щеше да го прави..

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#17

И аз вече съм на мнение, че е от гугъл. Същия проблем го има и на Samsung S6. Това значи, че не е от марка, оператор, андроид версия и т.н. Въпроса е кога ще пуснат фикс.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#18

Боли ме пенча вече за това, че се буди тъпият телефон! Една седмица си играх и не успях да разбера какво го кара да стои буден.. Пуснал съм абсолютно всичко което ми трябва и сега таргета е да ме добута от сутрин до вечер...
Писна ми да се занимавам със спирането на какво ли не за да мога да докарам два дена батерия.. Почвам да го зареждам всяка вечер без значение дали съм на 20% или 50% батерия..

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#19

Може, но така няма да изкараш дълго с него.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#20

(2016-05-20, 10:03:27)shumi написа:  И аз вече съм на мнение, че е от гугъл. Същия проблем го има и на Samsung S6. Това значи, че не е от марка, оператор, андроид версия и т.н. Въпроса е кога ще пуснат фикс.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Точно за това по-често проверявайте гугъл плей. Аз съм си сложил автоматични актуализации, които използват както уи-фи така и 3Г/4Г. Но моят план е с доста интернет и не ми пука. Даже днес получих 3 актуализации на гугъл. Преди 2 месеца ако си спомняте, имаше същия проблем. Събуждане и пищене и така беше 5-6 дни. После се ъпдейтна някое гугъл приложение и всичко се оправи. А тогава всички бяхме на В170 и В190.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#21

Аз също съм на Виваком, но при мен проблема не е наличен. Но честно казано и аз залагам на това, че проблема е в някой Гугълски процес. По груби спомени не много отдавна Гугъл се бяха оакали пак по същия начин, та масово хората с Андроид устройства чакаха фикс за да се премахне батерия дрейна. Ако имате желание, всички, които сте с проблема можете просто за проба да опитате да си премахнете Гугъл акаунта и да деактивирате всички възможни Гугълски програми/процеси на телефона. Рестартирайте след това и проверете за ден/два дали ще стои пак буден телефона. Мисля, че ще ви коства 1-2 минути занимавка, но пък ще разберете дали проблема е в Гугъл.

П.П.: Между другото на тези, които сте ъпдейтнали до Андроид 6.0, веднага след като си включихте телефона след флашването и се логнахте в Гугъл акаунта си, Google Services поиска ли ви автоматично обновление?? Защото ако не ви е, обновете го от Google Play. След което проверете дали телефона ви пак ще стои буден.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#22

Пробвайте да изключите бекъпа на гугъл акаунта, поне това помага при доста хора със Samsung S6.

[Изображение: 15794c71d0613632390db8aa92672fa5.jpg]

Ето я при нас настройката:

[Изображение: 44741ff627568a256874fe16ff3f4109.jpg]



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#23

Подкрепям колегата. При мен будното състояние се спря със спирането на гугъл бекъп,където е показал колегата в горното мнение.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
#24

Готово, утре сутрин ще докладвам дали има ефект.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#25

Дано да го фикснете проблема. Сега погледнах дали и на мен ми е чекната тая опция - пусната е. Дрейн все пак - няма. Чудна работа - едни и същи телефони, едни и същи оператори, една и съща гугъл версия (предполагам) - единия има проблем, друг няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)