Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на батерията
#1

Здравейте, колеги! Следя с голям интерес този раздел от форума. Вероятно въпроса ми не изисква пускане на нова тема, но лично аз смятам, че като собственици на Леново р70 с несменяема батерия, вярвам че ще е полезно да знаем къде, на каква цена, за колко време и как се сменя батерията на този смартфон. Вие как мислите? Възможна ли е въобще смяна или тези гимнастики не си заслужават времето, парите и прочее?
Благодаря предварително и се извинявам за пускането на нова тема!
Цитирай
Аксесоари
#2

Несменяемите батерии за който и да е телефон се препоръчва да се сменят в оторизирани сервизи.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#3

И каква е цената горе-долу на една нова батерия + смяната й?
Цитирай
#4

http://m.ebay.com/itm/Lenovo-P70-Battery...Swo3pWdxYx
Цитирай
#5

(2016-05-19, 21:17:54)Plamen93 написа:  И каква е цената горе-долу на една нова батерия + смяната й?
Може да си я поръчаш тук

 
Цитирай
#6

(2016-05-19, 22:31:03)NoMaD написа:  Може да си я поръчаш тук

Приятелю съфорумник, не искам да обидя никого, но най-неинтелигентното действие, което можеш да предприемеш, когато ти е нужна резервна част, особенно за любимото ти телефонче, е да си я поръчаш и купиш от AliExpress, интернет магазин, известен най-вече с това че там се продават най-големите боклуци!
Аз поправям такива устройства откакто са се появили на пазара и повярвай ми, много добре знам кое, как и откъде може да се вземе на добра цена и наистина да е що годе качествено.
Който съфорумник има нужда от каквито и да било ремонти по апарата, да ми се обади, ще помогна с каквото мога безплатно!
Специално за батерията, ако има нужда от смяна, знам къде да пратя собственика на телефона да си я закупи абсолютно оригинална (от оторизиран вносител) и ще я сменя пред него (ако му се чака), за около 20-30 минути.
Цитирай
#7

@gene, не се притеснявай от това, няма проблем да се поръчва и оттам. Проверено е и хората останаха доволни. За всяка стока си има пътник.

 
Цитирай
#8

От нищо не се притеснявам, само казвам (възоснова на опита си като квалифициран сервизен техник), че сайта, който си посочил, е известен на всички от моя бранш като измамнически с цените и произхода на стоките, абе пълен боклукчарник!
Тези които създават и печелят от подобни ментарджийски интернет магазини, разчитат на ограничеността и мързела на обикновения потребител, който като напише нещо в гугъла, се лепва за първите, набили се в очите му резултати и лапва кукичката като пълен шаран, а не се потрудва да потърси повече и по-обстойни резултати!
За пример мога да дам следното:
Преди месец ми се наложи да сменям счупен sim card slot (бяха счупени две от пинчетата) на таблет Samsung Galaxy Таб 2 и в същия сайт цената на слотчето беше 12 лева + доставка !!!
Само за 10-ина минутки ровичкане в нета намерих същата част в магазина на Комет Електроникс на улица Парчевич на цена 1 лев и 10 стотинки на бройка и си купих 3, да си имам така за всеки случай, щото апарата е доста продаван и може пак да ми потрябват
Тая "батерия", за която си дал линк (абсолютен ментак, личащо си дори и по снимките там, ако ги зумнеш и разгледаш внимателно), когато ти се отзове монтирана на телефона, повярвай ми че веднага ще имаш щастието да установиш че кара около 5 до 8 часа максимум, по простата причина че реалния и капацитет е не повече от 1500 - 1800 милиамперчаса и това какво пише на нея, няма абсолютно нищо общо с истината!
И само моля те не ми казвай че имаш поне петима познати и приятели, които са си я закупили от там и си им работи перфектно, щото ще стане вече много банално! Big Grin

ПП. Сега си направих труда да пусна едно търсене в olx.bg и това, което видях ме накара да се чудя да се смея ли или да плача. Bu
Излязоха 4 обяви, от 19 до 30 лева, две от които твърдят че батерията модел BL169 e за този модел апарат, което е пълна глупост, а от снимките става много ясно, дори и за непросветените, че не е същата, защото не е с куплунг на лентов кабел като оригиналната, а с контактни пластини като на removable батерия, два пъти по-малка е, че и на всичкото отгоре на нея пише 2000 милиамперчаса!!! Tongue
Другите две претендират че продават оригиналната BL234, само с малкото допълнение че това си е същия фалшификат като тея от AliExpress за 12 долара (ха-ха-ха).
Оригиналната батерия за нашто телефонче мили приятели по съдба, изглежда по точно определен начин и струва от 45 до 52 лева, говоря естествено за чисто нова, от оторизиран вносител с 6 месеца гаранция (стандартния гаранционен период за всякакви литий-полимерни акумулатори), това е истината!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)